Hesabı erkek arkadaşına odeten kız tipleri sizce itici değil mi?

Ne biliyim ben olsam cekinirim. Param yoksa o gün onunla buluşmam. Çünkü onun da cebinde fazladan parası yok mu var mı bilemem erkek sonuçta param yok diyemez.
Bu kızlar nasıl sen öde falan diyebiliyor? Hiç karşınıza hesabı erkek arkadaşına odettiren kız çıktı mı? Ve ne düşünüyorsunuz?

0|0
32|41

En İyi Erkek Görüşü

• Hesabını ödersin, gezdirirsin, akşam sevişirsin. Or. puluğun modern hali

1|1
    0|0
    • 2ay

Evet o da var zaten erkeklerin çoğu da bunu biliyor 😂

En İyi Kız Görüşü

• Benim nişanlım kesinlikle odettirmez bana. Bana param yok demeye de çekinmez. Oraya gideceğimize gezelim, sahil kenarında yürüyelim felan der. Kredi kartım var kullanmadığım. Sıkıştığında onu kullanir. Beraber öderiz. Sonuçta insan sevdiğinden hiç birşeyini sakınmalı ve kesinlikle cekinmemeli

2|0
    0|1
    • 2ay

Çok güzel birsey bu işte. Nişanlılık durumlarında böyle oluyor. Ama sevgili ayakların da böyle değil

• 2ay

Sevgili iken de böyleydik. Ilk günden beri diyebilirim.

Erkekler Ne Diyor 40

• Hesap ödetenden öte hesap ödeme olayını emrivaki ile ödeten kız problem. Erkeğin durumu var ve gönüllüyse kız tarafı yine bunu kullanmamalı. Kek yap sevgiline ikram et. Börek yap, termosla çay götürün mini piknik yapın ve yemek parasını ödetmemiş olursun hem el emeği tertemiz yersiniz. O kadar çok seçenek var ki bir artniyetli ve hazırcı kızlara şahit olunca canım sıkılıyor. Ben karşı cinse mümkün mertebe para ödetmeyi seven biri değilim ama bunun kullanıldığını anladığım an çok şey değişir. En başta önemli olan iyi niyet ve çözüme odaklanmak. Sorunu her şekilde çıkarırsın. Yeter ki iyi niyet olsun. Kızlar da ödetmiyor diye isyan etmesin. Tonlarca seçenek var yeter ki düşünülsün :)

2|0
    0|0
  • hiç sevmediğim bir bayan arkadaşla bigün çay içmek zorunda kalmıştım, sonra bu kız adisyonu alıp garsona verip beni göstermişti parasını salla kızın hareketi o kadar cok uyuzuma gitmiştki sonra taksi tutmuştuk onun eviyle benım evım cok yakında yola çıktık yarıda inmişitm işim var diye 53 lira tksi parası ona girmişti ahausdas

1|1
    0|0
    • 2ay

Hahaahahaha iyi yapmışsın 😂😂

• Dunya boyle dusunceli kızların hatrına donuyo işte

Siz elinizi cuzdanınıza atma nezaketini gosterin, biz her turlu oderiz :D Bazıları oyle mal gibi bekliyo odememiz için onlar gibi olmayın asdghshgdas

2|2
    0|0
    • 2ay

İki yıl önce arkadaşım ben sevgilisi benim sevgilim sinemaya gittik. Bekliyorduk o sırada kız dedi ki sinema biletini alın siz biz lavaboya gidip gelecez demiş bir baktım çocuklar sinema biletlerini almış bir utandım varya bende gittim kola mısır falan aldım reklama girdiği zaman film.
      Çok utandirici birsey

• 2ay

Senin gururun var aynen dewam

• Sen merak etme, erkeğin parası yoksa bir yere götürmez zaten o gin

3|1
    0|0
  • benim olduğum yerde kız elini cebine atamaz. Ben de çok meraklısı değilim m k. ama böyle görmüşüz demek ki

2|0
    0|0
    • 2ay

Ya tabi erkek çok ısrar ederse o ayrı zaten onun karşılığında yine birseyler yapılır

• Senin bu konuda düşünceni sevdim fakat erkekler bu konuda kızlara hesap ödemiyor yani kızların sen öde dediği felan yok 😊

1|0
    0|0
  • iste bu yüzden almanlarin huyunu seviyorum. Herkes aldigini öder. hic trip yok alinma yok küsme diye birsey yok. Miss gibi..
    bizim türk kizlar enayi ariyor devamli kendilerine.

