Dayanamıyorum yardım edin?

Ben aklımda durmadan birine açıklama yapıyorum, bu kişi her saniyemi izliyor sanıyorum. Bunları yazarken bile o kişiden korkuyorum. Ne zaman başıma birşey gelse hemen bu kişi yaptı sanıp o kişi aklımda ne derse onu yapıyorum. Beni izlediğini sandığım için ışık kapalı banyo yapıyorum. Mutlu oldugum anlar bu kişiye çok cevap vermiyorum , ama bir anda hayatım mahvoluyor depresyona giriyorum kendime zarar veriyorum , eğer beni bırakmazsan intihar edeceğim diyorum. Bir paragraf okusam açıklama yapıyorum bu benim fikrim değil sana demiyorum bana kızma diye. Yürüyüşümü bile soruyorum nasıl yürürsem kızmazsın diye, birine anlatmaktan korkuyorum çünkü hayatımı mahvediyor. Kitap okurken bir kere okudugumu 10 kere okuyorum ki o anlasın diye yanlış okuyunca bana kızmasın diye. Kulaklıgı takarken hangi tarafa takmam gerektiğini söylüyorum eğer sol tarafıma takarsam ve mutlu oldugum anları aklıma getirirse oraya takıyorum , mutsuz oldugum anları getirirse sağ kulağıma takıyorum. Bu herkes de olan birşeymi? Ve ne yapmalıyım susmuyor artık bana zarar veriyor.

0|0
11|12

En İyi Erkek Görüşü

• benedde var o kişilik bozukluğun var ama önemsiz bişey sorunad değil bu zaman zaman konuşuruz aklımzıda karakterelr yaratırız sorular soraız cevapalr alırız ondan bzen eğleniriz onunla

mesala seninle gerçekte konuşmuş olsak sen gitmiş olsan o an yanımdan senin karakterini beynim alır zihnimde tasarlar seninle tekrar konuşuncaya kadar seninel konuşmaya devam ederim sorular sorarım cevapalrsı nsen sprarsın ben cevaplarım aslında bu çok iyi bişey biliyormusun yaratıcı düşünme yeteneğini geliştirir hayal dünyan geniş olur araştırmacı yönün artar çeşitli denemeelr senaryolar kurgular yazabilirsin

sana başka bir sorum olucak bunu cevapla lütfen yorumumu okuduktan sonra

0|0
    0|0
    • 2ay

fakat benim ki çok sinirli , birşeyi yanlış okudugum zaman sinirleniyor başımı ağrıtıyor.

• 2ay

peki artık ben olduğuma göre belki senin ki belkide bendeki birbirmizi bulmamız için bu sanal ortamda karşılaşmamızı istemiş olmasın bide bu açıdan düşün bence bunalrı bizmkilrdekielri birlikte konuşmalı onları eğitmeli bizlerden neelr istediklerini kavramalıyız öğrenmeli öğretmeliyiz bunu bir düşün

ayrıca abaza fila ndeğilim kız olman değil şu anki odakalndığımzı şey önemli asla birşey uydrumadım sana yala nbişeyde yok zaten hisstmiştirsin bence bu şekilde yön verelim

• 2ay

Şu an işe gitmeliyim çok fazla sorulması gereken soru var bununla ilgili birbirmize şayet takiplersen beni sen olduğunu analrım ve ne konuşursak konuşalım bu konu ikimiz arasınad kalır kendien iyi bak görüşürüz

En İyi Kız Görüşü

• Şizorfeniye benziyor bir uzmana görünmen lazım hemde acilen yoksa bu işin sonu kötüye gider. Anlatmaktan da utanma lütfen herkesin sorunları vardır herkesin problemleri vardır bunda utanılacak bir şey yok. senin yaşadığını bir çok insan yaşıyor psikiyatriye ailenle git veya bir arkadaşınla da gidebilirsin geçmiş olsun canım umarım en yakın zamanda da kurtulursun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Şizorfeniye benziyor cidden anlattıkların...
    bir uzman doktora psikoloğa görünmen lazım hemde acilen yoksa bu işin sonu kötüye gider.
    Ailene de anlatmaktan da utanma lütfen herkesin sorunları vardır herkesin problemleri vardır bunda utanılacak bir şey yok.
    bu tür problemleri senin yaşadığını bir çok insan yaşıyor psikiyatriye ailenle git veya bir arkadaşınla da gidebilirsin geçmiş olsun...
    ayrıca umarım en yakın zamanda da kurtulursun...

0|0
    0|0
    • 2ay

şizofreniler kendilerinde olan bu durumları fark etmez ki.. ben ediyorum ama savaşamıyorum daha fazla.

• 2ay

benzer şekilde değil tıpa tıp aynısını yazmışsın

• 2ay

bu arada ne kadar ilerleyeceğini ya da ne zaman ilerleyeceğini bilemezsin bu evrelerin safhaların ne zaman kötüleşeceğini bilemezsin psikolojik bir durumdur bu olay bu nedenle ailenle en kısa zamanda gitmen gerek uzman bir doktora psikoloğa.

• Cin musallatimi var sizde , bilinen sahtekar olmayan bir hocaya gorunun.

