Devletten soğudum 😢milliyetçi bir insandim. Yurt çıkmadı üniversite için kaymakamin odasına girdik lütfen bak?

Devletten soğudum 😢milliyetçi bir insandim. Yurt çıkmadı üniversite için kaymakamin odasına girdik. konuştuk yandada bizle aynı durumda kalacak yeri olmayan suriyeli ogrenci vardı. Onu yurtta yabancı ogrenci kontenjanı var adı altında aldılar bizede yapacak bişey yok ev tutun dediler. ev tuttuk ama tek basimayim yalnız ac susuz 😢haksizmiyim. Babam kaymakamla konuşmaya girdi onlar savaştan kaçtı falan yardimetmrmiz lazım dediler

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• yav bıraksınlar bu işleri. yok açmışlar yok savaşmış. bizim ülkede savaş çıksa bir tanesi bile dönüp bakmaz, şimdi onlar bizim hayvan gibi çalışarak girdiğimiz okula elini kolunu sallaya sallaya giriyo. dört yıldır burs yurt çıksın diye bekledim ama sınıftaki suriyeliler ekmek elden su gölden yaşadı. neyse uzun lafın kısası vakıflar genel müdürlüğünün burs başvurusu var ona başvur, çıkar mı bilmem. ya da bir ev arkadaşı bulmaya bak

0|1
    0|0
    • 2ay

Tanimadanda eve sokmak istemiyorum.+1000 güvenim vardı Şu an -999999oldu

• 2ay

zamanla tanırsın, ilk dönemini bir geçir hele, çevre yapmaya bak.

En İyi Erkek Görüşü

• Devletten çıkar sağlamak amaçlı mı seviyorsun sen vatanını. Kaymakama gidip araya adam sokup yurt çıkmasını sağlamaya çalışman bile çıkarcı olduğunun göstergesi. Önce kendi düşüncelerini sorgula kardeşim benim. Gerçekten yurtta kalma durumun olsa mutlaka çıkardı bundan hiç şüphen olmasın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Aboov :D Takma kardeş

0|0
    0|0
    • 2ay

Evde tek sessiz kafayı yiyecem. Lanet olsun bu sisteme

• Devletin kestigi parmak acimaz tatlim devlettir ne yapsa yeridir

0|0
    0|1
    • 2ay

Ulan ikimizdw yurt arıyoruz adamı soktu benide alsin niye almıyor yani onu anlamadım adamın önceliği ne ben bu ülkeyi herşeyden çok seven insandim

• 2ay

Simdi kardesim o adam evsiz yurtsuz hatta senin gibi vatani bile yok seni almamaları kotu olmuş ama sen bir sekilde bir yolunu bulursun ama onun isi zor

• Bu devletten 1 bok olmam

0|1
    0|0
  • Haklı oldugun cok nokta var. Ancak anlayışlı olmaya çalış kendini geliştir bu hayatı güzelliklerle doldur. Sen bir bireysin devlete ihtiyacımız temel seviyede olmalı özel yaşantına devleti karıştırma kafana çok takma devleti:)

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama onu alıp beni almaması?

• 2ay

Yurt çıkmamasının sebebi kritelere uygun olmaman olabilir söyleki mesela maddi durumun senin fena değildir ama bir başkası çok kötüdür parasal olarak vs. Birde yabancı öğrenci kontenjanı var ama sen yabancı değilsin alınmamanın sebebi bu

• bende buna uyuz oluyom işte yaa savaştan kaçmış kendi milletine vatanına sahip olmayan bize nasıl bir fayda sunacakta kendi vatandaşını açıkta bırakıp elin korkağını alırsın anlıyamıyorummm ben birtürlü basmıyor kafam.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu sebepten mi soğudun :D 3 yıl önce süleyman şah türbesini düşmana teslim edip giderken sorgulamazdınız ama? ipin ucu size dokununca mı aklınıza geliyor?

0|0
    0|0
    • 2ay

Zokarim bu sisteme

• 2ay

Başımızda ki insanlar arap aşığı olduğu sürece bu ülkede milliyetçi olmak anlamsızlaşıyor ;)

• Savaşlarına s*csyim bir gitmediler. (Evet irkciliksa irkcilik, sanki onlar bizi ulkelerine alacaklardi) adam oy için onu alir yurda işte...

0|0
    0|0
    • 2ay

Bida akpye vermycm buraya yzyom chp 😢

• 2ay

Geç bir karar olmuş ama sizi iki, makarnaya tav ettiler elin suriyelisi neler aliyor

• Daha türkçe konuşmayı bilmeyeni aynı odada türkle yurda sokuyorlar

0|0
    0|0
  • Haklısın kardeşim gvatlar hem ülkemizi meşgul ediyo hem haklarımızı gasp ediyo

0|0
    0|0
    • 2ay

Soğuk ev yiyecek almadım daha hayattan soğudum ve bedduam hiç durmuyot

Yükleniyor...