Miras Olayları?

Merhaba arkadaşlar, öncelikle benim 4 ggün önce babam vefat etti ve annemde yok kardeşimde yok annem yurt dışında evlenmiş olduğu kişiyle beraber yaşıyor babamın tarafıda annemin tarafıda paraya çok aç insanlar babam öldüğü için ve tek çocuk olduğum için miraslar bana kaldı fakat kuzenlerim bizede düşer pay diyor tek çocuğu ben olduğum için bir tek bana düşmezmi miras ilk defa kaldığı için ne kadar üzgün olsamda cahilim bu konuda ne yapmam lazım nreye gitmem lazım nasıl alıcam ben hiç bir şey bilmiyorum bana yardımcı olun lütfen hepinize tek tek teşekkür ederim.

1|1
2|23

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle başın sağolsun allah rahmet eylesin. miras sadece sana kalıyor kuzenlerine falan düşmez birşey eğer vasiyet yoksa. yapman gereken iyi bir avukatla görüşüp kalan malları üzerine geçirmek avukat o kısımları halleder bu süreçte güvenme kimseye en ufak birşeye bile imza atma.

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok sağol teşekkür ederim kardeşim

En İyi Kız Görüşü

• Kesinlikle sana düşüyor. Hemen bir avukat bul. Ne annene ne de kuzenlerine pay düşmez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• Başın sağolsun öncelikle. Annene bile düşmez, kaldı ki kuzenlerine düşsün. Sakın ha sakın önüne koydukları bir evrakı imzalama. Tek varisi sensin çünkü babanın.

1|0
    0|0
    • 2ay

Allah razı olsun senden sağol güzel yürekli kardeşim

• tüm pay olduğu gibi senin hiç kimse hak iddia edemez. Ha annen boşanmamış olsaydı ona da düşerdi yarı yarıya

1|0
    0|0
    • 2ay

Güzel yorumun için sağol kardeşim

• Bir tek sana kalir. Avukat tut kendine.

1|0
    0|0
  • Canım medeni kanunda açık ve net yazıyor detaylar.

Kuzenin seni baya baya salak yerine koymuş.

1|0
    0|0
  • Avukat değilim ama miras hakki senindir..
    Kuzenlerine ne hak ne de söz düşer..
    Sen avukat ile görüş kesinlikle..

Bu konularda bilgisiz isen senin hakkini almak icin acımazlar sana..
    İnsanların gözünü para burumus çünkü..

0|0
    0|0
  • Butun miras senindir kimse bir bok yiyemez. Yedirtme kimseye . Babanin mirasi kimseye dusmez annen evlendigi icin hak sahibi degildir.
    Duzgun bir avukat bul ve miras icin gerekli islemi yaptir. Basim sagolsun

1|0
    0|0
  • Öncelikle bu işlerden iyi anlayan bir avukat bul ve ona danış. Bunun için bulunduğun kentin ''miras hukuku'' konusunda uzman olan bir avukatının kapısını çalabilirsin. Annen boşanmış olduğu için hiçbir hak iddia edemez. Yani anlayacağın miras sadece sana kalmış. Diğer akrabaların tehdit ve baskılarına hiç bir şekilde boyun eğme, sözlerine kulak asma. Okumak anlamak zor değil;miras hukuk üzerine netten bir kaç gün derinlemesine araştırma yap. Okudukça sende de bir şeyler oturacaktır, zihninde.

0|0
    0|0
  • sizden başkasına miras düşmez kuzenlerinize bir şey vermeyin, zorlarlarsa yasal yollara başvurun

1|0
    0|0
    • 2ay

Allah razı olsun sağol kardeşim

• 2ay

miras hukukundaki zümre sistemine bir göz atın internetten. ben kısaca yazayım. birinci zümrede ölenin çocukları olur. birinci zümreden bir kişi bile hayattaysa ikinci zümreye bir şey kalmaz hepsini birinci zümredeki (ler) alır. ikinci zümrede ölenin annesi babası kardeşi var. dediğim gibi birinci zümrede birisi varsa bunlara mal düşmez. üçüncü zümrede ölenin dedesi ninesi, amcası halası teyzesi dayısı ve kuzenleri olur. bir veya ikinci zümrede birileri varsa üçüncü zümreye mal düşmez. siz birinci zümredeki tek kişi olarak diğer herkesin mirasçı olmasını engellemiş oluyorsunuz. siz olmasaydınız babanızın anne-babasına, onlar da yoksa babanızın kardeşlerine kalırdı.

• Tek çocuksan ve annende boşandıysa tek sana kalır

1|0
    0|0
  • Sadece sana düşer.

1|0
    0|0
    • 2ay

Nereye gidip ne işlem yapmam lazım peki?

• 2ay

ALLAH RAZI OLSUN canım kardeşim sağol

• 2ay

Sen de sağol.

• avukata git o yardımcı olur sana

1|0
    0|0
  • avukat noter isine bak sen

1|0
    0|0
  • Başın sağolsun avukatla görüş bu konuları

1|0
    0|0
  • senden başka hiç kimsee 1 kuruş dahi alamazz...

1|0
    0|0
  • Başka çocucuğu yoksa ve resmi nikahı olan başka biri yoksa miraz size kalır ama borçta mirastır. Borcu varsa o da miras olarak kalır.

1|0
    0|0
  • Yarısı sana yarısı babanın anne babasına düşer yani yarısı babanne dedene ait olur eğer babanın malları sadece kendi üzerineyse dediğim gibi intikal eder

0|0
    0|0
  • babanin uzerineyse ve sen 18 yasindan buyuksen hersey sana aittir. annen baban olmeden evlendgi icin miras hakki da yoktur. Kuzenlerine inanma

0|0
    0|0
  • öncelikle başın saolsun bildğim kadarıyla tüm haklar size kalıyor

0|0
    0|0
  • Ne kadarlik bir miras?

0|0
    0|0
  • Avukata git ✔

0|0
    0|0
  • kuzenlere... yemek düşer hiç birşey düşmez