Evde eşine yardım eden erkeğe neden kılıbık denir?

Yan komşumuz sürekli eşine yardım ediyor. İkisi de çalışıyor çok normal bir şey de neden abim hep kılıbık diyor anlamıyorum.

1|1
11|35

En İyi Erkek Görüşü

• Kılıbık diye eşinin sözünden çıkmayan erkeklere denir, kadının yönettiği erkeğe denir.
    Ev işleri sadece kadına ait değildir. Evde olduğum sürece her işe elimi atarım. Bunu hem anneme yardım etmek için hem de istediğim için yapıyorum. Bazı yemekleri annemden daha iyi yaptığım için genelde annem o yemekleri bana yaptırır. Çok iyi ütü, temizlik vs. de yaparım hatta ama köyde yaşadığım halde hiç kimse bana kılıbık ya da kız kılıklı, anne kuzusu demiyor. Çünkü yeri geldiğinde beden gücüyle yapılan işleri de yapıyorum. O evde barınan insanlar evdeki her işten mesuldür. Kadını, erkeği yoktur.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kılıbık diyenler kendini kadından üstün görüyor onu doğuran da kadın baş tacı yapacağı yerde hizmetçi muamelesi yapıyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Abin tek başına ayrı eve çıksın, o zaman görelim. En azından laf ettiği adamın elinden belirli işler geliyor.

0|0
    0|0
  • onlar, ev işinin sadece kadına ait olduğunu idda eden fazla erkeksi olanlar, oysa iş eşinlede yapılır bunun cinsiyete ilgisi yok, ben bulaşıkda yıkladım kimi zaman elektirik süpürgesi odaları çektim, tozda aldım bu benim kaybım olmaz ki , yarın eşinin hamile olduğunu düşün biraz fedakarlık hiç mi düşünmeyeceksin. .

0|0
    0|0
  • Eşi çalişan erkek yardim etmeli abi, tum isi kadina yikmamali calisiyosa yorgun sonucta o da. Ev hanimiysa vurun kirbaci yapsin her şeyi, işi ne.

1|0
    2|0
  • Yapamadığım ev işi yok. Maço biriyim ama yinede eşime ev işlerinde yardım etmekten çekinmem hatta beraber yemek yapmak en çok istediğim şeylerden biri.
    Beni iyi tanıyan hiç kimsede sen kılıbıksın diyemez bu kadar net

0|0
    0|0
  • O kılıbık değil de ona kılıbık diyenin; eşine, sevgilisine saygısı ve sevgisi çok sınırlı demektir.

1|0
    0|0
  • evde eşim ne derse yaparım, hastalansın basında beklerim yorgun olsun yemegini yediririm cünkü o benim eşim karım kadınım helalim ben onu köle yapmak için almadım hayatı beraber paylaşmak için aldım iyi günde kötü günde yanında olurum sonuc bekar :D :D :D

0|0
    0|0
  • bu eşine yardım etmek istemeyen üşengeç erkeklerin eşine yardım eden erkekleri küçük düşürmeye çalışıp vazgeçirmek için uydurulmuş bir kelime

0|0
    0|0
  • Kılıbık falan değil adam gibi adamdır o erkek

1|0
    0|0
    • 2ay

Süper bir cevap bnce katılıyorum tabiki :) sizin gibileri oldukça biz cok yaşarız :)

• 2ay

Amin iyi geceler 🙂

• 2ay

Iyi gecelr :)

• Mutfağa girmeden duramam zaten çatlarim yemek yapmayı mutfakta olmaktan hoşlanır ama zaten bir zaman sonra evleneceğim eşim kendi bunalir artık çok ayağımın altından falan der herhalde 😉😊😊

0|0
    0|0
  • Abinin fabrika ayarları kati ayarlanmış🙃

0|0
    0|0
  • ben de çok ıyı ev işi yaparım ama yapmıyorum

0|0
    0|0
  • Ben de ederim. Hatta mutfak tezgahina oturtur yaninda yemek yaparim o orda bana gölge olsun yeter

1|0
    0|0
  • Kılıbık olduğu için.

0|0
    0|0
  • Düşmanlar catlasin insan esine yardım edince kilibikmi olur yadirgiyorum diyenleri

0|0
    0|0
  • O kılıbıklık değil , kılıbık karısının sözünden çıkmayan , karakteri yumuşak adamdır.

0|0
    0|0
  • Abin eski kafalı

0|0
    0|0
  • Mesele kalbi ılık olmak ama kılıbık olmamak 😃

0|0
    0|0
  • bunlar hikaye ya çoğu ediyor etmeli de kadın çalışıyorsda erkekte evde yardım eder

0|0
    0|0
  • Çünkü kılıbıktır da ondan

0|0
    0|0
  • yeni evlilerdir idare et şimdiden :D

0|0
    0|0
  • Kıskandığı için olabilir yapamayacağı şey sonucta

0|0
    0|0
  • Kendi statüsü bozulmasın diye karşı tarafı ezmeye çalışıyor işte ;-)

0|0
    0|0
  • Hayat musterek be guzelim yerine gore kilibikta olunur hersey karsilikli guzel hayatta

0|0
    0|0
  • Bazen yemeği ben yapardım evli olsam hatta. Başkası ne der diye düşünmem umurumda olmaz 😉

0|0
    0|0
  • yardım ederm kımseyıde takmam :D

0|0
    0|0
  • insanlar mal çünkü

0|0
    0|0
  • Çünkü abiyi n beyni küçük

0|0
    0|0
  • kedi erişemeyeceği ciğere pis der, senin abinin meselesi bu
    hayat müşterek.

0|0
    0|0
  • Onu diyenler evde piyade asker gibiler 😀😀

0|0
    0|0
  • Kılıbık da ondan 😊

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 10

• bende anlamıyorum

0|0
    0|0
  • O muhabbet eskide kalmadı mı ya 😄 Hala mı yapıyorlar aynı muhabbeti, yazık valla...

0|0
    0|0
  • Evde esine annesine yardim eden erkek kilibik deyildir.
    Kalbi guzel dört dörtlük erkektir.

0|0
    0|0
  • Abşn k. bskma hanzo o yuzden kılıbık diyor.

0|0
    0|0
  • çünkü diyenler kıroo

0|0
    0|0
  • Öyle olmalı herkes 😐

0|0
    0|0
  • İşine gelmemiştir rahatını bozup yardım etmek

0|0
    0|0
  • İşlerine gelmediği için

0|0
    0|0
  • is yapanları öyle görüyorlar

0|0
    0|0
  • Benim esim hep evi temizlerdi calisirdi birgün yemek yapsam tesekürler ederdi hep😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...