Dünya böyle bir yer olsun ister miydiniz?

Tüm insanların tüm farklılıklarına rağmen kardeşçe yaşadığı, sınırların ortadan kalktığı tek bir başkenti , tek bir para birimi ve insanlığı sembolize eden tek bir bayrağı olan tüm bilimsel ve teknolojik çalışmaların ırkı, dini ne olursa olsun bilim insanlarınca birlikte yürütüldüğü ve insanların dünyayı ilgilendiren bütün kararlarda eskisi gibi ülkeleri için değil dünya için sandığa gittiği ve oy kullandığı sosyal devlet anlayışının tam anlamıyla olduğu ve insanın devlet için değil devletin insan için olduğu medeniyetin ve bilimin baş tacı eden bir dünya düzeni ister miydiniz?

0|2
12|14

En İyi Erkek Görüşü

• tüm felsefeciler insanlık uygarlığının son adımı anarşizm olarak görür yani devletsizlik. tüm insanlık bir olacak dediğin gibi, sınırlar kalkacak

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben bir düzen ve devletin varlığından bahsediyorum ama bence anarşi mutluluk getirmez kontrollü kaos arkasından düzeni mutlaka getirecektir.

• 2ay

Anarşi fikirden uzak toplum olarak anarşik diyen okunuşunu bilmeyip içeriğinden habersiz bireyler yüzünden bu kavrama uzağız ama aslında insan önündeki engelleri kaldırıyor devlette halkın kurduğu en büyük örgütse nasıl olurda yaşayacağım hayatta bazı kuralları kendisi koyabilir? toplumsal ahlak ve buna bağlı kurallar yerinde durur anarşide bu var sadece yönetim yok

• 2ay

Yönetmeyi sevenler yönetilmeye asla tahammül edemezler. Doğa buna izin vermedi biz bunu deneyimledik ve sonunda devletleri seçtik. Anarşi ilerisi için olgunluğumuzla kaldırabileceğimiz bir şey midir bu tartışılır tıpkı benim fikrim gibi ama kesin bir yargı koyamayız sonucun iyi ya da kötü olacağına dair.

En İyi Kız Görüşü

• Hayır. Etraf ballici tinerci dolsun. Hırsızlık dolandırıcılık ve kaçakçılık yapılsın 😈😈 Tecavüzcüler etrafta koştursun, kadınlara şiddet uygulasınlar. 😈 Çocuklar aç kalsın savaşlar olsun heryer bombalansın. Açlıktan çöp karıştırsınlar. 😈😈 Zalimler dünyayı yönetsin. Namussuzluk meşru olsun 😈 Zevkine insan hayatı karartsınlar. Zenginler fakirleri ezsin. Dilenciler çoğalsın işsizlik artsın eve ekmek götürmek zorlaşsın. Vicdan diye birşey kalmasın. Irkçılık yapılsın. 😈😈 Böyle bir dünya
    Aaa dur bir saniye. BİZİM DÜNYAMIZ ZATEN BÖYLE. 😒😒😒 Bazen ben bile daha iyi bir dünyanın hayalini kuramıyorum...

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Çok isterim hemde.

1|1
    0|0
  • Hayır

1|0
    0|0
  • Dünya düzeni kardeşi dostu düzdükten sonra bozuldu malesef

0|1
    0|0
  • hayir

1|0
    0|0
  • isterdim

1|0
    0|0
    • 2ay

O zaman bu dünya devletine bir slogan yazabilir misin?

• 2ay

Kafanızdaki slogan ne olurdu diye sormuştum siz bilirsiniz :)

• 2ay

Bu konularda iyi değilim. Yardımcı olamayacağım. Ama senin dediğin şeyi daha önce cok düşünmüş cok muhabbetini etmişimdir. Savaşlar saçma gelir sınırlar. Dinler arası sömürü Keşke her insan eşit haklar sahıp olabilse her insan dünyayı gezebilse. Tek bir dil olsaydı. Tek bir din olsaydı yani ne bileyim ben amerkadaki rusyadaki afrikadaki bir kıza aşık olabilseydim muhabbet ewdebilseydim.

