Kuran'da bahsedilen "yecüc ve mecuc" uzaylılar mı?

Yıllardır uzaylıların varlığıyla ilgili bir çok bilimsel teoriler öne sürülmüş ancak bu teoriler, soyut olmaktan öteye gidememiştir.

Bilim dünyası bu gizemi açığa çıkarmakta bocalaya dursun, Kutsal kitaplarda zikredilen "yecüc ve mecuc"ün kimler olduğuyla alakalı ciddi bulgular mevcut. Peki bizim kutsal kitabımız bu konuda ne diyor ona bir göz atalım...

" Yecuc ve Mecuc (un sedleri) açıldığında, onlar her bir tepeden akın ederler. Gerçek olan vaad yaklaşmıştır, işte o zaman, küfredenlerin gözleri yuvalarından fırlayacak: "Eyvahlar bize, biz bundan tam bir gaflet içindeydik hayır, bizler zalim kimselerdik" (diyecekler) Enbiya suresi- (96-97)

İlim ve bilimin ışığında yecüc ve mecüc'ün kimler olduğunu anlamak için aşığıdaki linkten
Detaylı kaynağa Buradan ulaşabilirsiniz!

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ulan cidden bu acidan hic dusunmemistim eger gercekten uzaylilar varsa ki ben inaniyorum. Tepeden hucum etmek dedigine gore buyuk ihtimal oyle gibi ayrica onlarin herseyi yiyip bitiren bir kavim oldugu yaziyordu yani insan olmamasi lazim

0|1
    0|0
    • 2ay

Aynen. Konuya ilim ve bilimsel bakıldığında insan olmadıkları anlaşılıyor. Her tepeden akın etmeleri bizim dünyamızı kastetmiyor.

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence değil elmalılıdan ceviriyle deccal yeryüzünde bozgunluk cıkarınca hz. isa inecek ve deccali öldürecek deccal ölünce hz. isa bir grubu cennetle müjdelendirip semaya gezintiye cıkacak o sırada hz. ibrahimdi galiba dağın arkasına hapis ettiği yecuc ile mecuc cıkacak ve yeryüzündeki tüm insanları öldürecek onları öldürünce semadaki insanlarıda öldürecek kuranda bir ayete göre simdi yoruma yazıcam hz. ibrahim yecucle mecucu dağın ardına hapiss etti onlar Şu an bir daüı kazıp duruyılar kıyamet günü dağı aşıp insanları öldürecekler ayette aynen bu anlatılır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu arada yanlıs olmasın HZ. İBRAHİM DEĞİL hzZULKARNEYNimiş :) kehf suresi
      . Dediler ki: Ey Zülkarneyn! Bu memlekette Ye'cûc ve Me'cûc bozgunculuk yapmaktadırlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi verelim mi?
      95. Dedi ki: "Rabbimin beni içinde bulundurduğu nimet ve kudret daha hayırlıdır. Siz bana kuvvetinizle destek olun da, sizinle onlar arasına aşılmaz bir engel yapayım."
      96. "Bana, demir kütleleri getirin." Nihayet dağın iki yanı arasını aynı seviyeye getirince (vadiyi doldurunca): "Üfleyin (körükleyin)!" dedi. Artık onu kor haline sokunca: "Getirin bana, üzerine bir miktar erimiş bakır dökeyim" dedi.
      97. Bu sebeple onu ne aşmaya muktedir oldular ne de onu delebildiler.
      98. Zülkarneyn: Bu, Rabbimden bir rahmettir. Fakat Rabbimin vâdi gelince, O, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi haktır, dedi.

Erkekler Ne Diyor 5

• Sonradan bıle bakterı oluşabılıyor hıç tanınmamış bılınmemıs, vırus olusabılıyor, aynı şekıl doga olayı olusabılıyor yanı özetle dünya yaşıyor, kısıtlamalarımız var duyamadıklarımız göremedıklerımız, ince çızgılerle sakındıklarımız, o yuzden dunyanın sonu olması kacınılmaz ben ıslama zaten ınanıyorum bu anlattıklarımı gorerekteı nanması hıcte zor olmyor.
    Belkıde uzaylılardır, bı yazı okumustum belkıde kıtap, bir ırk olabılecegı soylenmıstı, her şey olabılır.

0|1
    0|0
  • Benim düşüncem uzaylılar taa ilk mağara dönemlerinde gelmişlerdir ki bunun resmedilmesi bir çok mağarada var. Dinimiz açısından bakarsak neyin ne olduğunu düşünmüyorum. Allah bir düzenek kurdu ve o düzenekte ilerliyoruz. Uzaylı olsun olmasın. Ye'cûc Me'cûc uzaylı mı değil mi demek çok saçma.

0|0
    0|0
  • Türklerle moğolların tarihi aynıdır. yecüc ve mecüc bence bu iki kavim. ayrıca ergenekon destanı ile yecüc mecüc ayeti benzer değil mi?

0|0
    0|0
  • Ben moğollar diye biliyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...