1|1
    0|0
    • 2ay

Çok haklısın ama her kız bir değil sadece para göz kızlar daha fazla Türkiye de o ayrı tabi

• 2ay

tabiki akli basinda olan kizlara saygim sonsuz. Para pul umrunda olmayanlarda var. Ben diger kesimden bahsedyiorum. Imani dini para ve hava atmak olan kibirli ac lari söylüyorum

• Sirf bu yuzden ayrilan arkadaslarim var kizlar kotu yola dusenler part time calisanlar e tabi cocuk grur yapicakta sizde bir elinizi atin ben suna gicik oluyorum mk hesabini zaten oducem de bari bir cantani ac veriyor gibi yap sanki benim vazifemmis gibi davranan kizlara da ben ucretli muamelesi yapiyorum hakettigi o vesselam

1|0
    0|0
  • Aklı başında erkek adam paralı gider oraya. Kıza ödetmez.

2|1
    0|0
    • 2ay

Yanlış düşünce bence. 😕

• Ödeyenlerin hatası... Şimdiye kadar ödemedim ödemem de ve şimdiye kadar da çıktığım hiç bir kız bana ödetmeye kalkmadı da herkes kendi yediğini içtiğini ödedi... İstediğiniz kadar kınayabilirsiniz...

1|0
    0|0
  • Ben hayatta bir hanımefendiye hesap ödettirmem ben öderim haa ama kendisi davet ederse mahçup olmasın diye kabül ederim

1|0
    0|0
  • Eveeet öyleler. Nedir bu anlamadım ki. Ekonomik açıdan neden hep erkeğe abanılıyor? Bence erkek "Bu ay çok az param kaldı acaba Pelinsu ya hesabı ödermisin desem nasıl bir tepki alırım?" diye sormamalı kendi kendine...

1|0
    0|0
  • Senin gibi düşüncede olan birisi olsa asıl ben düşünmezdim ondan önce ücreti verirdim. Ama bırak ücret ödemeyi, görüşmeye gelmeye bile tenezzül etmeyen çıkarcı, iki yüzlü, geçici heveslere sahip insanlar sarmış dünyayı. Amaçları sevmek değil; günlerini gün etmek belli ki

1|0
    0|1
  • itici.

1|0
    0|0
  • numunelik bu kız, hemen karantinaya alın :)

1|1
    0|0
  • iticidegil

1|0
    1|0
  • önemli olan anlayış tabi ki sen güzel düşünüyorsun bir sen öde bir o pahalı yerleri tercih etmeyerek onunla baş başa olacağın yerleri seç ne kendini sıkıntıya sokarsın ne onu ;)

1|0
    0|0
  • ben yanımdaki kadına hesap odetmem

1|0
    0|0
  • yiyici kızlarla işim olmaz.

1|1
    0|0
  • Yiyici tipler bir çoğu

1|0
    0|0
  • Mesele o degil dostum.. Para konusunda tutumluyumdur alışverişi güzel giyinmeyi de severim ama küçük hesapların Adamı olmamak şart erkek için

2|0
    0|0
  • hesabı ödeyen kız çıkmadı ki :/

1|1
    0|0
    • 2ay

Bu nasıl kadersizliktir sizde ki de 😅

• 2ay

ama her kızı aynı kefeye koymam. tanıdığım çok kız var öyle. erkek arkadaşına hesap ödettirmek istemeyen hatta baştan hesabı ben ödeyeceğim diyen.
      bu işin en güzeli sırayla ödemek bence. ama toplum yapısına göre erkek bunu gurur meselesi yapıyorsa kız arkadaşının da bu durumu dikkate almasında fayda var tabiki

• 2ay

Tabikiii

• Genelde ödettirmem.

