İnni ve cinni varlıklar?

Önceden namaz kılan birisiydim, şimdi fal baktırma gafletinde bulundum bir çok kere bana sürekli falında muska bar diyorlar, 2 kere onları gördüm dinden uzaklaştıkça aklıma bile gelmemeye başladılar. Dün evde onların konuları geçti belli köşelerde maneviyat hissediyoruz diye evde küçük çocuk var o köşeye bakarak uyanıp öcü diyor, ben korkuyorum ne yapmalıyım?

Güncellemeler:
Allaha yakın olmaya çalıştıkça üzerime geliyorlar sanki. İçim huzursuzlanıyor, başım ağrıyor

0|1
120

En İyi Erkek Görüşü

• ''Gece gördüğümüz her varlığı insan mı sandınız'' diye bir ayet vardı herhalde emin değilim ama onlardan korkmana gerek onlardan kurtulman için okuyacağın üç dua var nazar, cin suresi ve ayetel kürsi onun dışında onlar bizim alemimizde sabah ezanına kadar durabilir ;)

0|0
    0|0
    • Korkuyorum çünkü Allahın ipine sarıldıkça üzerime geliyorla

• İmanımın sağlam olduğunu sanmıyorum, onlardan bahsedince veya bazen ilahi açıyorlar dinleyince başım ağrıyor

• durum vahim desene

En İyi Kız Görüşü

• Arkadaşta kaldım bir gün oğlu beni hiç sevmez 4 yaşında yatağın altinda cadı var diye korktu bana sarılıp uyudu. Öcü muhabbeti de aynı onun gibi tabi ki hiçbir şey yok. Cocuk o.

0|0
    0|0
    • Bizim maneviyat hissettiğimiz yere bakarsk uyanıyor çocuk ve 2 yaşında bizim eve gelmeden önce bu şekilde hiç ıyanmamıştı? Peki o çocuk ya biz, biz niyr böyle şeyler yaşıyoruz?

• Yanımızda değildi

• bilmezsin belki sen konuşmadin ama başkası konuştu hatırlamıyor olabilir.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 19

• Cinlerin varlığı kesindir bunu biliyoruz. Lakin cinlerin insana görünmesi gibi şeyler yoktur bu sadece senin yanlış yollara girmenden kaynaklanmış fal vb şeyler gibi o yüzden olabilir gidip bir hocaya muska yazdırmanı öneririm bu tür şeylerdende uzak durman gerekir.

0|0
    0|0
    • Hocadan korkuyorum, bazıları çözelim derken büyü tarzı şeyler yapıyor cidden Allahı bilen birisi lazım

• bir çok kişi bende olan şeylerin dindar olmadığını söyledi ama

• Ne gibi şeyler

• Oncelikle gaflet cart curt deyip isin icinden siyrilamazsin. Kuran da gaybi yalniz Allah bilir der iken fal baktiranlar bunu inkar eder kafir olur.

Cocugun gordugu yerde varlik vardir. Fal baktiran kimseye yardim etmem.

0|0
    0|0
    • Fal baktırmayı bıraktım. Evin belli yerlerinde var zaten, babaannemin evinden sürekli koşma eşyaların çekilme sesi geliyor, fal biraz bize babaannemden geçti o bakıyor

• Ayet-el kürsi biliyorsan oku müdire okuyabildiğin kadar , her aklına geldiğinde. Okuduktan sonra etrafına, bulunduğun ortama ve o küçüğün üzerine üfle daha iyi olursunuz.

0|0
    0|0
  • Ayetel kürsi oku , okuduktan sonra surenin sonundaki "vela yeudühu hıfzuhüma ve hüvel aliyyül azim" i 3 kez daha oku.

Ayetel kürsi okunuşu
    Bismillahirrahmânirrahîm.
    Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard. Men zellezî yeşfeu indehû illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydîhim vemâ halfehüm velâ yühîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azîm.

0|0
    0|0
  • psikolojik rahatsızlık başlangıcı olabilir. bir psikoloğa görün.

0|0
    0|0
    • Gidicem, psikolojik olduğunu sanmıyorum ama gidicem yinede

• dinden neden uzaklaşıyorsun ki, yapma böyle şeyler, Allah'a ibadet et o seni senden daha iyi bilir, elbet seni koruyacaktır

0|0
    0|0
    • Dua edip Allaha yakınlaştıkça daha çok sıkıyorlar beni, daha çok korkuyorum

• falı filan bırak, onlar saçma yalan şeyler, ayet-el kürsiyi oku hiç bir şey olmaz, öyle şeylerdende bahsetme aklına getirirsen korkarsın

• Falı bıraktım zaten

• yok öyle bişe allahın insan psikolojisi üzerindeki olumsuz yan etkileri allahla uğraşan başını belaya sokar ben sana söyliyim

0|0
    0|0
  • oturup dua et

0|0
    0|0
    • Dua edince rahatsız oluyorum

• hasta için oluk oluk terlemek nasıl iyileştiğine işaret ise, dua ettiğinde içine korku girmesi onların rahatsız oldugu ve senin kurtulma yolunda oldugunun delilidir unutma ve korkma, bizi yaratan Allah onlarıda yaratandır.

• Haklısın

• Takma kafana gelselerde ilk bana gelir di psikolojik boyle seyler

0|0
    0|0
  • allaha sığınacaksin başka care yok

0|0
    0|0
  • Falı birakmalisin eğer hala bakıyorsan

0|0
    0|0
    • Bakmıyor ve de baktırmıyorum

• Başım ağrıyor ama

• İster ağrısin ağrımasın iyi olmak istiyorsan sabredeceksin ve o baş ağrısı da gidecek emin ol

• Öyle birşey olsa altıma ederim ama
    Allah var şüphesiz ki o yüzden hiç korkmaya gerek yok

0|0
    0|0
    • Dua edince rahatsız oluyorum

• Sağol ya, çok iyi geldi

• Allaha dua etmekten başka caren yok ben sana bunu söyleyim :)

• çocuğun uyanıp o şekilde davranması ürtükücü.

0|0
    0|0
  • Dinle bu konuyu nasıl bağdaştırdın merak ettim

0|0
    0|0
    • Bu cevabı nasıl verebildin merak ettim?

• Ben dua okudukça sıkılıyorum ama

• Muskadan dolayı, sen dua okudukça gelip sana sıkıntı veriyor olabilirler, ya da paniklemeni istemem ama bedenine girmiş olabilirler, bazen kendinde bir tuhaflık hissediyor musun

• tamamen psikolojik bence :)

0|0
    0|0
  • artık yok insanlar daha üstün oldu

0|0
    0|0
  • böyle şeylere inanma çocuk musun

0|0
    0|0
  • Liseye giderken cemaat yurdunda kaldım bende zor zamanlar geçirdim dinden uzaklaştıkca rahatlamaya başladım. Bir keresinde anneme bana birilerini anneni öldür diyor dedim ve kendimde değildim sonradan kendime geldim

0|0
    0|0
  • Inli cinli seylere asla inanmadim, inanmamda

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...