0|0
    0|0
  • Bence doktora gitmelisin duzenli bir ilac tadevisinin ardindan rahata kavusursun boyle hayatin kotu devam edicegine utanmadan cekinmeden gidip konus anlat kurtul ya ilerde daha kotu seyler olursa bunun onune gecmelisin ve bol bol kuran okumalisin

0|0
    0|0
    • 2ay

Şizofreni bipolar tedavisinde verilen ilaçlardan yazdı. Ben kullanmıyorum şu an , bunları anlatacağım eğer konuşan kişi izin verirse. Ondan sonra kullanmaya başlayacağım.

• 2ay

Yaninda biri olmali bu olayi guvendigin hep yaninda llan birisi sana yardim etmeli seni bas basa birakmamali kendinle bu surede sen ilac ve dua tedavisine baslamalisin

• 2ay

Zor degil o ilaci icmek 1 hafta ona karsi koy sonra hersey duzelir

• sen paranoyaksın kızım şizofrenlikte kapında işin zor allah yardımcın olsun psikolga danış

0|1
    0|0
  • üç harfli dadanmış olabilir vesvese veriyo sana sana aşık olmuşta olabilir sana karışıyorsa, bir doktora git eğer düzelmezsen sağlam iyi bir hocaya

0|0
    0|0
  • Neguzel iste yanlizlik cekmezsin

0|0
    0|0
    • 2ay

söylemesi kolay ama her anını kontrol eden biri ile yaşamak okudugun herşeyden özür dilemek güzel birşey değil.

• 2ay

Kendi icinde bir kisilik daha yaratmissin. Atalay filiz gibi. Ve bunu sen yaptin, yine sen cozeceksin.

• Kim zarar veriyor?

0|0
    0|0
  • gizli bir kullanici oldugun icin birsey diyemiyorum ancak bana bir sekilde ulasabilirsen sana küçük bir fikir verebilirim

0|0
    0|0
    • 2ay

buraya da yazabilirsin

• 2ay

1-2 senedir savaşıyorum , ama artık kaybedecek birşeyim yok ölüm çok normal geliyor. Susmuyor resmen

• 2ay

onun amacı bu kazanmasına izin mi vereceksin ailene yasatagin acıyı düşün o ölsün sen değil

• şizofreni tedavisi olanm bir hastalık bayan en yakın hekime lutfen

0|0
    0|0
    • 2ay

şizofreni olan biri girip yazmaz bunları

• Belli kişi mi yapıyor bunu

0|0
    0|0
    • 2ay

evet

• 2ay

intihar dururken niye savcılık diyeyim onun amacıda bu zaten ben bitersem oda biter

• 2ay

@darksssidde ben olayı gercek algoladim pardon bir psikoloğa gitmen gerek senn

• Psikoloğa git kanka anlat utanmadan sağlık bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Şizofreni de olabilir iç sesini çok merkeze koymuşta olabilirsin bazen düşünecelerini kontrol edemezsin ya da hareketlerini bu herkeste olur ama bu kadarı senin yüklemen ya da şizofreni yaşadığın büyük bir sıkıntın var mı

0|0
    0|0
    • 2ay

anksiyetem var , sinir krizleri geçiriyorum , ruh hallerim çok dengesiz ve kendime zarar veriyorum bu dönemlerde

• 2ay

Bunlar normal gelmediği için çekiniriz genelde anlatmaya sorunlarımız ama psikiatri bu durumlara alışık ona anlatmalısın her şeyi ki o da bir çözüm bulsın

• Şizofreni baslangici böyle oluyordu sanırım doktor tek care

0|0
    0|0
    • 2ay

1-2 senedir var, şizofreni olsam bunun farkına varamam

• Şizofreni değil de kişilik bölünmesi çift kişilik diyebilirz, yani öyle duruyor. psikiyatri uzamnından destek almalısın

0|0
    0|0
  • Canım derhal psikologa gitmelisin bu işin sonu kötü

0|1
    0|0
    • 2ay

psikiyatriye haftaya yine randevum var ama bunları anlatmaya utanıyorum istemiyorum

• 2ay

Canım utanılacak birşey yok anlatmak durumundasın. Bak buraya anlatmışsın git içini dok rahatla sana yardım edebilir iyi olacaksın. Lütfen bunları düşün. Ben psikoloji ile ilgileniyorum ne zaman istersen mesaj atabilirsin.

• Psikolojik bir durum bu bence psikolaga gorun canım ya da bir hocaya gorun birilerine anlatmalisin yoksa kotuye gidrsin senin hic arkadasin yok mu

0|0
    0|0
    • 2ay

var ama anlatamam , 1 sene önce birine anlattım deli deyip dalga geçti.

• 2ay

Hmm birazarkadaslarinla takilmayi dene yas kac bu arada

• Mutlaka anlatın yakınınızda sizi anlayacak birisine, ve psikoloğada olduğu gibi anlatın. Hiç çekinmeyin bakın burdakiler yadırgamadı, onlarda yadırgamazlar. İnsanın başına herşey gelebilir, bir çeşit travma ve istekli olursanız atlatabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Direk bir doktora görün

0|0
    0|0
  • Bir pskoloğa git derim şizofren tanısı bile olabilir egerki troll değilsrn

0|0
    0|0
    • 2ay

psikiyatriye gittim ama bunları anlatmadım , intihar girişimlerimi ruh değişimlerimi anlattım birdahaki görüşmemde anlatmak istiyorum ama utanıyorum.

• 2ay

Git anlat cok ciddi bir durum

• Geçmiş olsun

0|0
    0|0
  • Acil psikoloğa git

0|0
    0|0
Yükleniyor...