"Saygı" hayatınızda ne kadar önemli? Saygı gören ve/veya saygılı bir insan mısınız?

Merhaba. Sadece ikili ilişkilerde değil, anne babamız, kardeşimiz, arkadaşımız...Her türlü insanı ilişkilerde saygının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sevgi elbette önemli. Ancak saygı ile taçlanan sevgi en güzeli.. Peki sizin hayatınızda saygı ne kadar önemli. Saygı gören ve/veya saygılı bir insan mısınız?

0|3
7|29

En İyi Erkek Görüşü

• Saygı en önemli temel taşıdır bence. Davranış felsefem diyebilirim, insanlara saygım ileri derecede vardır, kendime de saygı gösterilmesini isterim. Tüm ilişkilerimde birinci sıraya koymuşumdur her daim. Saygı göstermeyen insana tahammül etmem ve uzaklaşırım.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aradığım taviz vermeyeceğim bir konudur saygı...
    Saygı gosterirler ki bende karşımdaki kişiye saygı gösteririm büyük veya küçük olsun fark etmez.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 28

• insan önce kendisine saygı duymalı ve sevmeli
    kendisine saygı duyan ve seven insan başkasınada aynı şekilde davranacaktır

1|0
    0|0
  • Sevgiden once gelir saygi
    Saygi duyarim herkese once. tabi sonra herkese layik oldugu saygiyi teslim ederim / etmeli

1|0
    0|0
  • merhametten sonra aradığım tek özellik aslında..

1|1
    0|0
  • Konumum itibari ile saygı gösteriyorlar:)
    Halbuki ben bu kadar saygıyı hak etmiyorum:) Kapımı filan açıyorlar, hesabımı ödüyorlar:)
    Ben sıradan bir mühendisim, neden bu kadar saygı? :)
    İkili ilişkilerde de saygı olamzsa olmaz, saygısız hep kavga olur :) Ona ilişki denmez

1|0
    0|0
  • Saygı olmadan sevgi olamaz , saygı aşkı , sevgiyi , dostluğu , vs ikili insan ilişkilerinin gelişmesinde rol oynayan en büyük faktör ve saygının olmadığı insan her konuda başarısız olacaktır.

1|0
    0|0
  • Saygıdeğer bir insanım. Bana saygısızlık edenle aynı ortamda bulunmam. Onu önce itin popona sokar çıkarırım, 1 sene aklından çıkmayacak şekilde aşağılar rencide ederim. Sonra da ne alışveriş yaparım, ne de semtime sokarım. Herkes saygılı olacak!

1|0
    0|0
  • Babam annem insanlik nedir onu ogretti. Edep ile ahlak kurallarini aklimda ezberletti.
    Insan olana saygim vardir ama zalime saygi duymam.

1|0
    0|0
  • Pek ihtiyacım yok saygıya. Kimseye de saygı duymak zorunda değilim.

1|0
    0|0
  • Önemli tabi

1|0
    0|0
  • Saygi her seyden onemli.

1|0
    0|0
  • Hayatım boyunca en önemli prensiplerimden biri de karşılıklı saygı her konuda

1|0
    0|0
  • Maalesef toplum olarak öyle bir hale geldik ki, birbirimize ılan samimi davranışlardan dolayı saygılı olmayı unutuyoruz. Oysa insan olana nezaket yaraşır.

1|0
    0|0
  • Sen söyle, ben bilemedim:)

1|0
    0|0
  • Saygı asla taviz vermeyeceğim bir konudur.

1|0
    0|0
  • çok saygılı bir insanımdır tüm insanlara hayvanlara doğaya , saygısızlara da tahammülüm yok.

1|0
    0|0
  • Saygı benim için çok önemli hak etmeyenlere de gösteriyoruz ama onlar bunu kullanıyor

1|0
    0|0
  • Saygı gösteren saygı görür yalnız bizim ülkemiz için geçerli bir durum değil ne yazık ki. Çevremde gayet saygılıyımdır ve saygıda kusur edenim yok Allah'a şükür. Ama toplum olarak bu durum söz konusu değil.

1|0
    0|0
  • Saygı ölçer lazım varsa bakalım saygı görüyormuyz görmüyormuyz :)

1|0
    0|0
  • Onemlidir benim icin her zaman saygili olurum saygi gorurum

1|0
    0|0
  • Saygıyı sevgiyi kaybetmeyelim ve kaybettirmeyelim

1|0
    0|0
  • Saygı gösterdiğim sürece saygı görürüm.

1|0
    0|0
  • Sevgide özgürlük saygıda mecburiyet vardır

1|0
    0|0
  • Saygı olmadan yasayamazsın ki zaten değil mi

1|0
    0|0
  • Saygı gösteren saygı görür

1|0
    0|0
  • benim onceligim saygi

1|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Son derece önemli

1|0
    0|0
  • nişanlımdan annesine bağırıyo diye ayrıldım bu eşinede bağırır saygısız diye kimseye saygısızlık etmem edenide affetmem

1|0
    0|0
  • Bazi insanciklar sadece bu özellikleri arıyorlar.. halbuki kendileri bunu gösteriyorlar mı? Hayir karsidan bekliyorlar o kadar..

1|0
    0|0
  • insanlar bana nasıl davranırsa aynısını görür. herkese saygı sevgi yok

1|0
    0|0
  • saygı sevginin de çok önüne geçen bir kavram benim için

1|0
    0|0
  • İlişkilerimde saygı çizgisini hiç kaybetmem. Aynı şekilde de saygı beklerim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...