Kuran meali okumak hakkındaki düşünceleriniz?

Kuran meali okurken nasıl hissediyorsunuz?

0|0
3|4

En İyi Kız Görüşü

• Okudum. dinimiz hoşgörü dini ama Kuran-ı kerim çoğu zaman günah işleyenlerin uğrayacagi azaptan bahsediyor. Ama günah ne olursa olsun Allahın merhametinden de söz edip tobe durumunda affolacagindan da bahsediyor. Bilmiyorum belki imanı zayıf olanlar kuranı kerimi okuduktan sonra islam dinine karşı aşırı on yargılı olabilir.

0|1
    0|0
    • 2ay

O bahsedilen azap gün gibi aşikar, inansalar da inanmasalar da Allah vaadinden dönmez. Evet Allah tevbe edin, bağışlanma dileyin, affedeyim diyor ama çoğu insan buna bile burun kıvırıyor. İmanı zayıf olanlar inanmamayı kendilerine bir kaçış yolu olarak görmekteler. Ama bu durum onları kurtarmayacak. İnanmak istemeyene sadece islam değil diğer bütün dinler ağır gelir. Bu Hiçbirimiz bu hayata öylesine salınmadık.

• 2ay

Bende aynı görüşteyim

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok güzel hem okuyup hemde dinledim Vakıa süresinin anlamı rahman suresinin anlami mükemmel mesela. Ve ahzap süresinin 35. inci meali çok çok güzel. :)

0|1
    0|0
    • 2ay

Evet gönül kapısı açık olan herkese şifa oluyor :) Bende sabah isra suresini okuyarak dinledim, tüylerim diken diken oldu :) Gerçekten müthiş bir duygu aşkın sözlere dökülmüş hali gibi :)

• 2ay

aynı şeyi ben senin için düşünüyorum var olan dünyaya milyonlarca yıl sonra kitaplar göndermek :D

• 2ay

@çağdaşyılmaz daha önce de nice peygamberler gönderildi, biz bildiğimiz kadarından mükellefiz. Onlar da kendi dönemlerinde gönderilenlerden mükelleflerdi, işin kolayına kaçmak istiyorsan bişey diyemicem sana

• okumadım ama okunabilir

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• kuranın meailini 10 yıl önce okudum ve herkese tavsiye ederim dinden çıkmak için birbir bir kitap kuran :D

0|0
    1|0
  • Okumadım hiç

0|0
    0|0
  • Aleviyim Kesinlikle sünni hocaların meallerini okumayız. kendi Alevi hocalarımızın çalışmaları olan mealleri okuruz

0|0
    0|0
    • 2ay

İkisi farklı mı birbirinden

• 2ay

biz sunni kardeşlerimizi olduğu gibi kabul ediyoruz. hiç eleştirmeden. ama burada bile her gün Alevilikle ilgili sorularda yorumlarda. Alevilere sen Müslüman değil misin sana namaz farz değil mi diyen dinci faşistlerle dolu. Adamlar Müslümanlığı tekelinde zannediyor. dinci faşistler Kendilerini birinci sınıf insan olarak görüyorlar. adamların Alevi İslama bir toz zerresi kadar tahammülleri yok. durum bundan ibaret. Halbuki yapmaları gereken şey bırakın en ufak bir eleştiri getirmeyi senin yolun sana doğru benim yolun doğru demeleridir.

• 2ay

Bende aynen öyle olması gerektiğini düşünüyorum, bu saatten sonra bir orta yol bulunamaz çünkü bütün müslümanlar mezhep mezhep gruplara ayrılmış durumda, amerikanın bu topraklarda fitne saçabilmesinin en büyük sebeplerinden biri de bu zaten

Yükleniyor...