Bedelli askerlik yapanlara neden farklı muamele yapılıyor?

Zorunlu askerlik ilk olarak Sultan Abdülmecid tarafından ortaya çıkarılmış ve günümüze kadar sistemli bir şekilde ulaşmayı başarmıştır. Bu zorunluluk o zaman ki asker sayısının düşük olmasıyla orantılıdır.

Bedelli askerlik tamamen devletin ortaya koyduğu bir sistem ve bundan faydalanmak her #Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının hakkı. Asker olarak kişi 6-12 ay gibi bir süreyi vakit kaybı olarak gördüğünden bu zaman diliminin ziyan olmasını istemez ve haklı olarak bedelli askerliğe başvurur.

Burada istatiksel olarak nesnel açıklamalarda bulunacağım. Acemi birliklerin içerisinde barınan pislik, çöp kutusu içerisinde barınan pislikle yarışır derecede. Acemi birliğine gidenlerin birçoğu 40 gün boyunca düzgün bir şekilde duş alamaz. Duş için ayrılan süre en fazla 5 dakikadır. Eğer 5 dakika aşılırsa görevli suyu keser. Suyun tam ayarı yoktur. Bu 5 dakika içerisinde bazen çok sıcak bazense çok soğuk akabilir.

Şimdiki ismiyle ''komutanların pabucunu yalama'' olarak değiştirebileceğimiz askerlik, günümüz koşullarında yeteri kadar eğitim verememekte. Sabah eğitiminden sonra geriye kalan 12 saatlik zaman dilimi içerisinde askerlerin boş boş dolaşması askeriyenin yapmış olduğu bir zaman hırsızlığıdır. Taburcu olana kadar ellerine tüfek verilmeyen askerlerden bahsetmiyorum bile.

Hiçbir asker, bir komutanı karısına kavuşturmada şoför olarak kullanılamaz. Bu devlet tarafından kutsal bir görev olarak görülüyorsa bedelli askerliğin kaldırılması gerekir. Devletin bile para istediği bu sistem için kimse bana ''Bu kutsal görev'' demesin.

Bedelli askerlik yapanlara neden farklı muamele yapılıyor ?

1|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Gitmeden önce kesinlikle haklısın derdim. Ama gidip görmek gerekiyor gerçekten

0|0
    0|0
    • 2ay

Her yer aynı değil. Usta birliğine geçecektim fakat detay yetmedi. Batı'Da askerlik denen bir şey yok zaten.

• 2ay

Ben hava kuvvetleri karargahta yaptım. En güzel yerde yazıcıydım. Acemi birliğinde dediklerini aynen yaşadım. Ama hepsini özlüyorum. Bedelliyi 1 ayla kaçırmıştım çok üzüldüm ama iyi ki kaçırmışım. Çok iyi dostluklar çok iyi imsanlar tanıdım.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Şerefsiz vatan düşmanlarının şımarık ve bir işe yaramaz çocuklarını gerçek erkekliğin öğrenildiği meslekten ala koymalarına biz bedelli askerlik diyoruz. Tüm şehitlerin kanları hepsine haram zıkkım olsun.

1|0
    0|0
  • Bir delikanlının en büyük anısı ASKERLİKTİR.
    Arkadaş ortamına girdiğin zaman gırgır şamata muhabbet unutulmaz anılır paylaşılır dolasıyla bedelliler bunu bilmez. He isteyen yapar yapmaz o ayrı ama ben iyiki yapmısım diyorum.

0|0
    0|0
  • Sen yanlış gelmissin aga

0|0
    0|0
Yükleniyor...