• evet

1|0
    0|0
  • İsterdim ama mümkün değil.

0|0
    0|0
    • 2ay

Mümkün olabilir. Bugün için değil.

• 2ay

Bugünün referanslarıyla konuşuyorsunuz. Ben size gelecekteki bir ihtimalin gerçekleşebilme olasılığının hiçbir zaman imkansız olmayacağını anlatmaya çalışıyorum.

• 2ay

İmkansız demek doğru olmadı kabul ediyorum ama çok düşük bir olasılık.

• Öyle bir yer olursa orada insan yok demektir. Çünkü insan barış ve düzen için değil savaş bozgunluk için yaşar.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu bir önyargıdır.

• 2ay

İyi insan yok demiyorum kötü insanlar da var diyorum her ortamda her yerde. Ve herkes iyi niyetli olsa dahi bir kişi bile kötü niyetle hareket ettiğinde ortamın düzenini bozar. Pollyannacılığın bir anlamı yok.

• 2ay

İnsan sayısı gerçekten çok fazla bu konuda haklısınız robotların fazla olduğu düzene ihanet etmeyecek kaliteli az sayıda insanın var olduğu bir dünyada ise bu fikir hayata geçirilebilir. Ama bu çok sadistçe olur.

• Dünyalı olalım

0|0
    0|0
  • İnsanın doğasına aykırı bu yüzden onlar insan değildir artık arındırılmış yeni bir ırktır

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen öyle ve robotlar bu ihtimal bugün için imkansız ama gelecek için ihtimal dahilinde.

• 2ay

Bilim için imkansızın sınırı nedir bunu bilemeden gerçekleşemez. Uzun bir süreç.

• 2ay

Yapılan çalışmalara göre 2023 ten itibaren insanlığı azaltmaya başlıyacaklarmış bilimsel sınır aklın sınırı kadardır ki onu nekadar kullandığımız aşikar

• yok istemem

0|0
    0|0
  • maalesef 5000 yıl önce

0|0
    0|0
  • evet isterdim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Tabikide isterdim

2|0
    0|0
    • 2ay

O zaman bu dünya devletine bir slogan yazabilir misin?

• 2ay

Böyle dediğn şey çok zor olur ama. İnsanları bir çatı altında toplaya bilecek islam dini olur anca

• isterdim

1|0
    0|0
  • Hem de nasıl...

1|0
    0|0
    • 2ay

Bir gün olacak inanmak lazım :)

• 2ay

Olasılıklar hayallerle başlar inanmakla filizlenir ve harekete geçmekle gerçekleşir. İnan bence :)

• 2ay

Haklısın :) Çok zor ama dediğin gibi her şey inanmakla başlıyor.

• Keşkeee

1|0
    0|0
  • İstemezdim zoru severim

0|0
    0|0
  • Güzel ütopya.

0|0
    0|0
  • İmkansız

0|0
    0|0
  • Hayır istemezdim kötünun olması lazim ki iyiliğin hakkı verilsin..

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben diyorum ki iyilik nefes almak gibi olsun. Ödüllendirilecek kadar sayılı iyiliklerimiz kendimizden ve insanlığımızdan nefret edecek kadar kötülüklerimizin olmadığı bir dünya. Hakkı verilsin tabirinden ziyade iyilik zaten gereklilik ve mecburiyettir diyen insanlar.

• 2ay

Teşekkür ederim ama Tanrı değilim Tanrılar derin düşünmez ol der ve olur.

• 2ay

Tabikide şüphesiz :)

• Yoksa napabiliriz mecburuz bu dünyada yaşamaya :)

0|0
    0|0
  • Evet..

0|0
    0|0
  • Hayır. Dünya böyle daha da 'Dünya'. Böyle kalsın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...