Kendime güvenin yok bunu nasıl elde edebilirim?

Arkadaşlar kendime guvenim yok ve bu çok sorun yaratıyor. Kızlarla konuşamıyorum konussamda akıcı konuşamıyorum gözlerine bakamiyorum yere ya da karşıma falan bakıyorum yanlış anlıyorlar. Tıp olarak çirkin birisi değilim bundan eminim çünkü çevrede yakışıklı olduğumu söylüyorlar hatta lise 2 de lise 3 ten bir kız teklif etmişti ve bu yaz da babamın bir akrabasının ( uzaktan) beni beğendiğini ama çok az kilim olduğunu söylemiş. Son zamanlarda depresyon gibi. Biseydeyim belki de nedeni bu kilo aldım hiçbir şey istemiyorum ne biliyim yeni okula geçtim bu sene de son sınıf olduğum için 3-4 kişiyi taniyorum daha önceden zaten 4 sene önce falan taşındık ve ben üni de gidicem bu şehirden her neyse sorununu az çok anladığınızı düşünüyorum ne yapmam gerek?

Güncellemeler:
2ay Kndim guvenim yok*
2ay Arkadaşlar saldim kendimi ama tam salamiyorum ve toparlamak da bu yüzden zorlaşıyor tamamen salsam toparliycam ama salamiyorum ve toparlayamiyorum bu yüzden. Tam bir araftayim

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• kendine inanarak olur

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• birseylerin eksik demekki ya da geçmişinden kaynaklı

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynen eksik cok

• 2ay

eksiklerini bir kağıda yaz ve hepsini kapat

• 2ay

Çok zor . Denedim ama kapanacak gibi değil olmuyorsa zorlama demisler

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• sosyalleş, evde çok durma

0|0
    0|0
    • 2ay

Zaten durmuyorum da cevrem değiştiği için boyleyim bundan önce taşınmadan önce çok sosyal özgüveni biriydim yalnız kalınca arkadaşlarımdan çevreden bu hale geldim

• 2ay

Düşünmemen lâzım bunları. Kendini sev yani diğer insanları kaybetme korkusuna kapılma. Hepsi gelip geçici. Kısacası insanları sktr et kendine maksimum özeni göster. Egoist ol demiyorum ama o ince çizginin bir tık altında kal

• 2ay

Tamamdır eyv abi deniycem

• Aynı sorun bendede var sende egoistsin dimi

0|0
    0|0
  • arkadaş edin kardeşim yavaş yavaş düzelirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...