Kadınların Erkeklere Karşı ''İtaat Olma'' Takıntısı?

Arkadaşlar sık sık karşı karşıya geldiğim bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. Çevremdeki tüm kadınlar kendilerini kocalarına, ağabeylerine karşı bir ezdirme meraklısı olmuşlar. Allah aşkına nedir bu ''kölelik'' meraklısı? Neden bütün evi siz silip süpürüp, yetmedi kocanıza hizmet ediyorsunuz?''Kadınsınız'' diye mi? Geçen bir arkadaşıma ''neden'' diye sordum. Bana verdiği cevap tam olarak şu oldu ''Evimin erkeğine iş mi yaptıracağım. Olur mu öyle şey?''Ya peki onlar neden size yaptırıyor? Neden? Neden! Neden ya! Cidden böyle kadın-erkek eşitsizliği olan durumlar da çok sinirleniyorum. Bu konuda kadınlar da bazen suçlu oluyorlar çünkü kendilerini ezdirmeye pek bir meraklılar. Ya kocan sana para verse, evine felan baksa, çalışsa anlayacağım. Ama sizler kocanız evine bakmayan biri bile olsa hizmet ediyorsunuz. Her ikiniz çalışsa bile tüm evin yükü kadının oluyor. Bende bu durumla çok karşılaşıyorum. Evli değilim iki tane ağabeyim var benim. Her günüm onlara hizmet etmekle geçiyor. Çünkü zorundayım. Çünkü hizmet etmezsem dövmekle tehdit edecekler beni. Neden peki? Çünkü ben kadınım. Hayatımı erkeklere hizmet etmekle geçireceğim öyle mi? Aslında tek sorun erkeklerde de değil. Erkek çocuklarını yücelten kadınlarda. Çünkü siz çocuklarınızı böyle yetiştirdiniz!''Otur oğlum sen kız kardeşin ne güne duruyor? O yıkar bulaşıkları'' diye diye kadınları bu duruma siz getirdiniz! Kendinize gelin ya! Biz bunun için yaratılmadık!

1|1
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Bunun eZdirilmekle ne alakası var ergen, kadındır evin içi ondan sorulur patron odur aksine eşinede çocuklarınada bakar sen nerden geldin uzaydanmı kim kimi eziyor

1|0
    1|0
    • 2ay

Neden kadın eşine de çocuklarına da bakıyor? Neden siz erkekler bakmıyorsunuz? Ben uzaydan gelmedim ama bence sen ''çomarlar diyarından'' gelmişsin

• 2ay

Olabilir beni yine belirtmiş olayım

• 1ay

İlginç

Erkekler Ne Diyor 3

• çok konuşma da işini yap

0|0
    1|0
  • Kelin merhemi olsaa :DDDDDDD
    Önce kendini kurtar kölee :DDD

0|0
    1|0
  • Bunu dünyada bir tek türk kızları takıyor biliyor musun?

0|0
    0|0
    • 2ay

çünkü yabancı ülkelerde böyle haksızlıklar yok

• 2ay

Soruyu yeni gördüm şahsen benim bir abim var eğer ona hizmet etmezsem beni tehdit etmez veya dövmez. O işten gelir evimize katkı sağlar bense çayını demlerim eğer evdeysem yemeğini hazırlarım. Bunu korkumdan değil saygımdan yaparım. Yorgun olduğumda onu ararım beni almaya gelir arabayı her istediğimde verir bişeye ihtiyacım olduğunda hemen koşar. Bu saygıdır örf adettir. Gerektiği yerde tavrını koymasını da biliriz. Lütfen bütün abi veya kocalarının hizmet eden bayanları köle olarak görmeyin.

• 2ay

Senin ağabeyin sana bakıyormuş para veriyormuş en azından. Benim ağabeyim hiçbir şekilde çalışmıyor yan gelip yatıyor ama bütün işini ben yapıyorum ve Allah aşkına onlar bize hizmet etsin o zaman bizde ona ''adet'' diyelim saygılı olmak lazım sonuçta değil mi?

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...