Yalnızlık sizleri Allah'a yakınlaştırıyor mu?

Yalnızlık sizleri Allah'a yakınlaştırıyor mu? Çoğumuz yalnızlıktan dert yanıyoruz ama bunu başka bir fırsata dönüştüren hayatını başka bir yönde ceviren arkadaşlarımızda oluyor. Sevgiliniz oldugunuzda nefsinizden şükretmeye bile halimizin olmadığı bence doğru göremiyoruz bazı şeyleri ama yalnızlık sizce bir lütuf mu sizin için?

Güncellemeler:
gncl
...

0|1

En İyi Kız Görüşü

• İnsanların sahteliği iki yüzlü olmaları dedikodu yapmaları kötü kalpli olmaları vefasız olmaları sevdiklerimin beni bırakması başıma gelen üzücü şeyler insanların çoğunun beni anlayamaması cahil görgüsüz edepsiz insanlar... bunların hepsi sağolsun iyiki varlar iyiki gitmişler her üzücü şeyde Allah a on adım daha yaklaşıyor ve kat kat inancım teslimiyetim artıyor... beni sadece O anlıyor O bırakmıyor her düştüğümde kalkmama yardım eden O 😔😔😔 Rabbim bizden razı olmadan canımızı almasın...

0|3
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar duygularından arındıklarında mantıklarıyla baş başa kalırlar. İnsanlarla birlikteyken genel olarak duygularımız ön planda olur, onunla hareket ederiz. Tek başımıza kaldığımızda, insanlardan uzaklaştığımızda duygulardan arınır, mantıkla hükmetmeye başlarız. Yalnız kalan insan düşünen insandır, yalnızlıkta mantığının varlığını hissetmiş ve bazı şeyleri sorgulamıştır. Düşünen her insanın yaklaştığı gibi, yalnız insanlar da sırf düşünmeye başladıkları için Rab'lerine yaklaşmaktadırlar, bu olması gerekendir. Bu yüzden her yalnızım dediğinde (düşünen için) '' Ben sana çok yakınım'' (Bakara suresi 186.) lafzı yükselir içinden..

0|1
    0|0
    • Çok çok güzel açıkladın kardesim eline sağlık :)

Kızlar Ne Diyor 4

• yoo pek olmadı bende

0|1
    0|0
  • yalnızlığı sevmiyorum bn onun yerine ibadetlerle Allah a yakınlaşmanı tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0
  • Yalnızlık iyi güzel de yalnızlığa alışmak o sıkıntı güçlü görünüyorsun ama için kırılgan kimseye ihtiyacım yok diyorsun halbu ki biri olsa nasıl mutlu olucan bence yalnizlık bir süreden sonra kendini avutmak bu delirmeye kadar gider delirmeye çeyrek var

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• "Görmüyor musun ki, mecazî aşklarda yüzde doksan dokuzu, mâşukundan şikâyet eder.

Çünkü, Samed âyinesi olan bâtın-ı kalble (kalbin derinliğiyle) sanem-misal (taparcasına) dünyevî mahbuplara (sevgililere) perestiş etmek,(kalbini bağlamak) o mahbupların nazarında (gözünde) sakildir (basittir) ve istiskal eder,(hafife alır) reddeder.

Zira, fıtrat, fıtrî ve lâyık olmayan şeyi reddeder, atar. (Şehvânî sevmekler bahsimizden hariçtir.)"
    - Risale-i Nur'dan...

#Vesselam

0|1
    0|0
  • Mantıklı

0|1
    0|0
  • Bence bu Biraz kendini bilip bilememe ve bunun farkında olmayla alakali birşey. Bazen oluyor ki bir insan kalbimi kırıyor günlerce kendime gelemiyorum. Sonra şunu demeye başlıyorum kendime Ya bu basit bir insanın bir kelimesine bile yüreğim dayanamıyor iken nasıl olurda Allahın bir gazabına dayanabilirim diyorum veya Ofa

0|1
    0|0
  • bunu konuşmuştuk :D çalıyorsun bari bir haber et :D

0|1
    0|0
  • Yok hiç yakın olamadım tanrıyla

0|1
    0|0
  • Ben yalnızken çok güzel şeyler tattım :) 1 yıl öncesinden sonra Nazım Hikmetin dediği gibi yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür oldum orman olamasam da :) Ağladım onun için şimdi ise ağlıyorum Rabbime kendim için. Çok şey değişmedi mi sence?

0|1
    0|0
  • Arabeske yakınlaştırıyor, allaha değil.

0|1
    0|0
  • İniş bende çok yakınlaşırım

0|1
    0|0
  • kalabalıkta da anarım Rabbimi

0|1
    0|0
  • Alakası yok, yalnız değilken de Allah'a yakın olmaya çalışıyordum hatta ozaman daha da yakın oluyordum. Çünkü sadece rahmetlilere değil ona da dua ediyorum :) onun için yalnızlıkla alakası olmayan bir şey. Tabi bu kişiden kişiye değişir. Ben daha çok kabalaştım, onu fark ettim kendimde.

0|1
    0|0
    • Biraz isyana doğru kaymış knk seninki. Yalnız kalmadan da dibi yaşamadan da anlayamıyorsun bence herşeyi herkesin bir kere olsun dibe vurması laızm.

• Amin hepimiz için inşallah :)

• İnş kardeş

Yükleniyor...