Hem annemi hem babamı kaybettim mi şimdi?

2 hafta önce talihsiz bir kaza da hem annemi, hem babamı kaybettim. Bu 2 hafta bana 2 asır gibi geçti. Yine de ilk gün ki gibi taze değil acım, az da olsa toparlanabildim, hatta işime bile devam ediyorum. Herkes alıştı, ama ben bir türlü alışamıyorum.. Bir boşluk var içimde, sanki hiç dolmayacak gibi.. Ağlamayla barıştım, inanın unuttum gülmeyi.. 2 haftadır her gün ölüyorum, her gün ölüyorum.. Uyku denen bir şey yok artık hayatımda, her gecem karanlık, eziyet gibi geçiyor. Ama herkes alıştı, benden başka herkes.. O günden beri toplasan 2 kelime anca konuşmuşumdur. Sanki o gün çocukluğuma döndüm, birden zaman geriye aktı.. Hala idrak edemiyorum çünkü bazı şeyleri, çocuk gibi inanmak istemiyorum. İçimin sindiremediği, aklımın almadığı o kadar çok şey var ki.. Artık hiç bir şeye üzülmüyorum mesela.. Önceden asla dediğim şeyler artık gayet normal geliyor.. Hiç kimseye karşı içimde kötü birşey besleyemiyorum.. Sanki bundan daha fazla kaybedemem gibi.. Çok garip bir olay.. Anlatsam bile anlayamazsınız ki.. Gerçekten çok farklı.. Ah yarabbi, ne acıklı imiş ölüm.. İçimde çok kötü bir his var, ömür boyu böyle olacağım gibi.. Hep böyle mi olacak bu gerçekten? Bir yanım hep böyle yarım mı kalacak? Beynim durmuş gibi, aynı travmayı atlatan varsa nasıl atlatabildiğini anlatabilir mi.. Buna gerçekten ihtiyacım var..

Güncellemeler:
2ay Galiba yanlış anlaşılmışım. Üzülerek söylüyorum ki, acım üzerinden prim yapmıyorum, dertleşmek istemiyorum, reklam etmek istemiyorum.. Bakın belirttiğim gibi.. Sadece bu travmayı nasıl atlatabileceğimi soruyorum..

0|0
11|18

En İyi Erkek Görüşü

• Basin sagolsun.
    Bende gecen sene babami kaybettim.
    Canimdan cok sevdigim halde birkere olsun sarilamadigim o dunyalara degisemedigim insani kucagimda kaybettim.
    Aradan 1 sene gectigi halde hala bir yokluk icindeyim.
    Evden battaniyeye sarip bir daha asla geri donmeyecegini bile bile cikarip yikanisini buz gibi izleyip tabutunun basinda bekledikten sonra buz gibi topraga koyup ustune toprak veya camur veya tas toprak toz atip onsuz eve donmek nedir iyi biliyorum.
    O gunku acim Şu an yok yani o gunku atesi yok icimde ama genelde dusunmuyorum.
    Dusunmuyorum derken sanmaki hatirlamamak degil. Her namaz sonrasi dualarimdadir babam.
    Bir yere gidecek olsam veya evde canim sikilsa hep onun yanindayim.
    Ciceklerini sularim, mermerini silerim duami eder doner gelirim.
    Yoksa nefes alamam. Mecazi degil bu soyledigim.
    Ask acisi deyip burda agit yakanlari gorunce ne kadar bos isler pesine can siktiklarini, insan oglu cok dusuncesiz ya da cok riyakar diyorum.
    Bende oyleydim.
    Bilseydim boyle olacagini hic yanindan cikarmiydim, acliktan olsemde biran olsun kalkmazdim yanindan.
    Simdi tek temennim, bu pislik dunyanin yalanlarina fazla kapilmadan temiz bir sekilde onun gibi ruhumu teslim etmek ve bir daha hic ayrilmamak.
    Acini cok iyi anliyorum. Zaman herseyin ilaci evet ama onarmiyor iyilestirmiyor, can damarini kesiyor ve buz gibi bir hayat yasiyorsun.
    Onlar gulerken senin icin kan aglar ama kimne bilsin.