1|0
    0|0
  • Normal

1|0
    0|0
  • Gulu seven dikenine katlanir 🙈

1|0
    0|0
  • sürekli olursa evet

1|0
    0|0
  • valla helal olsun. haklı söze saygımı sunuyorum

1|0
    0|0
  • ödetmesinler ya alman üsülü yapak paraları yarı yarı :D

1|1
    0|0
  • kızların çoğu amele paralı sevgili yapıolar ve gezip tozup hesap kitliolar

1|0
    0|0
    • 2ay

Uyanık kızlar vallaha ben yapamam ya zengin sevgilim de oldu ama benim cebimden harcandı genelde 😂😂
      Galiba çok safim

• 2ay

Napıyım rahatsız oluyorum sevmiyorum 😂😂

• 2ay

valla ben her daim enayi gibi ödemem.. ama tabiki bir adım önde olurum ben 2 veriosam o da 1 vericek.. parası yoksa da ben hisseder mahcup olmasını engellerim.. kendimi enayi yerine asla koydurmam

• ben asla bir bayana hesap ödetmem ve
    param yoksa çıkmam zaten

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 31

• Ben bu konuda çift taraflıyım. Yani birgün o öder, birgün siz, iki gün o öder, birgün siz... yani şimdi artık iki taraf da para kazanıyor, muhakkak katkıda bulunduğu bir ev var (ailesiyle de otursa) anlayışlı olmalı. Ona da yazık.

Fakat erkek arkadaşınız bu konuda çok ısrarcı ve "olmaz öyle şey" diye katı yaklaşıyorsa mecburen o ödüyor. Kendinizi kötü de hissetseniz adam çok katı yapacak birşey yok.

2|1
    0|0
  • Psikopat_hatun diyor Kİ ödetmem kesinlikle baktım o ödedi tatlı falan ısmarlarım bende ya da kahve falan rahat edemem

4|1
    0|0
    • 1ay

Ne guzel ya hepsi senin gibi olsa. Para konusunda sıkıntım yok ama karsindaki kiz paran icin senleyse sıkıntı yoksa tüm parami harcarim sadece senin gibi düşünsün

• 1ay

@BurhanK19 psikopat_hatun diyor ki bnce para için çıkmak acizliktir. Parası için birlikteyim dersen niye senin yok mu derler ne gerek var ki

• Kimse hayatı bedava kazanmıyor onlar da çalışıyor veyahut öğrenci, babasi kizlarla , erkeklerle fink atsin diye para vermiyor. Herzaman hesap odeyecek halleride yok birazda siz odeyin bu ne rahatlık böyle ben olsam yemek dahi yemem...

3|2
    1|0
  • Ben hep ona bırakırım bende varsa ben öderim veya destek çıkarım Yoksa da zaten şuraya buraya gidelim demem o gidelim derse giderim baskı kurmam üstünde ona göre yaşarım çoğu zaman zor durumda bırakmam.

1|2
    1|0
  • Ben ilk bulusmamizda ondan once gelip alacagim seyin parasini onceden odemistim. Hic fark etmez aslinda bana. Ben de oderim o da öder. Ama kendi ödemek istiyor bana ödetmekten hoslanmıyor. Kisilik meselesi biraz da bu durum.

