Toplum sizi de hayal kırıklığına uğratıyor mu?

Toplumun gösterdiği doğruların arkasına sığınan aşağılık insanlar rahatsız edici ve bu bağımlılıktan uyuşturulmaktan fikir zehirlenmelerinden kendimizi vazgeçirmeliyiz. Toplumun empoze ettiği fikirlerden ve bu kafese sıkıştırılmış düşünce yapısından sıkılmadınız mı? Hepimiz algıladığımız fikirlerin gerçekliğine inanırız ama bu algıyı kimin yönlendirdiğini sorgulamıyoruz.
Kontrolümüz yok, bir karmaşa halinde, bir akıntıda ilerler gibi yaşıyoruz.
Durup düşünmeliyiz. Çünkü gerçekten bilemiyoruz ve düşünemiyoruz, aldığımız nefes , son nefesimiz olabilir...
Bu gerçeğin ta kendisi ve durup düşünmeliyiz. Ama bunun sonu ne olacak?
ÖLÜM..

0|0
2|2

En İyi Erkek Görüşü

• Helal kardeş. İnsanlar düşünmemeye alışmış. Senin gibi düşünen insanlar az olduğu için toplumun içinde eriyip gidiyoruz.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Katılıyorum toplum dayatmaları nedeniyle gercek benliğimize ulaşamıyoruz, düşünmüyor sırf öyle olmasi gerektiği düşündürtüldüğü için yapıyoruz çoğu şeyi. Ama bazı toplum kuralları da olmazsa nasıl bir arada yaşarız ki denge bulmak bence önemli olan

0|0
    0|0
    • 2ay

@kızılkalp Temel toplum kurallarından bahsetmiyorum. Benim burada bahsettiğim eşitsizlik ve düşünememek dünya daha yaşanabilir bir yer olabilirdi

• Uğratıyor

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• inanmak düşünmekten kolaydır
    insanlar hazırcılığa alışıktır
    kolaya hangisi gelirse onu benimserler

0|1
    0|0
Yükleniyor...