Bir alevi olarak soruyorum sünni kardeşlerime neden cuma namazının bütün rekatlarını kılmıyorsunuz?

Bir alevi olarak bu gün hayatımda ilk defa bir cuma namazına gideyim dedim bir hafta boyunca duaları sureleri ezberledim neyse camiye gittim müftüyü dinledim müezzin ezan okumaya başladı hemen üç sıra yanımdaki amca müezini beğenmemiş olacak ki cep telefonundan başka kayıt dinletti bize müezin ezanı okudu bitirdi biz tekbir getirdik amcanın dinlettiği ezan bir türlü bitmedi müezin geçerken amcaya ters bir bakış attı neyse ilk sünnetti kılıp farz için imama uydum selamı verdim son sünnetti kılmaya niyet edip tekbir getirdim getirmez olaydım secdeye varıyom devamlı arkamdan birileri geçiyor ayağa kalkıyom duruyorlar sinir oldum yeminle ne şevk kaldı o namazı kılmak için ne istek yarıda bıraktım çıktım Rabbim affetsin

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• bilgim yok bu konuda

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bende Sünniyim, senin Sünni dediğin insanlar Alevinin yemeği yenmez kafirin suyu içilmez der ama hastalanınca kafirin ilacı peşinde koşar, kafirin icat ettiği teknolojik aletleri kullanır.
    Aleviler adam gibi orucunu tutarken Sünniler oruç tutmayana dayak atma timi kurar.
    Yani aslında Sünni dediğimiz şey aslında homo erectus falan.

0|0
    1|0
    • 2ay

Ben kimseyi aşağılama kötüleme niyettinde değilim sadece sebebini merak ettim ve bu yapılanı yanlış buldum çünkü benim gibi 5 6 kişi son rekatı kılabilmek için yüzlerce kişinin geçmesini bekledi

• 2ay

Dediğim gibi, Sünniler homo erectus bile olamaz Aleviler adamdır. https://www.youtube.com/watch?v=6BJ2YG5sK5o

Kızlar Ne Diyor 1

• Hiç hoş birşey değil

0|0
    0|0
    • 2ay

Kılcakları rekat toplasan 4 dakika etmez cemat ayrı dert namazı bozmuşum sinirliyim şurda kılsana burayı topluyacam diyen görevli ayrı bir dert

• 2ay

Aynen hoş değil

Erkekler Ne Diyor 2

• bak sen at gözlüğüyle bakıyosun alevi sünni farketmez bu işin sende benim candostumsun oda her koyun kendi bacağından asılır. Heleki dine girerse bu iş onun için kimse kimseye ahirette Allah'ın soracağı sorular sorma hakkına sahip değil sende bende herkes yani. Onun için bu soruyu sormamış saysan iyi olur. Kimin nasıl namaz kıldığını boşver herkes kendine dönüp bakmalı.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ya ne güzel dünya doğrularınızı kendinize pay edin yanlışları bizimle paylaşın

• 2ay

Sünnilerden tabi

• 2ay

kardeş sen öyle ayrımcılık yapmayı öğren ondan sonra söz senle munakaşaya girelim

• tam komedi Bir Alevi Böyle sunni camisine gidip böyle hata yapmamalı. Gül Gibi Cem evlerimiz varken.

0|0
    0|0
Yükleniyor...