Eşcinsellik tercih midir yoksa Hastalık mıdır, Eğer doğuştan gelmişse neden çoğunlukta değil de azınlık olarak varlar?

0|1
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• Eş cinsellik doğuştan gelmekte ve hastalık sayılmamaktadır. Eş cinselliğin tedavisi yoktur. Eş cinsel olan bireylerin tedavi edilip karşı cinse ilgi duymaya başlamaları imkansızdır. Bu günümüz şartlarında böyledir.

Sadece insanlarda değil, hayvanların bazılarında da eş cinsellik görülmektedir.

Yapılan araştırmalara göre ailedeki en küçük çocuğun eş cinsel olma ihtimali diğer çocuklara oranla daha fazladır. Ayrıca tek yumurta ikizlerinden birisinin eş cinsel olma durumunda diğerinin de eş cinsel olma ihtimali %70'dir.

3|0
    0|1
    • 2ay

şizofrenininde tedavisi yok ama şizofrenler toplanıp özgürlük diye bağırmıyor. Tadavi kabullenip dürtülere hakim olmakla oluyo ötesi yok

• 2ay

Zaten benimle eşit haklara sahip oldukları halde ''özgürlük istiyoruz'' şeklinde bağırmalarını ben de hoş bulmuyorum. Ben sadece hastalık veya tercih olma durumunu açıkladım. Tercihen yapanlar da olabilir.

• 2ay

anladım arkadaşım sağolasın

En İyi Kız Görüşü

• Doğuştan gelen bir şey olmasaydı eşcinseller kendi tercihlerinin olduğunu söylerlerdi zaten. Ama bütün eşcinseller bunu isteyerek seçmediğini kız veya erkekten hoşlanıp hoşlanmadığını sonradan fark ettiklerini söylerken diğer insanlar bunun bir tercih olduğunu söylüyorlar. bir insanı kendisinden daha mı iyi tanıyacaksınız?

0|1
    1|0
    • 2ay

Ya bunlar cahil. aciklayamazsin yorulma kardesm

• 2ay

Ya farkliliklara tahammulleri yok bir kere, yobazlasmislar. herkes kendileri gibi olacak illa. Bak dunyanin hepsi esmer olsaydi, albino hastalikli insanlara da farkli gozle bakarlardi bunlar.

• 2ay

@bolywood27 evet katılıyorum sana.. artık tartışmaya girmiycem böyle insanlarla anlamıyolar çünkü

Erkekler Ne Diyor 15

• Öncelikle belirteyim ben eş cinsel değilim, hastalık diyemeyiz çünkü insan dünyaya geldiğinden beri bir hastalığın içerisinde zaten, kendisi korkular deryasındaki hastalıklı bahçesinde yaşamak zorunda kalmıştır. İnsanlar sadece tercihleriyle ayakta kalmaya çalışıyorlar, Hayata karşı yapabileceğimiz tek şey tercihlerimizi kullanmaktır.

1|0
    0|0
  • Tercihtir

1|0
    0|0
  • Tercih
    Merak
    Ozenti
    Deneme - yanilma
    .
    .
    .
    İgrenclik...

1|1
    1|0
  • dogustan gelen hastalıklar herkeste mi gözlemleniyor? hastalık ve sakatlıklar da bir tercih o zaman. kendını düsün bir erkeklige cok uzaksın degıl mı ya da ben kadınsı davranıslara.. Tercih dışı kesınlıkle oyle degıl mı bizler icin. ama karsı konulamayan bir durum demek ki

1|0
    0|0
    • 2ay

hastalık mı tercih mi diye sordum ama ikisini de red edip bu doğal doğuştan olan bir şey denildi bende buna sebep o zaman neden azınlıksınız bu doğal ve doğuştan ise çoğunluğa hitap etmeli mesela her on insan 5i böyle olmalı o zaman. Doğuştan olan herşey normal karşılanır toplum ahlakında

• 2ay

doğuştan olanlar normal karsılanmaz dinin gerekleri normal karsılanır. Siz de buna aykırı durumları kabullenmek istemıyorsunuz doğuştanlıgı hormonlarla acıklayabılırsınız ama en cokta yetistirilme tarzı iki türlü de olsa kişinin elinde olan bir durum degıl. cünkü toplumdan dıslanmak kimsenın isteyebılecegi bisey degıl

• Bence tercihtir

1|0
    0|0
  • Doğuştan. Genlerle alakalı. Kimse durduk yere değiştirmez cinsiyetini.

2|0
    1|0
  • Temelinde hormonal şeyler var birazda çocuğun yetiştirilmesi tarzına bagli

2|0
    0|0
  • Kimi keyfi kimi his...

1|0
    0|0
  • Tercih ve zevk meselesi zevk almadığın birseyi yapmazsin kimse doğuştan demesin boşuna

1|0
    1|0
  • Eşcinsellik ne hastalıktır ne de tercih. Bir yönelimdir. doğuştan gelen bişeydir. Doğadaki neredeyse tüm canlılarda görülür. Bizler kime aşık olacağımızı seçemeyiz. Burada büyük çoğunluk hastalıktır diyecek ama neye dayanarak bunu söylüyorsunuz desen ağzını açıp iki laf edemezler bir profesör edasıyla çok biliyorlar mış gibi konuşurlar. Homofobiklik hastalıktır.

0|0
    0|0
  • Neden dogustan gelen hastaliklar cogunluk degil de azinlik? onlar da mi tercih

1|0
    0|0
    • 2ay

doğuştan gelen bir hastalık down sendromu ve dünya da 20 milyona ulşamış bir sayı. Ve bir down sendromlu çocuğun kromozmlarına bakılarak 23 kromozomun yanlış eşlemesinden ötürü oluşan bir hastalık olarak nitelenidirilir ve bu doğuştandır. Ama eşcinsellerde böyle bulgulara rastalnamamıştır. Onların hastalığı psikolojik zeofili gibi yani hayvanlara ilgi duyan insanlar gibi tedavisi yoktur sadece kişi kabul ettiğinde başlar tedavi

• 2ay

Yine de bu escinselligin tercih oldugunu gostermez. Benim onlarca escinsel tanistigim insan var hepsi diyor salak miyiz biz de normal olmak isterdik diyor

• 2ay

tercihtir bu bak bende hetoroseksüelim ama içimde erkeklerle seks yapmak isteyen bir dürtü var ve bu normal değil ben ise kimseyle zina yapmadım çünkü bunun yanlış olduğunu biliyorum işte bu tercihtir. Tıpki sizin ki gibi o arkadaşına bunu söyle

• hastalıktır.

1|0
    0|0
  • tercihtir günahtır sapıklıktır ahlaksızlıktır pisliktir

1|1
    1|0
    • 2ay

Lezbiyenin biri eksilemiş gene

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Hormonal

1|0
    1|0
  • eşcinsellik tercih değil yönelimdir.

1|0
    0|0
  • İmtihandır

1|0
    0|0
  • Doğuştan

1|0
    1|0
  • Hastalıktır, sapikliktir pislikler diyen herkesin çocuğu eşcinsel olur umarım. Çünkü bu ruh hastaları başlarına gelmeden anlamıyor bir cok seyi.

1|0
    0|0
  • Escinseller cevaplasin soruyu bir bk bilmeden yorum yapmak dogru olmaz..

1|0
    0|0
Yükleniyor...