Dünyanın en güçlü özel kuvvetleri sizce hangisi?

Eğer bunlar dışında bir tercihiniz varsa yorum bırakabilirsiniz eğer bunlardan biriyse nedeniyle beraber açıklarsanız sevinirim.

• Navy Seals ( Birleşik Devletler )
    33% (5)17% (5)22% (10)Oy Ver
  • Sayeret Matkal ( İsrail)
    7% (1)3% (1)4% (2)Oy Ver
  • SAS ( Birleşik Krallık )
    13% (2)0% (0)4% (2)Oy Ver
  • Spetsnaz ( Rusya)
    7% (1)13% (4)11% (5)Oy Ver
  • Çin Özel Kuvvetleri
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • KSK (Almanya)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Bordo Bereliler ( Türkiye)
    40% (6)67% (20)59% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Bordo bereliler en guclusu galiba

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Türkmenistan yaraglı (silahlı) kuvvetlerinin arması yeter :D
    galeri8.uludagsozluk.com/.../...vetleri_839480.jpg

0|0
    0|0
  • İroni gibi gelecek ama PKK kızmadan açıklayayım;
    -10 bin kişiyle 40 yıldır 800 bin kişilik nato'nun en güçlü 2 ordusuyla ağır savaşıyor
    -Ortadoğunun süper gücü İran'a karşı Pjak adında 1000 kişilik militanla 30 yıldır savaşıyor
    -Zamanında Peşmerge ve Türkiye kandile ortak operasyon düzenledi sonuç; birkaç saat içinde 4 bin kayıp verdirerek peşmergeyi geri çekmeye zorladı türk ordusu ulaşamadı
    Geçenlerde uçaklarla Hasekede Saldıran Suriye ordusunu, Püskürtüp ellerindeki mahalleleri aldı barışa zorladı
    Kurulduğu ilk yıllarda Küdüste israile karşı savaşmış 14 israil askeri öldürmüştür.
    Suriyede İşid'e ilk diz çöktürmeyi kobanede yaptı sadece 1 sokakta 4 bin kayıp verdi işid
    Irak'ta ezidiler dağda sıkışmışken, Cezaa'dan devasa bir koridor açarak işidin en güçlü olduğu dönemde dahil 15 bin ezidi kurtardı
    Tuzxurmatu'da, Peşmergeye saldıran, Haşdi-el şabi ve ırak ordusuna karşı koyamayan peşmergeye yardım etmiş ırak ordusu ve türkmenler dahil haşdi-el şabiyi geri püskürtmüştür.
    Sadece sokaklarda eğitti 100 tane genç ile, Nusaybinde 84, Sur'da 98, Cizrede 44, Yüksekovada 65 gün, Bordobereli, Tank, Sas & Sat, Jöh Pöh, Korucu ile Kuşatılmış mahallelere kimseyi sokmadılar.
    ve daha nice şeyler

0|0
    0|0
    • 2ay

Hangi partilisin

• 2ay

@Dark_Trouble bugün pazar (tatil) kankss 😀

• Türkiye diyeceğim tabiki.. cünkü onlarda teknoloji var ve o teknolojiyi kullanacak yurekleri yok..
    bizde inanç var cesaret var güç var
    ALLAH var...

0|1
    0|0
  • Spetnaz.

1|0
    0|0
  • Bordo Bereliler ( Türkiye)

1|0
    0|0
  • 9Gag ama dağıldı.

1|0
    0|0
  • Bordo bereliler. Bu dünyada kanıtlanmış birşey

1|0
    0|0
  • Bir polisi olarak fikrim yok ama hepsinin özelliği farklı

1|0
    0|0
  • nato ülkelerinin özel kuvvetlerinin yaptığı bir yarışmada Türkiye 4 sene hep 1. olmuştu 5. sene kaldırmışlardı yarışmayı 😃😃 ama amerikan özel kuvvetleri de çok iyidir onuda söyleyelim.

