OSMANLI İMPARATORLUĞU GİBİ BİR ÜLKEDE YAŞAMAK İSTERMİYDİNİZ?

Osmanlı imparatorluğu gibi bir ülkede yaşamak istermiydiniz?

Güncellemeler:
2ay Neden isterdiniz veya istemezdiniz?

1|0
9|15

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Asırlarca savaştığımız devletlerin yönetim biçiminin kullanıldığı, tatil günlerinin düşman devletlerle aynı olduğu, alfabesinin aynı olduğu, kılık kıyafetinin aynı olduğu, dillerinin zorunlu olduğu, takviminin bile aynı olduğu bu sefil yönetimde yaşamaktan yeğdir.. Gayet tabii yaşardık, en azından kendimize ait bir devletimiz olurdu..

2|2
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Isterdim

0|1
    0|0
  • Konuyu hiç siyasete ve farklı ideolojilere karıştırmadan cevaplayayım.
    İnsanların saflığı ve birbirine güveni açısından; edep ve saygı seviyesinin yüksekliğinden dolayı şimdiki zamana tercih ederdim.

0|1
    0|1
  • istemezdim monarşi kötüdür , ama genede binlerce yıl hüküm sürmüş kore ya da çinde belki kıyafet tarzları vs... için oda :D

0|1
    0|0
  • Hayır. Atatürk Cumhuriyeti varken

0|1
    0|3
    • 2ay

ıtalyaca ders isimleri metematiko geometria fisica chicima biologia türkçemiz bizim türkçemiz

• 2ay

@aykanaykan seninle polemiğe girmicem dostum, ama okumuş olsan böyle bir başlık acmazdın

• 2ay

@karakalpak ben başlık yazmadım dikkat edersen ben sadece yabancı büyük olarak adlandırılan devletlerin bize dayatmalarına karşıyım yanlış okumak okumamaktan daha kötüdür.

• Hayir

0|0
    0|0
  • Halimden memnunum

0|1
    0|0
  • Hangi döneminde olduğuna bağlı.

0|0
    0|0
  • Tabikide evet

0|2
    0|1
    • 2ay

neden ewt? eşin istedigi kadar karı alması içinmi? yoksa osmanlının son halk sayımında kadınlar dahil bütün dişileri saymadığı içinmi? ya da osmanlı döneminde kadınların okuma oranı%1 altında olmak için?

• 2ay

birincisi ben osmanlıyı sevmiyorum demedim, yanlışıyla dogrusuyla benim atalarım oluyo, bende bir türk olarak sadece osmanlıyı degil bu zamana kadar kurulmuş 16 büyük imparatorluk ve 220 devlet kurmuş atalırımı nasıl sevmiyim. en azından başsız kalmamışız:/ atatürk ile kazanmış oldugunuz bir sürü hakkınız var ve siz bunları görmezden geliyosunuz, ya da görmek istemiyosunuz, buna bir türk ferdi olarak gercekten üzülüyorum, laikligi sevmiyorum bir hanım bu cümleyi kurması kadar saçma bişey olamaz yani sen laiklik sayesinde bidefa burda bir hesap acıp yorum yapabiliyosun, sen laiklikle oy kullanma secme secilme egitim ögretim gibi hayatın her anlamında erkeklerle eşit edildiniz, atatürkün sizin üzerinde ne kadar hakkı var, osmanlıda her zaman ikinci plandaydınız, atatürk kaybolan bütün hakk larınızı size iade etmiştir.

• 2ay

Saygım var sevmiyorum ama ayrıca atatürkü bukadr överken lütfen peygamberimizide övün olurmu çünkü cahiliye döneminde millet kızlarını diri diri gömerken o kızını omzuna alıp mekke sokaklarında dolaştıran bir insan atatürkü heryerde anıp büyütmek yerine peygamber efendimizin adını amın onun nasıl bir insan olduğunuzdan bahsedin zira ahirette atatürkü sormayacaklar

Erkekler Ne Diyor 14

• isterdım 800 yılda 36 kesılmış sadece dusun hırsızlık yok denecek kadar az tecavuz sıfır adalet on numara yaşasın osmanlı

1|1
    0|0
    • 2ay

ilber ortaylının dedigi gibi gercekten cahilmisim? yoksa hobi olarakmı yapıyosun?

• 2ay

@karakalpak nneyı dunyaya 800 sene super guc olmuş bır devletten gurur duymam rahatsız mı ettı senı

• 2ay

Şaşılacak iş dünya tarihindeki en süper medeniyetten gurur duyacakları yerde utanacaklar nerdeyse ama sizin suçunuz yok size ilk okulda orta lisede anlatmadılar ki atalarınızı bilesiniz sizin bildiğiniz tek ata ataput

• Kraliyet olacaksam tabi

0|1
    0|0
  • Hemde çook 😔😔😋

1|1
    0|1
  • Osmanlı adaletini, rüşvetsiz, torpilsiz, kul Hakkı yemeyen dine saygılı, onu kullanmayan vatanı birilerine peşkeş çeken yöneticilerden uzak Osmanlı ruhu ve Ahlakıyla yaşamak isterdim..

1|1
    0|0
  • gerici olsam isterdim

1|2
    1|2
  • O günkü şartlarda osmanlı da yaşamak belki avantajlıdır bir dönem için..

0|1
    0|0
  • En iyi yönetim şekli CUMHURİYET

1|1
    1|2
  • Hayır

0|0
    0|0
  • arap üstünlükçülerinin kol gezdiği yerde olamam

0|1
    0|3
  • türk ırkının var olduğu her yerde yaşarım

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Nope

0|0
    0|0
  • herkez eşit olmalı bence toprak olarak olabilir ama yonetim cumhuriyet olmalı.. herkez adil eşit.. sadece 1 kişinin iki dudagı arasında degil...

0|1
    0|0
  • yüzlerce yıllık türk tarihinde tayyim erdoğan zamanından iyidir isterdim

1|1
    0|1
Yükleniyor...