George Carlin'i biliyor musunuz?

'Kadınların bu Dünya'da tek avantajı erkeklerden uzun yaşamaktır. Düşünün bir, adet sancısından tutun da pms'e, doğum sancısından, lohusalığa aklınıza ne gelirse çekmek zorundalar, ama erkeklerden daha uzun süre yaşıyorlar. Kimmiş asıl güçlü olan? Kadınların en büyük derdi şudur ki, erkeklerle uğraşmak zorundalar'

1|0
21|7

En İyi Kız Görüşü

• Biliyorum.
    Kadınların acıya toleranslarının daha fazla ve psikolojik anlamda erkeklerden daha güçlü olduğu konusunda hemfikirim. Erkeklerle uğraşma mevzusunu herkes kadın-erkek ilişkisi üzerinden değerlendirmiş. İlişki bazında değerlendirirsek bir kadın ile uğraşmak bir erkek ile uğraşmaktan daha zordur. Çünkü erkekler doğrudan, net mesajlar verirken kadınlar genellikle dolaylı anlatım yoluna giderek ifadeleri daha komplike hale getirmeyi tercih ederler. Bu anlamda erkeklerle uğraşmak zorunda olma konusuna katılmıyorum. Ama özellikle ataerkil, kadın-erkek eşitliğinin fiilen hukuk yoluyla uygulanmadığı ülkelerde toplumsal alanda kadın olmak zor. Cinsiyetin niteliklerin ve karakterin önüne geçtiği zamanlarda kadın olmak zor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Aslında uzunca bir ses kaydından bir kesit. Genel olarak zaten düzenden şikayet ediyor.

Hatta kaydın başında 'Erkekler salaktır, kadınlar ise bildiğin manyaktır' diyordu.

Mesela tüm bu tavrına rağmen feministlere de gıcıktır kendisi. 'Tek düşündükleri kendi apış aralarının hürriyeti ve ceplerindeki paranın hürriyeti, yoksa kendi sosyal statülerinin dışında kalan kadınların dertlerini hakkaten umursamıyorlar' diyerekten.

• 2ay

Kadın hakları diye bir şeyin varlığı bile çok rahatsız edici aslında. Normalde kadın hakları, erkek hakları diye bir şey olmaz, insan hakları olur. Ama şu düzende maalesef olmak zorunda.
      Feminizm ilk çıktığı dönemlerde sunduğu nedenler ve ulaşmak istediği amaç doğrultusunda doğru bir akımdı. Ama bir yerden sonra kadın - erkek eşitliğinden, kadının üstünlüğüne doğru döndü. Bir amaç değil bir çıkar davası oldu. Feminist değil, hümanistim. Erkeğin mağdur olduğu yerde erkeği de savunurum. Ülkenin genel erkek zihniyetinden rahatsızım, evet. Hatta komple ülkenin kadın - erkek genel bakış açısından rahatsızım. Kadınların anlamadığı şey, bunu değiştirmenin yine bir kadının elinde olduğu. Erkekler de gökten zembille inmiyorlar. Onları da bir anne yetiştiriyor. Yine de biri de çıkıp ben oğluma erkek olmaktan ziyade insan olmayı öğreteyim önce demiyor.

En İyi Erkek Görüşü

• İzlemişliğim vardır kendisi ateist stand upçı olurlar din politika gibi toplumsal olayları sert bir dille eleştirir ancak bazen işin ucunu kaçıran biri

0|0
    0|0
    • 2ay

Adam Amerika gibi patriotizm ve şovenizmde zirve bir ülkede 'Oklahomalı bir tane herif elin ülkesinde kafasına keleş mermisi yediyse bize ne amk? Eloğlunun ülkesinde belinde silahla kasıla kasıla yürüyeceksen, az biraz aksiyona hazır olacaksın Jack.' gibisinden konuşuyordu binlerce kişinin önünde.

'Şakayı biçimlendirme biçimi dışında sınır yoktur' gibi bir anlayışı var.

