Atatürk'ü ne zaman rahat bırakacaksınız?

Solcular Atatürk'ü dinsiz, sağcılar Atatürk'ü dün düşmanı yaptı. Ne zaman kafanıza göre şekillendirmeyi bırakacaksınız Atatürk'ü?

Sağcıları anlıyorum yine solcular yüzünden öyle düşünüyorlar, ya solcular neden gerçeği saklıyorsunuz? Hem sağcı, hem solcu her kimseniz; Hiç düşünüp akıl etmez misiniz? Atatürk'ü ne zaman rahat bırakacaksınız???

0|0
318

En İyi Kız Görüşü

• TBMM Cuma Namazı çıkışı açılmıştır diyorum ve daha başka bir şey söylemiyorum. Beyaz Saray'ı papayla acanlari savunanlara duyrulur.. :)

0|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Apolitik bir insan olarak şunu ifade etmek isterim. Atatürkün kendisi başlı başına evrensel ve ahlaki bütün görüşlerin yaşayan halini barındıran bir sağcı solcu milliyetçi hürriyetçi laik demokratik bir oluşumdur. Şahsi davranışlarıyla solculara yakın olduğu iddia edilsede yaptırımlarının çoğunun eşitlik yanlısı ve evrenselliği benimsemiş bir yapıda olduğu görülebilir. Tabi at gözlükleri çıkarılırsa.

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• Çamur atmaktan keyif alıyorlar.

0|1
    0|0
  • Atatürk'ün rahat olması için ülkenin başındakilerin gitmesi şart ayrıca insanlar okumaklı bilgilenmeli camii imamının dediğine inanmamalı televizyonda çıkan dincileri dinlememeli geliştirmeli insanlar kendini böylece Atatürk'ün nasıl yüce bir kurtarıcı olduğunu görürler

0|0
    0|0
    • Din adamlarının söyledikleride önemsenmeli ama söylediği şey gerçekten dinle alakalıysa.

• Is it comic?

• @polinomm doğru söylüyor. Sen öyle olmayabilirsin ama çoğu kemalistler Atatürk'ü tanrı sanıyor. Bu yüzden bir çok dindan sevmiyor Atatürk'ü. Atatürk'ü benimseyen adam kemalist olmaz Atatürkçü olur ve fikirleri savunulur. Kafadan fikir uydurulup Atatürk'e entegre edilemez.

Erkekler Ne Diyor 17

• ataturkun dini inanci beni ilgilendirmiyor herkesin ki gibi.. ben turkluge yaptiklarina bakarim... turk milletinin son basbugdur sadece turkiye turklerinin degil acundaki butun turklerin rol modelidir... turk milletinin asik oldugu bagimsizliga giden yoldaki onderidir... turkun dusmanlarina bir cevaptir... dini inanci kimseyi ilgilendirmez... bugun turkum diyorsan.. turkce konusabiliyorsan onun onderligindeki kurulan milli mucadeledir... onun goklerdeki kutsal ruhu turk milletine sad olsun gerisi beni ilgilendirmez...

1|1
    0|0
    • Bende bundan bahsediyorum. Din kişi içindirö millet için değil. Türk şuurunu yeniden ayaklandırdı. Ama...

• bugun din kardesligi ummetcilik en azindan politik olarak mumkun olmadigini acip tarihi okusalar zaten ummetcilik bittigi icin turkiye cumhuriyeti gibi ulus devleti kuruldugunu gorecekler... gene din kardesimi goruyorsun gor kardesim beni ilgilendirmez ama ben kardeslerimi tuva berk dag da.. ulan baturun kerimitay bozkarinlda gordum.. benim fellah ve acemlerle kardesligim olamaz... kendime yakin hissetmiyorum... bugun turk ulusu artik politik.. hukuk ve sosyal olarak ayrilmistir.. bunu isteyen turkler degil aksine serif huseyinle araplar... balkanlarda bulgarlar.. sirplar.. arvanutlar.. yunanlilar.. bosnaklar.. turkiye sinirlarinda bu uluslar gibi basarayamayan ermeniler ve kurtler zaten istemediler.. neden bu savaslar yapidi.. neden bu ic catismalar yasandi bunlar lan ne baktin banayla olmadi.. ataturk akilci ve bir o kadar da turkcu bir insandir... dinini yasamak istiyorsan yasa ama artik din degil ulus var o olusun adida turk ulusudur... ataturkun amaci buydu...

