Yeni iliskiye başlamakta zorlanıyorum biraz moral ve nasihat lütfen?

Bn ayrıldım esimden aldatma sebebiyle...1 sene olucak ayrılalı resmi olarak 4 ay oldu... ve ben cok mutsuzum.. arkadaslar yeni ilişki kurtarir seni depredyondan diyolar. ama bn yasamakta bile zorlanıyorum geceler intaar etmek geliyo içimden... eskisi gbi süslenemiyorum nesem yok kendime olan güvenimi tamamen kaybettim.. baba ilgi gösteren erkeklerle degil ilişki kurmayı başımı kaldırıp yüzleri bakacak kadar bile özgüven yok.. aldatılmak beni yıktı. oysaki hic kötü bir es degildim herkes bndn tavsiye alırdı iliskileri icin kendimi mukemmel eş sanırdım her konuda iyiydim ama aldatıldım Şu an aynaya bile bakmaktan utanıyorum... psikolojik yardım aldım 5 ay hic faydası olmadı iki uzman degistirdim ben düzelmedim haka... hergün aglıyorum mutsuzum ailemde benden tavırlarımdan sıkılmaya başladi hatta annem dümin böyle oldugun icin seni aldattı dedi dünyam tekrar başıma yıkıldı böyle degildimki ben... lütfen bana tavsiyede bulunun dayanamıyorum ölmek istiyorum

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ben sana buradan ne kadar yardımcı olmaya çalışsam da gerçekten tam manasıyla hissedemem çok zor. Bütün, duygu, düşüncelerini bu durum üzerinde yoğunlaştırmışsın. Sana burada "takma kafana ya" gibi absürd şeyler söylemek gerçekten yangına körükle gitmek olur. Bu durumda ince eleyip sık dokumak şart. Bildiğim bir şey varsa duygu ve düşüncelerini, hayallerini, geleceğini hayatını bir dönem ortak idrak ettirmiş olduğun kişiye aktarman, bunun sonucunda da hiç beklemediğin bir durumla karşılaşınca, bırakın kişiyi, hayatın manasını kaybediyoruz. Bu durumdan herhangi bir ilişki sizi çok fazla olumlu etkilemez. Çünkü hiçbir şekilde iyileşme sürecine girememişsin. Böyle bir konuda "ilişkin olsun, daha iyi hissedersin" tavsiyeleri sadece başında atmak gibi bir durum olur. Bütün suçu da kendi üzerinde aramaktan vazgeç, çünkü suçu sürekli kendinde arayıp karşı tarafı görmezden gelmek, kendini, bütünlüğünü varlığını hem toplumdan hem de kendinden soyutlaştırman demek. Bu da zaten yaşamak sayılmaz. Bunun yerine çok daha farklı aktiviteler yapabilirsin. Farklı branşlarda eğitim alabilir, senin durumunda olan kişilerle sürekli fikir alışverişinde bulunarak onlara yardım ettiğini hissetmek bu iyileştirme sürecinde bir adım atmış olmanı sağlar. Hatta bu durumdan kaçmak yerine, her gün hissettiklerini bir yerlerde not alarak, ruhen ne durumda olduğunu ve zamanla ne kadar ilerleyip, gerilediğini görebilir. Kendine yeni bir yol haritası çizmek için büyük bir anektot olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bende eski sevğilimden ayrıldım kötü bir şekilde artık birine inanmak güvenmek banada zor geliyor ya yine aynısı olursa oda sebepsiz bırakılp giderse korkusu :(

0|0
    0|0
    • Üzmeyin kendinizi bende çok zor bir dönem geçirdim geceleri uyuyamadım 3 ay agladıgımı bilirim konuşmak isterseniz dinlerim kötü düşünmeyin ölüm hiç bir zaman çözüm olmuyor bende intiharın eşiginden döndüm o bırakıp bir başkası ile nişanladıgı dönemde gerçekten anlatmak isterseniz dinlerim sıkılmadan emin olabilirsiniz

• Hayat güzel kıymet bilmeyen bir eşin varmış

0|0
    0|0
  • Hayır sakin ol ağlama konuşalm

0|0
    0|0
  • Herşeyin ilacı zaman. Ama böyle travmalar kısa sürede atlatılmaz. Sadece kendini düşün kimseyi takma, ama geçmişe takılıp kalma da. İnsanın inzivaya çekilip kendini tazelemesi gerekir. Ben evlenmedim ama 3 senelik ilişkiden çıktım. 1.5 sene oldu hâlâ kimseye karşı birşey hissedemiyorum. 2 ay biriyle çıktım bu süreçte ama içimde hiçbir kıpırtı olmadı. Gelmiyor içimden. Sevemiyorum kimseyi. En iyisi yalnızlık diyorum.

0|0
    0|0
  • Biraz daha zaman vermelisin kendine çok sayılmaz yaşadıkların normaldir bu durum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...