0|0
    0|0
  • Bordo Bereliler mi?

0|0
    0|0
  • Yıllardır gerilla mücadelesi yapan askerim alayının içinden geçer.

0|0
    0|0
    • 2ay

SAS ve Navy Seals da en büyük eksikliklerden birisi de bu zaten. Irak ve Afganistan da ciddi anlamda bocaladılar.

• Bunların dışında var. H. A. T.
    Eğitimleri tamamen ölümcül ve hepsinden kat kat iyi 😎😎

0|0
    0|0
  • Abudabi Dunyanın en güçlüsü onlar

0|0
    0|0
  • benim babam senin babanı döver gibi bişey bu soru

0|0
    0|0
    • 2ay

1- Soru kalite ölçmeye dayalı bir sorudur hangisi hangisini yener değil
      2- Nato idaresi altında zaten Nato bünyesindeki ülkeler bu yarışmalarda özel kuvvetlerinin hünerlerini göstermektedir. Amaç kim kimi yener bunu ölçmek değil bir savaş esnasında ya da terör olayı esnasında özel kuvvetlerin yetenek ve kapasitelerini analiz edip ülkeler bazında bir sıralama ortaya koyabilmektir.
      3- Soruyu beğenmediyseniz yorum atmanıza gerek yok yazmazsınız olur biter.

• Nsjsjamab soruya bak ilkokul 3 seviyesinde soru benim babam senin babanı döver

0|0
    0|0
    • 2ay

Beğenmediyseniz soruyu yorum yapmak zorunda değilsiniz. İyi günler.

• 2ay

Yorum yaparım bu benim hakkım

• 2ay

Zorunda değilsiniz dedim zaten yorum yaptıysanız da açıklayayım size
      1- Soru kalite ölçmeye dayalı bir sorudur hangisi hangisini yener değil
      2- Nato idaresi altında zaten Nato bünyesindeki ülkeler bu yarışmalarda özel kuvvetlerinin hünerlerini göstermektedir. Amaç kim kimi yener bunu ölçmek değil bir savaş esnasında ya da terör olayı esnasında özel kuvvetlerin yetenek ve kapasitelerini analiz edip ülkeler bazında bir sıralama ortaya koyabilmektir.
      İlkokul 3 seviyesinde dediğiniz bu yarışma ve kıyaslamalar dünyadaki Nato bünyesindeki üst rütbeli tüm subayların koordinasyonu altında ve en seçkin birlikleriyle yapılmaktadır. İyi günler.

• Navy Seals , teknolojik olarak ileri olabilir. Ama saha da asıl performansı insan yapar, bu da bordo berelilerdir. Teknolojik olarak geliştirmek için 2 atılımda bulunduk ama maalesef başarılı olamadık.

1|0
    0|0
    • 2ay

Size katılıyorum bu hususta fakat askeri teknoloji o kadar önemlidir ki elinizdeki silahların yarısı başka bir ülkenin malı ise o yürek size yetmez

• 2ay

Tabi önemli askeri teknoloji, topla tüfekle savaşmıyoruz. ABD nin bir sürü nükleer başlığı var, bir sürü ihası var, askeri teknoloji satan bir ülke, hatta savaş bile çıkartır sırf satmak için :) .
      Askeri zekamız üstün olabilir, daha iyi asker olabiliriz ama teknoloji ile karşı karşıya kaldığımızda bir şey yapamayız. Teknolojiyi takip etmezsen, yıkılırsın. Osmanlı zamanında coğrafi keşifler, sanayi devrimi , bunlar olduğunda osmanlı çok geride kaldı. O fatihin topları balon oldu. İleri teknolojik malzemeler açısından dışa bağımlıyız, kendi içimizde adam gibi adam yetiştirmemize rağmen o kişileri kullanamıyoruz. Ben bunu çok gördüm ve yaşadım.

• 2ay

Çok haklısınız.

• S. A. S tabii ki.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...