Eşcinselliğin hastalık veya keyfi bir şey olduğunu düşünenler bunu ne zaman bırakacak?

Yıl olmuş bilmem kaç hala nasıl bu kadar sığ kalabiliyor bazı insanlar anlamıyorum.
Neymiş karşı cinsten yüz bulamamış. Hastalıkmış tedavi olmalıymış.
Size güzel gelmiyor olabilir heteroseksüel olduğunuz için ama bilip bilmeden konuşup saydırmak ne derece mantıklı?
Ne zaman bunun sadece kişinin dışında gelişen bir "YÖNELİM" olduğunu kabul edeceksiniz?

He dinimiz kınıyor triplerine de girmeyin eminim hiçbiriniz dinin emirlerini dört dörtlük yapan kusursuz müslüman değilsinizdir. Ayrıca insanı elinde olmayan sebep yüzünden helak eden tanrı ne kadar mantıklı o da tam kargaşa.

0|0
7|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• 1) Eşcinsellik bir tercih değil Yönelimdir. Eğer tercih olsa memlekette eşcinsel kalmazdı. Kim ister itilip kakılmayı, dışlanmayı hakarete uğramayı kim ister?
    Aynı şekilde heteroseksüel olmak da bir Yönelimdir ve eşcinsel yakınlaşmayı kabul etmez. Eğer içinde varsa zaten eninde sonunda o yola girer ama içinde yoksa başına silah dayasan bile eşcinsel bir münasebeti kabul etmez.

2) Eşcinsellik bir psikolojik bozukluk veya hormonal bir hastalık değildir.
    Geçmişte çeşitli psikolojik yöntemler, davranış tedavileri, ilaç ve hormon tedavileri ve hatta beyine yönelik cerrahi girişimler denenmiştir. Bu yöntemlerle eşcinsel bireylerin cinsel yönelimlerinde kalıcı değişiklik sağlandığı gösterilemediği gibi, uygulandığı kişide ruhsal ve bedensel hasara neden olabildiği saptanmıştır. Bu nedenle günümüzde Tıp etiği her türlü tedavi girişimini etik dışı bulmaktadır.
    Eşcinselliği dönüştürmeye yönelik bu girişimlerin cinsel yönelimde değişikliğe neden olmadığı, bir başka deyişle hiçbir tıbbi yöntemle bir heteroseksüeli eşcinsel haline getirme imkanı olmadığı gibi, hiçbir hekimin ya da herhangi bir yöntemin bir eşcinseli heteroseksüel yapamayacağı bilinmektedir.

İlk iki madde LBG'yi kapsar. Gelelim sondaki T harfine:
    3) Trans Gender meselesi: Eşcinsellik ile uzaktan yakından alakası olmamakla birlikte kendilerini en rahat hissettikleri ortam olduğu için sosyal anlamda eşcinsellerin yanında kendilerini daha rahat hissetmektedirler. Günümüzde doğum anında tespit edilen bir durumdur. Kısaca: Doğumda atanan cins (ve kabul edilen cinsiyet) ile tanımlanamama veya temsil edilmeme olarak tanımlanabilir. Bu karmaşanın çözülmesi Tıbbın özel bir alanına girmektedir. Trans Gender doğanların yönelimi heteroseksüel, biseksüel ve eşcinsel olabilir. Diğer bir deyişle Trans Genderliğin eşcinsellik ile bir ilintisi yoktur. Görülme sıklığı %0.5 (binde 5)'tir. Bu durumda ülkemizde yaklaşık 375.000 transgender bireyin varlığından söz ediyoruz.

3|0
    0|0
    • 2ay

Kumru abla bu sitede harcanıyorsun, okullarda psikolojik ve cinsel eğitmen olarak çalışman lazım senin 😂

• 2ay

Bak tatlım. Benim cehaletle bir sorunum yok. Herkes her şeyi bilemez. Ben de bilemem. Bildiğim şeyler vardır. Bilmediğim şeyler vardır. Benim de mutlaka cahil olduğum konular vardır.

Cehalet kötü bir şey değildir. Öğrendiğinde geçer.
      Kötü olan bilmediği halde bildiğini sanıp işkemden atmaktır. Buna yobazlık denir. Ve ne yazık ki çaresi de yoktur. Hem cahildir hem yanlış bilmektedir, hem de doğrusunu öğrenmemek için inkar etmektedir.
      İşte kötü olan budur.