• Ölünün arkasından konuşmak inancımız gereği günah. Neticede mezarından kalkıp sana cevap veremez.

Asıl problem ben müslümanım deyipte ölen kişinin arkasından atıp tutanlar. Size ne? Haşa Allah mısınız? Dinli ya da dinsiz ayyaş ya da değil kime ne? Hesabını siz mi soracaksınız? Cezasını siz mi vereceksiniz? Bu ülke için ne yapmış? bugüne gelmiş olan bir ülke siz ona bakın yok oymuş yok buymuş hayatımda bir kere daha tanıklık edemeyeceğim kadar cahilce bir davranıştır.

0|1
    0|0
  • Atatürk gerçek İslam'ı anlatmaya çalıştı bu millete ama millet hala Emevi İslam'ını yaşamak istiyor. Elmalılı Hamdi ve Mehmet Akif'e Kur'an'ı tercüme etme görevini bizzat kendisi vermiştir ve masrafları kendi cebinden karşılamıştır. Sadece bu bile gerçek İslam'a hizmet ettiğini anlamaya yeter.

Not: Sosyalistim.

0|1
    0|0
  • Gazi M. Kemale en çok kendini Kemalist olarak tanıtanlar zarar veriyor..
    Kemalist olarak geçinenler hiç bir zaman Gazi M. Kemali tanımıyorlar...
    Düşmanları zaten düşmanları.. Ama sende yanlış bilgilerle düşmandan daha çok tehlikeli oluyorsun.. bunu kavrayamıyorlar..

0|1
    0|0
  • sağcı solcuda sorun yok sorun ortada olup dini kullananlarda..

0|1
    0|0
  • Pekte sallamıyorum artık, geçmişi çomakla dürtüklemeye gerek yok.
    ●Atatürk ile övünüp duranlar olduğu yerde saymak dışında birşey yapmıyor
    ●Atatürk'ü kötüleyenlerde eleştiriden başka bir şeye yaramıyor.

0|1
    0|0
  • Ata'ya yapılan eleştiriler tamamen boş yersiz bikere.. Hala Türküz ve vatanımız var diyebiliyorsak "istiklal marşını" duyduğumuzda mutlu oluyorsak darbe gecesi sokaklara dökülüyorsak içimizde hala belkide farketmediğimiz bir Atatürkçü olduğundandır..

0|1
    0|0
  • ben solcuyum. Atatürk ü dinsiz falan yapmadık. Atatürk ün müslüman olduğunu savunurum hep. soruna gelince. hiçbir zaman rahat bırakmayacaklar

0|1
    0|0
  • tek bir Atatürk var o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk

0|1
    0|0
  • Solcular ne zamandan beri Atatürk'ü dinsiz sayıyor?
    Bende solcuyum bu dediğini ilk defa duyuyorum.
    Ya zaten şöyle söyliyim.
    Türk olmayan, ATAM'ın zamanında soyunu denize döktügü vs. olan kişilerin soyundan gelenler Atatürk'ü sevmiyor.
    Bunun sağcısı solcusu yok yani. Kuyruk acısı var.

0|0
    0|0
  • Bunun sebebi solcular ve kemalistlerdir . Dinsizliklerinin önüne Atatürk'ü kalkan yapıyorlar..

0|1
    0|1
    • Şu ki Atatürk dinsiz olsa bile din düşmanı değildir. Bence her iki kesimde sorun var. Anlaşmak yerine içimizde savaşıyoruz.

• Onunda kendince bir dini inancı vardı bunu kimse sorgulayamaz. Bencede artık herkes birbirine saygi duyup tek derdimizin ülkemizin gelişip büyümesi oldugu kanısındayım..

• Bana ne dininden isterse budist olsun

0|0
    0|0
  • Dinsiz degildi, ama keske dinsiz olsaydi. Daha cok severdim

0|0
    0|0
  • Türban furuattır. K. Atatürk

0|0
    0|0
  • yobazlarin tek hedefi ve dusmani ataturkumuz...

0|0
    0|0
  • Atatürk kadar adam yokkk

0|0
    0|0
  • Atatürk laik cumhuriyetin kurucusu. Türk ulusunun başıdır. Atatürk'ü sevmeyen Arabasitan'a gitsin. burda vik vik yapmasın

0|1
    0|0
    • Burası Türk yurdu aynen. Ne batılı olmaya ne arap olmaya niyetimiz yok Türk'üz Türk olacağız!

Yükleniyor...