1|0
    0|0
  • bence sürekli bişeyler yapılıyosa birlikte ortak olmalı ödeme yani erkeklerede günah onlara gökten para yağmıyo sonuçta öğrenci özellikle benımde vardı bir arkadaşım sürekli erkeklere ödetirdi aradı mesela bana kahve ısmarla seni şu kafede beklıyorum vs diyodu ya da sen öde diyodu bir kere şahit oldum pes dedım valla ben kız oldugum halde birlikte ödemeyi teklif ederdım Şu an evlıyım ama ben eşime diyorum hadi gel kahve ısmarlıyım sana gidiyoruz içiyoruz o farketmeden kalkıcagımız zaman gidip öduyorum

1|1
    0|0
    • 2ay

Genel de bu kız tipleri varlığı yokluğu görmüş kız tipleri değil zaten direk yokluktan çıkan kız tipleri ya da varliktan.
      Fakat hem varlığı hem yokluğu görmüş insan lar kızlar her zaman düşünceli olurlar
      Tebrik ederim sizi de çok güzelmis evliliğiniz 😊

• 2ay

aynen öyle ya çok yokluk ve fesatlıktan ya da şımarıklıktan oluyor teşekkür ederim :)

• Ya bu hesabı erkek ödemeyecek yok kız ödeyecek mevzusu çok uzadı. Alman usulü yapın gitsin. Hesap ödemek-ödetmek istemiyorsanız dışarda bisey yiyip içmeyin

3|1
    0|0
  • Evet arkadasim yapti dedim ne yapiyorsun bu kadar yuklenilmez sevgilim degil mi yapar dedi bende bir sey söyleyemedim😃

2|1
    0|0
    • 2ay

Ne kadar da utanmaz bir arkadas 😂😂

• 2ay

Aynen ben şok oldum daha bir de cocuğun cebinden para aldi.

• Yani bence erkek odemesi lazim ama ben yinede odemeye kalkisiyorum simdiye kadar kimse bana odetmedi hata kizanlar oldu neden odemeye kalkisiyorsun diye saygisizlik etmisim erkekligine.

2|0
    0|0
    • 2ay

Tabi ödemeye kalkışmak gerek ama yani erkek ödeyecek diye bir kanun yok erkeklerin de gereksiz Tribi. Neyse sen ödemek için elini sürekli çantana at erkeklerin gözünde para yiyen kız tipi olma hesabi odemeye kalkistigin zaman laf ye daha iyi

• nasıl içleri rahat ediyo anlayamıyorum ben rahatsız olurum

1|1
    1|0
  • erkekler de ısrar etmesin o zaman. parası olmayıp , lüks restaurantta kasaya geldiklerinde parası yetmeyip hesabı kıza kitleyenini de gördüm. madem paran yok ne diye ordasın? üstelik sana bulusalım diyorsa , seni götürdüğü yeri biliyorsan cebinde parası var mı yok mu bilirsin. erkekler bu kadar düşünceli değil siz kızlara ne oluyor anlamıs değilim zaten szin gibiler yüzünden erkeklerin bir tarafları kalkık

1|0
    1|0
  • yani erkek öder evet bu bir ağırlıktır bence
    fakat hep erkek dıey bırsey yok fit olmak gerekıırrrr
    ben param olmada ncıkmayı gec az param olsun yine cıkmam :)

2|1
    0|0
  • Pek çok kız duygusal bir bağlılığı olmayan erkeklere
    Hesap ödetmiyor diye biliyorum
    Lakin karşısındaki sevgilisi olduğu zaman
    Onun gururunu düşünerek bence yeltenmiyorlar :)

1|2
    1|0
  • Itici

1|1
    1|0
  • Katılıyorum sana herkes kendi hesabını ödemeli. Çok çıktı çok yüzsüz insanlar. Erkek demeden sen ödesene diyorlar. Sinir bozucu.

1|1
    1|1
  • Hayat müşterek bugün aen ödersin yarın o hep aynı kişiye ödeymek kullanmak olur. Ama bazı erkekler ödetmiyor. Ben ödeyeceğimde parayı sevgilime verirdim sen öde diye erkeklerin bazıları kasada bayanın ödeme yapmasından gururu inciniyor

1|1
    0|0
  • Kizin da odemesi gerekir

1|2
    1|0
  • Iticidir ama soyle soyleyim öğrenci milletiyiz herkes kendi hesabını kendi ödemeli zaten ama arada bir erkekte centilmenlik yapabilir. Simdiki erkekler kizlara hesap odetiyor yani bu ne arkadas

1|1
    1|0
  • Evet gerçekten çok itici. Kızın yapması bile iğrençken bunu yapan erkekler de var. Eşit ödense çok daha iyi olur bence.

