Namaz kılarken aklıma namaz dışında herşey geliyor. bu namazımın kabul olmasını engeller mi?

namaz kılarken aklıma namaz dışında herşey geliyor. tam olarak zevk aldığım söylenemez ama yine de seviyorum namaz kılmayı. çünkü ihtiyacım var. ve Allah ' a da tam iman etmiş sayılmam daha doğrusu var ama hissedemiyorum ama inşallah namaza devam edicem.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Kuran'a göre ibadet etmeye başlamadığın sürece ve ATA'larından öğrendiğin dini sorulamadığın sürece asla ibadetinden zevk almayacaksın. Namazda aklına gelen şeyler eğer cinsellik ile ilgili oluyorsa masturbasyon ve erotik şeyleri izlemeyi bırak hiçbir zaman hiçbir yerde aklına gelmez.

0|0
    0|0
    • 2ay

o nerden çıktı yok öyle değil genelde gündelik hayatla ilgili şeyler geliyor arkadaşlarım falan ve sevdiğim çocuk aklıma geliyr

• 2ay

zaten antidepresan ilaç kullandım. söylenenleri sorgulamadan uygulama derken ne demek istedin

• 2ay

Anti depresyon ilacına hiç gerek yok çünkü Kardrşim sen kafana birşeyi çok fazla taktığından dolayı vücut tepki olarak panik atak yaşatıyor. Sorgulamak tan kastım sana din Hakkı'nda kim birşey söylüyorsa Kuran da araştırıp görmeden sakın inanma mesela ben sana dedim ki örnek oruç şu şu ayda 30 gün şöyle tutulur hemen kuranı açıp bakacaksın orucun grçtiği ayetlere doğru mu söylüyorum diye.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Psikolojik Yorum: Namaz kılmayı sevmediğin anlamına geliyor. Çünkü namaz kılmayanlar günah yaptırımı ile karşı karşıya kalıyor. İçten, samimi bir şekilde namaz kılmak isteseydin tam konsantre olurdun.
    Benim bir arkadaşım bazen dua kitabı okurdu. Ne zaman dua kitabı okusa, 1 dk. sonra esnemeye başlardı. Dua kitabını bırakınca esnemesi de dururdu. Bu vücudun psikolojik bir tepkisidir. İçinden gelmiyorsa, istemiyorsan vücudunun bu tepkilerine de maruz kalmaya devam edeceksin.

0|0
    0|0
  • ALLAH tüm namazlarını kabul etsin inşallah..
    sana şunu diye bilirim o herkesde oluyor ama zamanla geçer..
    Sırf ALLAH bilir ne kabul olup olmicanı şimdi sana gelipte kabul olmaz desem yalan konuşmuş olurum ya ALLAH kabul ediyorsa?

0|0
    0|0
  • engel

0|0
    0|0
    • 2ay

emin misin? çünkü gerçekten çok az namaz geliyor hep o geliyor bir başkası geliyor

• o şeytandan işte vesvese o zaman içinden besmele çek

0|0
    0|0
  • Kıldığını namaz seni kötülüklerden koruyorsa namazın kabul oluyor demektir

0|0
    0|0
  • Sebebi ne dediğini bilmemen olabilir. Surelerin anlamlarını öğrenmeni tavsiye ederim. Böylece anlamına yoğunlaşıp lezzet alabilirsin.

0|0
    0|0
  • Vesvese iste onlar imanin nekadar gucluyse o olay da okdar azaliyo

0|0
    0|0
  • Namaz borcundan kurtulursun ama sevap alamazsın ya da az alırsın...

0|0
    0|0
  • Olabilir ama sen yine pes etme hersey ragmen Allah herseyi goruyor sabirli ol

0|0
    0|0
  • sakın aldanma şeytan seni farklı yöne çekiyor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• engel odaklan

0|0
    0|0
  • Bunu Allah bilir hakkiyla namaz kiliyorsan neden kabul olmasin supheci olma :)

0|0
    0|0
    • 2ay

ama gerçekten aklıma başka şeyler geliyor tam bir kalp ile namaz kılamadım. sürekli başka şeyler geliyor

• Namazın kabuldür.

0|0
    0|0
    • 2ay

öyle bir söylemişssin ki..! gören de vahiy geliyor sanıcak

• 2ay

Bu konuda bilgim olduğu için öyle söyledim

• Bende de oluyor bazen öğrenelim bakalım neler yazacaklar

0|0
    0|0
Yükleniyor...