Kızlar Ne Diyor 20

• Evet maalesef, kadinlarin en buyuk derdi erkeklerle ugrasmak. Peki sunu da sorarim, tek avantajimiz bu da ya o da avantajimiz degil de dezavantajimizsa? Dusunun ki kadinlar, onca aci cekiyorlar hayatlarinda, ozellikle erkeklerden yana cunku duygusal varliklar. Ustune belki baska acilar da ekleniyor.. Boyle aci dolu bir hayati tasimak kolay mi? Bir de birini sevip unutamadiysa, evliyse ornegin, esinin olumunu görürse.. Ve kalan omrune bu acilar da eklenmez mi.. Bu da katlanilmaz yapmaz mi hayatini daha da..

0|0
    0|0
    • 2ay

Carlin'i biraz tanıdıysam, şu yazıyı okuyup 'Siktirlan ordan, hayat o kadar da karmaşık değil' der.

• 2ay

Senin ortaya sundukların üzerine söylüyorum bunları.

'Acı da acı, bu hayatı taşımak şöyle acı, peki ya bize mutluluk olan avantajlar bile acı ise, acı çekmekten bahsetmişmiydim?'

diyorsun kabaca. Bu da haliyle sinir bozucu ve aşırı abartılı geliyor

• 2ay

He Ragnar_Lodbrok he. Hayatı acı dolu doğru düzgün yüzü gülmemiş hiç insan yok. Şuraya zahmet edip de yorum yazdım ya, yazmayaymışım keşke. Senin daha karşındakine saygın yok. Sen hakkında hiçbişi bilmediğin birşeyi, olamaz! deyip kestirip atamazsın. Atsan bile bu senin at gözlüğü takmandır ancak.

Lütfen uzatmayalım. Tartışmaya devam etmenin bir anlamı yok. Sen bu şekilde düşünüyor olabilirsin. Bu senin düşüncen. Benim de düşüncelerim belli. Bu kadar. Tartışacak bişi yok.

• Regl sancısı için ağrı kesiciler var, çocuk doğurmayı düşünmüyorum, erkeklerle uğraşmak zorunda hissetmiyorum kendimi çünkü uğraştıracak mıymıy biriyse hiç çekemem yol veririm. Tek derdim pms, onu hallediyorum bir şekilde. Kafam rahat yani.

0|0
    0|0
    • 2ay

https://www.youtube.com/watch?v=xgeLpFTNn8g

Şunu tam olarak dinle, ingilizcen varsa 'Yok ya, kadınlık zor' dersin.

Gerçi ben erkek olmanın kadınlığa göre çok daha görünmez zorluklara sebep olduğunu ve sırf sorunları kadınlar kadar bariz olmadığı için kum torbasına dönmeye sebep olduğunu düşünüyorum ama adam haklı yani.

• 2ay

İngilizcem yok malesef :)
      Ben her iki cinsin de kendine göre zorlukları olduğunu düşünüyorum. Bu ülkede kadınlık biraz daha zor çünkü iğrenç bir erkek üstünlüğü var ama bu zorluklardan en az şekilde etkilenmek yine kişinin elinde..

• George varlığı biliyordum meşhur ateist komedyen. hatta siyasi göndermeleri dini göndermeleri çok güzel biçimde yapıp siyasetçileri vurur. ama bu sözünü ilk kez duydum 😮

0|0
    0|0
  • Muthiş bir video izledim. Dinle ilgili video yu da izledim.
    👍

0|0
    0|0
    • 2ay

Çocuklar hakkındaki söylemleri yurdumun çocuklara tapan ebeveynlerine zorla izletilmeli. Özellikle 'Bi kere tüm çocuklar o kadar da sevimli değiller, hatta dikkatli bakarsanız oldukça meymenetsiz olanları var' kısmı

• 2ay

Ama uyarayım, oldukça sert ve dinden başlamak üzere her türlü tabuya inanılmaz saldırgan bir adamdır.

• 2ay

Ingilizcem var. 3 sene oldu yurt dişindan geleli.
      Olsun, sert ve küfürlü argo anlatiyor soylemek istediklerini. Sorun değil.

