Kapat

Adını bile bilmeyen sevgilisinden iki çocuğu oldu?

İstanbul'da ismini dahi bilmediği sevgilisinden olan iki çocuğunun kaydını yaptırmayan 28 yaşındaki anne E. Ç., davalık oldu. Sağ olup olmadıklarını bile bilmediği çocukları elinden alınan E. Ç., töre cinayetine kurban gitmemek için evini terk etti.

DERS ÇIKARMAYINCA...

Ev hanımı olan E. Ç., 2006'da Adem A. ile evlenmişti. Bu evlilikten 3 çocuk dünyaya getirdi. İddiaya göre Adem A., eşini başka bir kadınla aldattı ve çift 3 yıl önce boşandı. Çocuklarıyla ortada kalan E. Ç., farklı isimler kullandığı için gerçek adını bile bilmediği bir adamla tanıştı. E. Ç. sevgilisinden hamile kaldı. Kadın, yasak ilişkiden olan bebeğini dünyaya getirmek istemedi. Ancak sevgilisi, bebeği doğurmaması halinde çocuklarını öldürmekle tehdit etti. Kız bebeğini dünyaya getiren E. Ç.'nin sevgilisi henüz ismi bile konulmayan bebeği zorla aldı. İlk olaydan ders çıkarmayan E. Ç., adamla görüşmesini sürdürdü. Ardından ikinci kez hamile kaldı. Bu kez erkek doğan bebeğini yine tehditlerden korktuğu için sevgilisine verdi. İki bebek de, baba ismi olmadan doğum kayıtlarına geçti. Doğumun gerçekleştiği hastanenin yetkilileri, doğan iki çocuğun bildirimini ikamet adresleri olan Bahçelievler'deki Toplum sağlık Merkezi'ne (TSM) yaptı. Ailenin kapısını çalan TSM görevlileri, E. Ç.'nin töre cinayetine kurban gitmekten korktuğu içi başka şehire yerleştiğini öğrendi.

'ÖLDÜRÜLMEKTEN KORKUYORUM'

Suç duyurusu sonrası E. Ç. hakkında "Çocuğun soy bağını değiştirmek"ten 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. E. Ç. ifadesinde "Evlilik dışı ilişkide çocuk doğurduğumdan örf adet gereği öldürülmekten korktuğum için bu şekilde davranmak zorunda kaldım" dedi. Yargılamada, genç kadının yaptığı eylemle soy bağını değiştirmek gibi bir düşüncesinin olmadığı ve bebeklerin bilinmeyen bir kişi tarafından elinden alındığını göz önünde bulundurularak beraat kararı çıktı.


0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

  • Magdur olan tek taraf varsa o da cocuklardir. Kadinin yasak iliskiden olan cocugunu Allah bilir o adam ne yapti oyle seyler var ki cocugu satma ihtimali bile var.
    Annenin cocuklari umarim yetistirme yurduna gider oyle olmadigi takdirde cocuklarin basina sokakta neler gelir Allah bilir.

    0|1
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...