Egoist ne demek?

Bu kelimenin Türkçedeki anlamının, halk arasında kullanımının ve psikolojideki yerinin farklı farklı olduğunu fark ettim. Sizin bildiğiniz anlamı ne?

0|0
4|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ego ben anlamına gelir.. Ve ist eki de işaret belirtir.. Yani birleşiminde bencil i olusturur.. Piskoloji de de daha çok Egoistlikten değilde Egodan bahsedilir.. Ego senin benliğindir.. Bilim insanın kendini sevmesiyle daha sağlıklı bir ruh hali olacağını ıspatlamıştır zaten.. Egon sende doğal olarak var zaten.. Onu ayarında beslemelisin.. Sapıtırsan çok içtiğinde sarhoş olduğun gibi Egoist olursun.. Egoistlik , Egoyu fazla besleme durumunda ortaya çıkar yani.. Bu benim bu konudaki çıkarımım okuduklarıma dayanarak.. :) Yani anlam hiç bir yerde farklı değildir.. Bencil.. :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Egoist bencil demek. Kendini düşünen empati yapamayan insan. Hep kendi çıkarları hep kendi iyiliğini önemseyen bu yüzden başkalarının çıkarlarını yok sayan kimse.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Egoist olmadığım için, çok memnunum.

1|0
    0|0
  • psikolojide ben demektir kişi egodur. halk arasında nedense kibirli bencil olarak kullanılıyor halbuki saglam bir egoya sahip olmak saglam bir varlıga sahip olmaktır

0|0
    0|0
    • 2ay

peki kendini beğenmek yani kibirli olmakla sadece kendini düşünmek yani bencil olmak aynı şey midir

• 2ay

tamamdır teşekkür ederim :D

• 2ay

rica ederim :D

• Bencil. Hep kendini düşünen (Türkçe öğretmeni)

1|0
    0|0
  • türkçeye yakın anlam olarak 'bencil' anlamına geliyor

1|0
    0|0
  • egoları olan demek

yani herkesi kendinden yukarıda gören demek

olmasada çevre tarafından kendi haline bırakın eğlensin çoccuq demek

0|0
    0|0
  • G. tu kalkık

0|0
    0|0
  • Gerekli bir şey sadece bunu bilirim, fazlası evrensel değil

0|0
    0|0
  • Bencil

0|0
    0|0
  • googleye sorsana

0|0
    0|0
  • Kendini yükseklerde gören. Üstün gören İnsanları küçük düşüren. .

0|0
    0|0
  • Sude?

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 3

• Kendi çıkarları için çalışan kendisinden başkasını düşünmeyene denir kısacası bencil.

1|0
    0|0
  • Bencil ve burnu havada

1|0
    0|0
  • Bencil insanlara denir. Egoist insanlar sadece kendilerini dusunurler. Benmerkezcilerdir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...