Oğlunuza kadınlara saygılı olmayı öğretiyor musunuz?

Oğlu olanlar, anne/baba adayları, ileride çocuk sahibi olmayı düşünenler için sorum.

Oğlunuza kadına saygılı olmayı öğretir misiniz ya da öğretiyor musunuz?
Bunu ne şekilde yapıyorsunuz/yaparsınız? Yöntemleriniz neler?

Oğlunuza kadınlara saygılı olmayı öğretiyor musunuz?

1|1
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Kadın seviyeli kaliteli ve kendini yetiştirmiş ise oğluda, kızıda iyi yetişir... Kadın mal ise çocukta mal yetişir... ANASINA BAK DANASINI AL demişler... KOMŞULARIMIZ KAPIYA KEDİ KÖPEKLER İÇİN SU KOYUYORLAR... BİR ANA 5 YAŞINDAKİ SIPASINI GEZDİRİYOR... BU SIPA YOLDA GEZERKEN SU KABINA TEKME ATIP DEVİRİYOR... Komşulardan bir adam camdan sesleniyor... Yavrum o suyu devirme... Kadın aşağıdan bağırıyor... ÇOCUĞUMA BAĞIRMAAAAAAA... Bir eli çekirdek dolu... Hem yiyip hem kaldırıma fırlatıyor... İnsan müsfettesi... Kadın kılıklı hayvan... Bunun çocuğu ne olur ?

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 12

• Yorumlardaki artu gibi oğlum olsa evlatlıktan red ederim...
    Öncelikle insan sevgisi içinde yetiştiririm. Kadın erkek iki cinsiyetinde insan olduğunu kadının erkeğin birbirinden farklarını bu farklılıklar karşısında nasıl hareket edebileceğini nasıl düşüneceğini , yaşatarak öğretirim.

1|0
    0|0
  • Kadınların saygı duyulacak bir tarafları olduğunu düşünmüyorum. Maksimum insan haklarına saygılı bir birey olarak eğitirim onu. Hak ve özgürlükleri çiğnemeden kadınların aldıkları nefesi burunlarından getirsin. Hayatlarını zehir etsin o küçük beyinlilere :D :D

0|0
    3|2
    • 2ay

O çocuğu yapmak için önce bir kadınla evlenmen gerekiyor ama bu ne çelişki demez mi sana hahasldkdks

• 2ay

Doğru kadın denk gelmemiş demek ki. Ben de çok iyi insanlar tanımadım hayatımda. Kadın ya da erkek çoğu kişiden kazık yemişliğim vardır herkes gibi. Ama asla bir kişinin hatasını hayatıma giren yeni birine mal etmedim. Bugün kazandığım insanları bu şekilde kazanabildim. Sana da aynısını tavsiye ederim. Dinleyip dinlememek elbette sana kalmış :)

• 2ay

Öncelikle tek bir kişiden bahsetmiyorum, ikinci olarak bir sabah uyanıp bugünden sonra kötü bir insan olucam diye komik bir karar aldığımı falan mı sanıyorsun? Bazı şeyler insanın içinden gelmiyor bir noktadan sonra hepsi bu. Yoksa böyle bir karar alma veya zorlama bir şey yapma gibi bir durum yok. Eğer eskisi gibi birisi olsaydım kendimi çoktan birine kaptırmam gerekirdi veya etkilenmem lazımdı. Ama artık olmuyor etkilenmiyorum bile

• annemin bana ögrettikleri sayesinde bu olguya kavuştum
    evladım olursa bende ögretecegim

1|0
    0|0
  • Evli değilim ama evlendikten sonra bir oğlum olursa babamın bana ilk öğrettiği şeyi yeni centilmenliği hayat tarzı yapmasını ogretecem

1|0
    0|0
  • Olduğu zaman bu konunun üstüne çok duracağım.
    Çok önemli bir soru toplum olarak bunu başarmalıyız.

1|0
    0|0
  • öğretmeyenler çoğunlukta bu kesin

1|0
    0|0
  • oldukça cinsiyetçi bir bakış açısı çocuklara insani değerleri öğretin cinsel ayrımcılığı değil önceki nesillerin yaptıkları hataları tekrarlayarak doğru neticeler alamazsınız

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Oglum yok

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Bence öğretmiyorlar. Ya da çocukları salak.

1|0
    0|0
  • Allah nasip ederse bu konuda bir tek kadına değil insana saygıyı ozellikle ogretecegim.

1|0
    0|0
  • Sadece kadınlara değil herkes için geçerli. Nasıl mı? Öncelikle bunu aile bireyleri arasında görmeli..

0|0
    0|0
    • 2ay

Tabii ki herkes için geçerli. Fakat özellikle ülkemizde toplum geneline bakarsak erkeklerin kadınların düşüncelerine, hislerine, hak ve özgürlüklerine saygı duymadıklarını gözlemliyoruz. Bu yüzden kadın tabanlıydı sorum.

• 2ay

Elbette. Brigham Young'ın dediği gibi ; "Bir erkeği eğitirseniz, bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir kuşağı eğitirsiniz." Kadınların bilinçlendirilmesi, eğitilmesi gerekiyor. Erkekleri yetiştirenler de kadınlar. Bu yüzden özellikle hemcinslerimin bu konudaki tavrını ve kafalarındaki yöntemleri merak ediyordum. Fakat siz bir öneri sunmamakta kararlı gibisiniz :)

• 2ay

Dediğim gibi saygı önce aile bireylerin arasında olmalı. Saygıyı ona bir oturuşta anlatamam. Bunu tavırlarımla zaman içerisinde öğretirim. Yaşadığı olayların karşısında, benim tepkim ve ona verdiğim öğütler önemli.

Yükleniyor...