Mağazacı olan arkadaşlarım kardeşlerim bakın bi?

Merak ediyorum sıkıntılarınız neler?
Ben de Leventte bir avm de magaza çalışanı olarak hep çıldırdıgım noktalar var..
Mesela biz de sattıgından prim alırsın bir insanlar geliyor ki müşteri olarak onlarla bir iki diyalogumu sizinle paylaşmak istiyorum..
Ben ayakkabı magazasındayım bir müşteri gelir belki yarım saat belki bir saat tutar saçma saçma sorular sorar eyw derim bilmiyodur cevaplarım.
Bunun üstüne bir kaç ayakkabı ister giderim depodan tırmanır getiririm öyledir depolar bilen bilir.
Neyse o kadar tırmanıp getirdikten sonra ben daha istediklerini getirirken elinde 3-4 tane ayakkabı tutup bunları da istiyorum der.
Peki der onları da getiririm.
Tabi o sırada içeri bir ton alıcı müşteri girmiştir diğer satış danışmanları çatır çutur satış yapar görürsün bişey yapamazsın senin önünde ki müşteri seni rahat bırakmaz sürekli ürün ister çünkü hepsini de ayrı ayrı ister işkence yapar gibi.. Düşünmüyo da bu adam satıştan kazanıyor diye ya da uğraşıp getiriyor tek sefer de istiyim diye..
Neyse ona da eyvallah diyosun 1 saat ürünleri tek tek anlatırsın falan dener hepsini en sonunda ben biraz düşüneyim diye çekip gider.. Bazıları ayır gelicem birazdan der yine gider gelmez..
Abi o an hayatı sorguluyorum yemin ederim ya yapılan terbiyesizliğemi yanayım kaçan satışlara mı yanayım bilemiyorum bide bir saat uğraşıp düzelttiğin reyonu bir dakika içinde paramparça etmiştir.
Üstler duruma bakınca herkes satıyo sen satamıyosun der bilmez kimlerle uğraştıgını bir de ordan eziklenirsin. Müşteriye bişey dicek olsan senin işin bu diye üste çıkmaya çalışır o da bilmez senin işinin burda ürün satmak oldugunu ürün denettirmek için gelmediğini anlamaz..
Bazı insanlar zaten kendi numarasını bilmeden 10 çift ayakkabı isteyip sonra ay benim numaram 39 muş deyip aynı 10 çiftin farklı numarasını ister tekrar. Ve bu her gün tekrarlanır aralıksız bazen sadece bu tiplerle uğraştığın olur satamazsın ekmek kazanamazsın.

Benim sıkıntım bunlar yani ne diyim paylaşmak istedim sadece sizinkiler nedir?


0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...