• seks bile erkeğin ömrünü uzatıp kadını yıpratıyor. ''siz'' faktörü olmasa biz kafadan ölümsüz olabilirmişiz..
    ama carlin denince aklıma kilolular hakkında söyledikleri gelir hemen

0|0
    0|1
    • 2ay

'Bu mına kodumun ülkesinde çok fazla koca götlü şişko var' ile başlayanı diyorsun heralde.

Seksin o kadar yıpratıcı olduğu yok, doğum yapmak yıpratıyor kadınları.

• adam haklı gücü kas sanmayın sıkıysa bir doğum sancısı çekin

1|0
    0|0
  • Ayağının altına cennet serilen kadın, Bence bu uzun yaşamaktan daha avantajlı olsa gerek...

1|0
    0|0
    • 2ay

Carlin öleli 8 yıl oldu. Öldüğü sene bile din ve dindarlık kavramlarına ağır allerjisi olan biriydi.

• 2ay

Afrikalılara pek nimet vermeye tenezzül etmezken bunu yapması ne acayip.

Belki de konunun herkesi kucaklamakla alakası yoktur.

Neyse boşver, hiçbir şeyi sorgulamadan böyle devam et.

• 2ay

Ay hala mi ya? Yeter Ragnar_Lodbrok, yeter uzatma ya uzatma yeter. Yemin ediyorum 24 bildirimin 20si senden. Ya herkes ayni görüşte olmak, herkes ayni seye inanmak zorunda mi ya? Zorlama kardesim iste zorlama ! Herkes istedigine inanir ozgurdur bu konuda. Kimse senle ayni kafada olmak zorunda degil. Neyin dogru oldugunu da kimse bilemez. Seninki kibirdir. Hayir dogru budur buna inanicaksin dersen bu kibir olur. Yeter arkadas ya. Bana gore dogru bu sana gore degil. Yorumlari okumadim bile cidden illallah ettirdin ya. Sonu olmayan bir tartisma bu farkina var artik. Sen nasil fikrinden vazgecmeyeceksen, karsindaki de vazgecmeyecek. Az biraz saygi duy.

• O yüzden evlilik esarettir bence. Sevgili olarak kaldığında bir zaman sonra yollayabileceğin bir adami ölene kadar çekmek zorunda kalıyorsun. Yeni başlangıç yok yeni heyecan yok

0|0
    0|0
    • 2ay

Çekmek zorunda kalmak mı.. Siz sevgiye bu gözle, yükümlülük olarak bakarsanız elbette o evlilik çekilmez olur.

• Saçma, bilinmeye değer ne iş çıkarmış acaba

1|0
    0|0
  • Ama kadın çabuk yıpranıyor.

1|0
    0|0
  • Kadınların gerçekten en büyük derdi erkeklerle uğraşmak zorunda olmaları. Çok doğru tespit sayende tanıdım araştıracağım.

0|0
    0|0
  • güçlüyüm tabi be :p

0|0
    0|0
  • Ne güzel demiş öylr shdhd

0|0
    0|0
  • Verin amcamin elini opeyim

0|0
    0|0
  • Kadın olmanın tek avantajı uzun yaşamak değil. Kadın olmak zor filan da değil, yüz bin kere de gelsem dünyaya yine aynı cinsiyette gelmek isterim
    Kadınların en büyük derdi neden erkeklerle uğraşmak olsun, erkek kafası çok basittir.

0|0
    0|0
  • Sonunda anlamışlar sevindim 😊

0|0
    0|0
  • Tanımıyorum

0|0
    0|0
  • Baya bir hakli yani öyle böyle degil

0|0
    0|0
  • Sitede gördüğüm en mantıklı kişisin taviz verme.

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklı doğru söylemiş. Bazı erkekler Alllahin cezası

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• evet

0|0
    0|0
  • 2-3 stand up videosunu izledim o kadar tanıyorum diyemem sanırım.

0|0
    0|0
  • Favorim <3

0|0
    0|0
  • Hakli olabilir bilemiyorum

0|0
    0|0
  • bılmıyordum ogrendım

0|0
    0|0
  • Biz de askerlik yapıyoz yia