1|0
    0|0
    • 2ay

Okurken ağladım ya😭😭😭😢😢😢

• 2ay

@Bluestone sagol Allah razi olsun. Soylemek istedigim sey hani bazi seyler vardir birak dilinle bunu telafuz etmeyi, aklindan bile gecirmeyi istemezsin. Ama basina geliyor insan. Ve o sana imkansiz gibi gelen her ne ise hic ogrenmedigin seyler ogretiyor sana ve bu hayatin en aci dersi oluyor.
      Gercekten zaman araya sogukluk sokup, bir hastanin ameliyat agrisini cekmemesi icin vurulan narkoz gibi uyusturuyor insanin beynini.
      Hayata kaldigin yerden devam ediyorsun hic utanmadan ve sıkılmadan.
      İste hayat bu kadar bos ve bu kadar acimasiz.
      Hala insanlar bircokseyi paylasamazlar, sorun yaparlar. Halbuki iki nefeslik bir omrumuz var. Kim ne goturdu, ne gerek var.
      Allah sana annene ve babana uzun saglikli omurler nasip etsin ins. Uzduysem kusuruma bakma.
      Hayirli geceler

• 2ay

Önemli değil bir şekilde hatırlamak gerek ölümü değil mi? Allah sabır versin kardeşim. Hayırlı geceler

En İyi Kız Görüşü

• Benim once dayım arkasindan eşi vefat etti iki bekar cocugu kaldı arkasinda. Ama hayat devam ediyor. O tabutu kucaklayıp anneyi babayi arka arkaya gömmek nasil bir acidir dusununce insan delircek gibi oluyor ama hayat devam ediyor guluyorsun konusuyorsun agliyorsun ama tam kalbinin orda bir ateş yanıyor ve hiç sönmüyor. Oyle diyorlar yani. Ben dusunmek dahi istemiyorum ailemi kaybetmeyi. Rabbim mekanlarini cennet etsin. Sanada sabir versin. Herkes birgün ölecek arkasinda gözü yaşlı insanlar birakacak ama hayat bu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Allah rahmet eylesin yerleri mekanları cennet olsun. Yakın zamanda en yakın arkadaşlarım bu durumu yaşadı. Şu an yazdıkların gibi olman gayet normal. Hiç geçmeyecekmiş gibi geliyor için sıkkın canın sıkkın zordur eminim. Ama zamanla anlıyor insan herkes bir gün göçecekti onlar biraz erken de olsa göçtüler. Amaçsız kalmadın aslında. Biraz gülmeye ihtiyacın var sadece. Hayatta daha önce anne ve babadan aldığın sevgi dışında farklı duygularında olduğunu anlıyor insan birinden biri gidince hele ki ikisi birden göçtümü yanından daha bir zor. Ama arayışında o kadar sığ oluyor. Maalesef sana zaman seni güldürebilecek bir arkadaş ve sana değer veren bir eş lazım. bunlar yoksa süreç uzuyor ama zamanla çözülüyor o hiç gitmeyecekmiş gibi görünen sıkıntıların. Umarım en yakın zamanda atlatırsın Allah sabır versin

0|0
    0|0
    • 2ay

zeynep5454 diye bir kullanıcıda paylaşmış bunu ayıp ya ne bu yani insanların duygularıyla oynuyonuz pislikler Allah gerçek yaşatsın kim yalan söyliyosa

• 2ay

@prenses0132 Ne diyorsun be ergen hayatın gerçekleri bunlar. Yakın zamanda yaşadığımız deneyimleri paylaşıyoruz. Zeynepte kötü bir şey yazmamış bende uzaklaş kızın sorunları içerisinde senle uğraşmayalım bir de asıl insanların duygularıyla oynayan sensin yazılanlar hoşuna gitmedi diye buraya atlayıp kızın düşüncelerini yok sayan sensin terbiyesiz.

• 2ay

ded get sütünü iç baam hadi abbam hadi çişini yapta uyu

• arkadaşım sen gibi annesini kaybetti çok kötü görünüyordu aylamaktan bitkin düşmüştü haftalar aylar geçti ama normale dönmemişti 3 sene kadar oldu artık ve normal biri gibi oldu zaman ilaç gibi bu dertlere zaman bırakmalısın yalnızlığını gidermek için arkadaş ortamları aile fertlerinin diğer üyeleri iile vakit geçirmelisin bir anlamı yok gibi de gelse zaman ilaç olacak şimdi evli bal gibi kızı var o günleri yaşamış gibi sende atlatırsın allahın izniyle

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin basın sağolsun öncelikle. Hayatının bundan sonraki her anınnda içinde bir parcan yarım kalacak. gercek olan bu. Değişmiyecek kimsede değiştiremez bunu. Ama bide şu var. Allah'u Teala hiç bir kuluna kaldıramayacağı yuk vermez. Sende bununla yasamasını öğreneceksin. Şu an boş geliyor belki hayat sana ama her zaman yasamak için bir sebebin olacak. Zamana bırak hersey duzelicek. Allah herseyin hayırlısı versin hayatında. Boyle bir kıyaslama olmaz ama sunu düşün. Annen baban değilde sen olseydimn onlar dahanamazdı belki boyle bir acıya ama sen dayanabilirsin. Bu hayatın gerekliliği çünkü.