Benim derdim bu yobazlarla da değil. Benim çabam senin gibi işin doğrusunu öğrenmek için araştırma içinde olanlara bir nebze olsun ışık tutabilmek. O yüzden her yobaza cevap yapıştırıyorum. Salladıkları yalanları suratlarına vuruyorum. Onlarla bir derdim yok. Yobaz yobazdır. Islah olmaz. Onları ıslah etmek gibi de bir çabam da yok zaten.

Erkekler Ne Diyor 7

• Bilime göre iki cinsiyet var..
    Kadın ve Erkek..
    Yok hala yıl olmuş bilmem kaç hala sığ düşünüyorsunuz falan filan ayaklarını bırak.. Bu anca eşcinsellerin kendilerini kandırmak için kurdukları bir cümle..
    Eşcinsellik psikolojik bir hastalık ve tedavisi mümkün..

0|1
    0|0
    • 2ay

Psikoloji literatürü bile eşcinselliği "cinsel bozukluk" listesinden çıkardı hala konuşmaya devam edin. Bütün doktorlar bilimciler hastalık değildir diyor, çok küçük azınlık var bu kafayı yaşayan o da din kafasıyla yetişen doktorlar.

• 2ay

@KumruSahin
      Bana kopyalayıp kopyalayıp durma..
      X yerden alıp sana bunları yazma..

• 2ay

İyi peki senin dediğin olsun. 36.000 olsun. (o sayıyı da salladın ama neyse. Doğrusunu alta eklerim) Sanırım senin 2-3 dediğin o sayının tam onbin katı bir sayıdan söz ediyoruz demektir.
      Şimdi bana senin dediklerini söyleyen bu sayının onda biri kadar doktorun altında imzası olan bir metin bul ben susacağım. Onda biri de geçtim yüzde biri olsun. Bul. Göster. Susacağım.

Bahsettiğin 2015 makalesinin linkini ver okuyayım. Belki sayende yeni bir şeyler öğrenirim ve döner sana teşekkür ederim.

Ha bu arada ben hiç bir şeyi kafadan atmam. Sana verdiğin 117.545 rakamı APA'nın 2015 Resmi Faaliyet raporundandır ve o raporun 27. sayfasında aynen şöyle yazmaktadır.
      MEMBERSHIP COUNTS
      The 2015 membership total was 117,575, including 77,552
      full members and 40,023 affiliates.
      Hatta sana linkini vereyim de kendi gözlerinle gör raporu: (copy/paste sevmiyorsun madem)
      www.apa.org/pubs/info/reports/2015-report.pdf

• bende bir escinselim bu durumdan elbet bende rahatsızım o yuzden herkezle paylasmamaya özen göstermek en iyisi. ;)

1|0
    0|1
  • Berberin biri dükkanında çalişirken radyodan bir anons duyulur: Dikkat! Akil
    hastanesinden bir deli kaçmıştır, çok tehlikeli ve saldırgan olduğundan sakın
    tartışmaya girmeyin ne derse yapın...
    Berber hay Allah neler oluyor derken birazdan içeri biri girer koltuğa oturur:
    "Beni traş et..!"
    Berber:"Nasıl olsun efendim?"
    "Kafamın tam tepesini traş et yanlar kalsın..."
    Berber:"Amma cins adam der.. Traşı yapar.. bitirir."
    Adam:"Şimdi git biraz tütün ve köz getir... Çırağı gönderip getirtir.."
    "Şimdi tütünle közü traş ettiğin tepeme koy..."
    Berber:"Eyvah deli bu galiba... Çaresiz denileni yapar"
    Deli:"Şimdi nargileye benzedimmi..."
    Berber biyik altindan gulerek:"Evet!" der
    Deli ayağa kalkar, fermuarını indirir...
    "ÖYLEYSE, ÇEK BAKALIM!.."

0|0
    0|0
  • Öyle değilim ama saygım var ve çok arkadaşım var öylee hepside içten samimi masum zararsız insanlar.. Hoşgörülü saygılılar. Bunun Müslümanlıkla ilgisi yok. Yahudiler daha beter inanki. Bunun açıklaması yok...

0|0
    0|0
  • Becersinler birbirlerini.

0|0
    0|0
  • Kimin ne yaptığı kendini ilgilendirir ama eşcinsellik psikolojik ve biyolojik bir bozukluktur bir kadında normalden fazla testesteron olması nedir bilader

0|0
    0|0
    • 2ay

Dünyadaki tüm Tıp mensupları, eşcinselliğin bir hastalık olmadığı ve tedavisi de olmadığını söylerken hangi uzman tıbbi bilgilerinize dayanarak bunu söylüyorsunuz doğrusu merak ettim.