1|1
    1|0
  • İtici bence de

1|0
    0|0
  • Asil kiza odeten erkk itici

1|2
    1|2
    • 2ay

Hesabın tamamen hepsini ödesin demiyorum zaten kız kendi yediği içtiği şeyin hesabını ödesin diyorum ödemiyosa da kendi de birseyler alsın

• 2ay

Yine de ne olursa olsun o kız o gün her türlü elini cebine atmak zorunda. 😊

• 2ay

Yok bana gore ole degil

• Ya böyleleri her şeyi erkeklerden bekleyen tatlı tipler oluyo genelde

1|0
    1|0
  • O zaman ikisi de eşit ödesin konu kapansın

1|1
    1|0
  • itici ve ac köpek gibi adamin cebinde gözü
    herkes kendisi ödeyecek nikahli esi sanki

1|1
    0|0
  • Ben mesela ödemek istiyorum her zaman ama yanlış anlar diye çekiniyorum :/

2|0
    0|0
    • 2ay

Bende cekinerekten ödüyorum ama maalesef ki ödemezsem de utanıyorum

• 2ay

Bir gün istersen şey yap bugün hesap benden falan de gülerek bir değişiklik yapalım de samimi bir şekilde söyle eminim bir aksi durum olmaz.

• 2ay

Eskilerdi anlattıklarım, tamam olduğunda denerim :)

• Aynen

1|1
    0|0
  • Yoo değil , şu ana kadar cebimden 1 kuruş bile çıkmadı. İyi yerlere de gittim eğer erkek götürüyorsa erkek ödemek zorunda zaten

1|0
    1|1
  • Bende erkeğe odetirim çok iticiyim :D

0|0
    1|1
  • hesap ödeyemeyen herif evlenemezki. eve bakamaz çocuğuna bakamaz. napalım öyle adamı? ben sevgil koca bakıorm

0|0
    0|1
    • 2ay

Ne alaka çok yanlış düşünce.

• 2ay

büyüynce anlarsn.

• Erkeğe para odetmeyi sevmem ama ilk buluşmalarda kişiyi tanımayınca bir şey diyemiyorsun ister istemez. En kolayı bence çay dışında bir şey yiyip içmemek. bir çay parasını öderken de 2 liralık şeyin hesabı yapılmamış olur hem. Erkek mahcup olmasın diye masada ona verip kasada hepsini ödemesi sağlanabilir. Ama bence bunlar ataerkil toplumun "erkek guçlu" duşuncesinden kaynaklanıyor. Egoistçe. He ama şu da var, kız hesabı karşıya yıkmamalı evet ama erkek de kızlara para yiyici gozuyle bakmamalı. Eğer adam kıza para yedirmicem tavrıyla bakıyorsa olaya, ben onla bırak buluşmayı yolda bile karşılaşmak istemem böyle bir sığ duşunce olamaz. Kimse kimsenin parasına kalmadı, minnet edip de aynı masada bile oturmam yani. Bu para mevzusu beni çok veriyo. Mesela erkek, ilk buluşmada kıza bana çay ısmarla diyorsa ben bunda art niyet ararım. bir altını deşerim. Parayı mı yıkmak istiyor yoksa buluşmak için bahane mi bir düşünürüm. Bence ya herkes kendi parasını kendi ödesin ya da hsap ödeyen erkeğe karşılığı bir şekilde verilsin. Mesela erkek arkadaşım beni arabayla eve bırakırdı. Yol çok uzundu benzin parası gidiyor diye düşünürdüm eve gelince bir sn arabada bekle geliyorum derdim. Evden çerez çubuk kek vs poşete atar götürürdüm arabada bulunsun yersin derdim. Borçlu kalmayın kızlar, kimse kimseye muhtaç değil unutmayın 😉

1|1
    1|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...