0|0
    0|1
  • Hiç geçmeyecek sanıyorsun ama geçiyor. Yarım kalıyor mu insan evet. Ama yastığa başını her koyduğunda aklına daha az geliyor ve zamanla bitiyor.

0|0
    0|0
  • 2 hafta cok taze hangi kelimeyi yazsam bombos gelir.

0|0
    0|0
  • HAYIR YA EN FAZLA 3 5 AY sonra hayat normale doner bız nelere alışmadıkkı allah remet eylesın mekanları cennet olsun uzuldum acın buyuk

0|0
    0|0
  • Başın sağ olsun. Ölüme çare yok. Hepimiz öleceğiz. Zordur ama ölüm bir son değil. Kavuşacaksın onlara yine

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eğlesin mekanları cennet olsun. Ne desem bilemedim Allah sabır versin

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun kardeşim. Bayram kazasında mı oldu bu

0|0
    0|0
  • ALLAH rahmet eylesin ya :/

0|0
    0|0
  • Yalnız kalamamsya arkadaşlarınla vakit geçirmeye çalış boş zamanlarında.

0|0
    0|0
  • gel özelden dertleşelim

0|0
    0|0
  • Ůzüldüm basınız sagolsun

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun

0|0
    0|0
  • Allah yardım etsin. Evli değil misin

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • İlgi toplamak için fena dramdan girdin helal sana👏👏 Şimdi millett yığılır buraya, ahlar vahlar

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Anlıyorum canım :( acın azalır zamanla sonra birileri girer hayatına mutluluk çalar kapını
    Güçlü olmak zorundasın göğüs geremeyeceğin hiçbir şey yok yeterki yinede haline şükür et herşey Allah tan buda geçer ağır yaralar bırakır ama geçer
    Rabbim yar ve yardımcın olsun...

0|0
    0|0
  • Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar. İnsan sevdiklerine ölümü komduramazmış derler. Allah yar ve yardımcın olsun, inşallah en kısa sürede toparlarsın. 😔

0|0
    0|0
  • Oncelikle Basin saolsun cnm😞 buda senin imtihanin mis. Sana düsen sabretmek. Allah demiyor mu ben kırık kalplerdeyim diye. Peygamber efendimiz de kucuk yasta anne babasini kaybetti. Allah seni seviyo demekki. Senden en degerlilerini aldi ve sınıyor kulum sabredek mi bu sınavı gececek mi diye. Allah kırik kalplerdedir unutma ve seni kendine yakinlastirmis

0|0
    0|0
  • Canım benim kıyamam sana ben.
    Allah yardımcın olsun çok zordur ölüm bilirim. Ne zaman istersen yaz konuşuruz.

0|0
    0|0
  • Nasıl atlatacıgını sahsi tecrübeme degil psikiyatri bilgime dayanarak söyleyebilirim
    Paylas😊acını paylas..

0|0
    0|0
  • başın saolsun çok zor :(

0|0
    0|0
  • ''Ağlamayla barıştım, inanın unuttum gülmeyi...'' Bu kadar şiirsel yazmayı bu kadar acı çekerken nasıl başarabiliyorsun?

0|0
    0|0
    • 2ay

Aynı acıyı yaşa, dilinden şiirler nasıl akıyor bak..

• 2ay

Yahu paranoya falan mısınız? Ülkede ne insanlar var be. Kız düzenlemede yazmış bak zaten, galiba yanlış anlaşılmışım falan diye. Acım ilk gün ki gibi taze değil toparlayabildim işe döndüm gibi şeyler yazmış. Siz hala altından birşey arama derdindesiniz. Sende anneni babanı kaybet gel ondan sonra tecrübeyle konuş. Tövbe tövbe

• 2ay

@badiis13 az otede cemkir.

• Çok üzüldüm senin adına 😞 her şeye alışıyor insan zamanla.

0|0
    0|0
  • Başın sağolsun

0|0
    0|0
  • Canimin ici lan kiyamam sna 😓 uzulme lutfen hepimizz olcz sonucda lutfen topla kendini lutfen 🙏😪

0|0
    0|0
Yükleniyor...