Geçmişte çeşitli psikolojik yöntemler, davranış tedavileri, ilaç ve hormon tedavileri ve hatta beyine yönelik cerrahi girişimler denenmiştir. Bu yöntemlerle eşcinsel bireylerin cinsel yönelimlerinde kalıcı değişiklik sağlandığı gösterilemediği gibi, uygulandığı kişide ruhsal ve bedensel hasara neden olabildiği saptanmıştır. Bu nedenle günümüzde Tıp etiği her türlü tedavi girişimini etik dışı bulmaktadır.

Eşcinselliği dönüştürmeye yönelik bu girişimlerin cinsel yönelimde değişikliğe neden olmadığı, bir başka deyişle hiçbir tıbbi yöntemle bir heteroseksüeli eşcinsel haline getirme imkanı olmadığı gibi, hiçbir hekimin ya da herhangi bir yöntemin bir eşcinseli heteroseksüel yapamayacağı bilinmektedir.

• 2ay

@KumruSahin Uzun yaZıcam diye söylediğini tekrarlıyıp duruyorsun kısacası konuda haklı çıkmak için okuyucuyu okumaktan bıktırtma çaban bir anlam ifade etmiyor.

• 2ay

Peki kısa yazayım: Dünya tıp otoriteleri Eşcinsellik için psikolojik ve biyolojik bir bozukluk değildir ve tedavisi yoktur diyor.
      Bunun aksini söyleyen tek bir tıp adamı yoktur.
      Yani bazı doktorlar öyle diyor, bazı doktorlar böyle diyor diye bir durum yok.
      Sen de bunun tam tersini söylüyorsan "atma recep din kardeşiyiz" derim.
      Şimdi kısa ve öz oldu mu?

Ben kimseyle haklı çıkma yarışına girmem. Ama biri işkembeden salla dı mı ben bilgi ve belgeyle doğrusunu ortaya koyarım. Ben herşeyi doğru bilirim demiyorum ki. Eğer yanlış biliyorsam, Varsa elinde senin dediklerini kanıtlayan bilgi ve belge o zaman ben de haklısın der susarım. Teşekkür ederim.
      Peki var mı dediklerini doğrulayan bilgi ve belge elinde?
      YOK
      O zaman sana doğru bir bilgi aktardığım için teşekkür edersin ve susarsın.
      Bilgi kutsaldır. Ve ilim Çin'de de olsa gidip alınız nasihatini hatırlatırım.
      Aksi halde Yobaz kalırsın.

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 6

• Seni seviyorum minik şeytan :) Ellerine sağlık.
    Aşkın her rengi güzeldir. Önemli olan sevmeyi bilmek, insanca sevebilmek.

1|0
    0|0
  • Homofobinin sebepleri arasında "gizli kalmış escinselligini reddetme reaksiyonu" da anılıyor.

1|0
    0|0
  • Burası az sonra mahşer yerine döner. Lut kavminden başlarlar. Bekliyoruz.

1|1
    0|0
    • 2ay

Hayır sanarsın 5 vakit namaz kılıyor hacca gitmiş zerre kul hakkı yemiyor tek dertleri milletin hemcinsini arzulaması

• 2ay

Sokakta iki erkek/iki kadın öpüşünce rahatsız oluyorlar ama bütün gün lezbiyen p*rnosu izleyip maymunu tokatlamaktan eller olmuş norveçli balıkçı. Sonra da eşcinsellik mi ovv haram

• 2ay

Sorma bu ülkenin erkeklerinin hepsi böyle. Lez gördü mü ağzının suyu akana kadar bakar ama gaylere etmediği hakaret kalmaz. İkiyüzlü sığ kafalı yurdum açları.

• Yavrum kadın şort giydi diye tekme atan yobazlardan bunu bekleme bence

1|1
    1|1
    • 2ay

Çok haklısın da yine bir umut işte

• 2ay

Çok zor. Geçen bir video izledim bir petshop'ta kaplumbağa satıyorlar ve kaplumbağa isteyen kişilere hayvanin eşcinsel olduğunu söylüyorlar. Tepkiler ise çok komik. Birisi bulaşır bana falan almam diyor hatta.

• Boşver sen. insan kinadigiyla sinanirmis. herkes kendi yoluna baksa keşke 😊

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...