Dert dinlemek dertlendirir mi?

Enerji kavramı hakkındaki goruslerinizi merak ediyorum bir insan derdini anlatırken sizin de modunuz düşüyor mu?

0|0
3|12

En İyi Erkek Görüşü

• Duygular akıcıdır. Mesela sokakta yürürken biri gelip seninle konuşursa otomatik olarak gerilirsin değil mi? Eğer karşında rahat ve samimi ise sende rahat ve samimi olmaya başlarsın. Eğer karşındaki sakin değilse o gerilmeye başlar. Karşılıklı enerji akışı her zaman olur.

Eğer birine derdini anlatıyorsan ve o kişide benzer şeyleri yaşamışsa ikinizde fena halde dertlenirsiniz. Ancak karşındaki çok güzel zamanlar geçiriyorsa sende anlatınca iyi hissetmeye başlarsın.

Ama tabiki burada karşılıklı iletişim de önemli. Karşındakinin sorununu sahiplenirsen sende etkilenirsin çok. Sahiplenmemek lazım o yüzden.

Psikologların mantığı da kısaca böyledir aslında. Oturup sana kendi şeylerini anlatmazlar ya da hemen yorumlamazlar. Sorulara öyle mi oldu gibi sorularlar cevap verirler. Sen "annemle kavga ettim" dersin, o sana "annenle kavga mı ettin?" der. Asıl telkin yöntemi de budur aslında. Eğer bu aralar bir arkadaşın sana derdini anlatırsa dene bunu, kendi kendine sorununu söyleyip rahatlayacaktır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bazen

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Benim çok hoşuma gider

1|0
    0|0
  • Dertlendirir, dertlerimle kimseyi üzmemek yormamak yaşatmamak için insanlardan kaçtığım bile olmuştur, benim için sıkıntıya girmesine ne gerke var diye..

1|0
    0|0
  • Evet cunku empatiyi yoğun yaşıyorum sonucta

1|0
    0|0
  • dertleri dert yaparsam karşımdakine yardımcıda olamam, buda doğru düşünmeme yanlış fikir verememe neden olur. . dinlerken bir tarafın daha yapıcı ve açık bakması gerek. . hiç bir zaman karşı tarafın düşüncesi senin reaksiyonunu bozmamlı , bu karşılaştığım insanların hiç birinde kendimde bir etki hissetmedim...

0|0
    0|0
  • Dert paylaştıkça çoğalan bişeydir

1|0
    0|0
  • Etkiler illa

1|0
    0|0
  • Doniy darkoyu izle

1|0
    0|0
  • Bence evet dertlendirir

1|0
    0|0
  • hayirr akli basinda insanlari dertlendirmez ama malsan empati yaparsan evet

0|0
    1|0
    • 2ay

Empati yapmak mallık değil karşındakini daha iyi anlamak için gösterilen çabadır

• 2ay

beynin olsaydi eksi sozlukten instagramdan facebooktan okuduklarinin empati degil sadece birer yorum oldugunu gorurdun ve daha sonra canin mi sikkin agresifsin diyip belkide benim bu kaba davranisimin biseye bagli oldugunu dusunurdun ama yapamiyosun neden cunki empati seni sirin gosteren bir cumle den baska bisey degil

• 2ay

got-üm

• Dertlendirir...

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 2

• Ona ne niyetle yaklaştığında bağlı.. Merhamet dygusu ile gelirsen aksine enerjin artar... Çünkü insan insanlığını ancak iyilik ettiğinde gerçekten hisseder..

0|0
    0|0
  • Enerji süper bir şeydir hatta benim özel gücümdür diyebilirim YANİ özel güçlerim var diyorum zuhahaaa haaaa şaka tabiki de ama mesala sabah 5 te uyanıp kardeşime hadi uyan spora gidelim derim ve ondan bir ton hakaret yerim buna da gülerim ve gidip yürüyüşümü yapar sonrada yüzerim galiba enerjimi bına borçluyum sonra tüm negatif insanlara rağmen hep gülerim insanlar çıldırdığımı düşünse bile çünkü galiba en çok ta onlara gülüyorum kendi enerjileri düşük olduğu İÇİN gülme acizliğinde bulunan insanların gülüşlerimi kıskanmasına kocaman kankalarla karşılık veriyorum iştededim ya enerji benim özel gücüm 😆😜😜

0|0
    0|0
Yükleniyor...