Başörtüsü Sorunu?

Kapanmak için bir mücadele verdim ailemle kavga ettim ve kapandım babam evlatlıktan reddetmek ile tehdit edince açıldım pişman etmek istiyorum

0|0
5|27

En İyi Erkek Görüşü

• “Ve Rabbin, ancak kendisine iman etmenizi, anne babaya da iyi davranmanızı hükmetmiştir. (İsra 23)"
    “Ve sakın onlara ‘uf - of’ bile deme ve onları azarlama; onlara güzel söz söyle! (İsra 23)"
    “Ve de ki: Rabbim, onlar beni küçük iken nasıl terbiye etmişlerse, sen de onlara merhamet et! (İsra 24)”
    "Ancak bana karsi gelmeri haric ozaman onlari dinleme"
    Suphesiz Allahtan baska kurtarici yoktur.
    Suphesiz donus Allahadir.
    Bu ayetlerde acik olarak gorunuyor eger allahin emrine karsi cikiyorsa annen baban onlar artik senin ailen degildir onlara karsi gelebilirsin.

0|0
    0|1
    • 2ay

Peki nereye gideceğim maddi özgürlüğüm yok benim of

• 2ay

Maddi ozgurlukle alakali bisey degil kapan sen ve Allaha dua et elbet sana bir care vericektit.

En İyi Kız Görüşü

• bana da karşı çıkıyorlardı. kapalı bir ablayla konuştum. allah senin içini biliyor dedi. üniversite okuyorum başka bir şehirde. burada kapalıyım. ailemin yanına dönünce otobüste son molada allahım sen benim içimi biliyorsun sen affet diyerek açıyorum başımı. ve içim gerçekten rahat.

0|0
    0|0
    • 2ay

ah o kapalı ablalar yok mu genç kızlarımızı zehirleyenlet hep onlardır

• 2ay

tamam ya tamam 😔 ben susuyorum.

• 2ay

susmada her türlü tartışmaya acık ol derim

Erkekler Ne Diyor 26

• aklini kullanacak belirli bir yasa gelmis insanlarin dini inanclarina mudahale edilmesine karsiyim... sahen basortulu kadinlara sempatim yok ama bir insan nasil yasamak istiyorsa oyle yasamali.. bir tane hayati var ve dilegigi gibi tuketmeli nefeslerini.. babaniza bence bunu izah ediniz...

0|0
    0|0
  • Baban büyük adammış

0|3
    0|0
    • 2ay

İnsanlara saygı duymayan herkes nokta kadar bile büyük değil

• 2ay

İmamhatipten cıkan kızlara özenmeye devam et.

• Bazı cevaplara bakıyorumda alçağın alçağı insnalar var bunlar birde özgürlük diye dötlerini ortadan ikiye ayırıp özgürlük diye bağıranlar

0|0
    0|1
  • Allah senin kalbine göre verecektir. Bu ümmet çok acılar çekti islamiyetin doğduğu günden günümüze. Pişman etmek deģilde günün birinde güzel bir ders vermek olabilir. Bende namaz kılmayı istiyorum ama yapmıyorum inşallah her istediğimizi başarırız.

0|0
    0|0
    • 2ay

Namazı bırakmadım tabiki

• 2ay

İnşallah

• 2ay

amin İnşallah

• bak kızım bu konu hakkında dinde kesin hüküm var. Allah'ın emir ve yasaklarına uymanı engelleyen kişi ana babada olsa karşı gelmek caizdir.

0|0
    0|1
    • 2ay

Evlatlıktan reddediyor

• 2ay

Saçmaladın imkan varda mı duruyoruz evden çıkıp daha beterine mi düşeyim

• 2ay

dediğim gibi seçim senin hayat senin din senin.
      amma ve lakin Allahın emrine uyma durumuna saçmalamak diyosan hadi iyi geceler sana.

• Herkes kendisine yakışanı yapar ve sen kendine yakışanı yapmıssın helal olsun senin gibi bir kıza ki kimse demeden bu kararı almışsın, yaşın reşit ise ailen birşey diyemez bunu onlara söyle.

0|0
    0|1
  • Tam tersi olmuyor muydu 🤔

0|0
    0|0
    • 2ay

Değil mi zorla kapatan aileler varken birde açanlar oldu

• :/ para kazan önce

0|0
    0|0
  • Babaya bak, karakter not found

0|0
    0|1
  • bende kapanmak istiorum ama annem izib vermio bnce isyan çıkartalım has kardeşimmm :*(

0|0
    0|0
  • Nasılsın bir ailen var. Saygı göstermiyolar inceden ver ayarı gitsin

0|0
    0|0
  • seçimine saygı duymuyolarsa sana da saygı duymuyolar demektir o saygıyı bir sekilde kazanmayı dene

0|0
    0|0
  • Nasil pisman edersin bilemedim ki

0|0
    0|0
  • 21. yüzyıldayız ve hala açma-kapama mevzusu. bir bitmediniz lan...

0|0
    0|1
    • 2ay

Görüşleri serbest bırakabilsek

• 2ay

Yobazlıkla ne alakası var?
      Ben ortodoks hristiyanım.
      Bizim de bayanlarımız kapanır.
      Benim anlamadığım hâlâ bu açma-kapama mevzusunun bitmemiş olması.

• 2ay

Yozlaştığımız yer bu çünkü

• Allahalla nasıl bir gevşek baban var senin ya..

0|0
    0|0
  • Kimi nasıl pişman etmek istiyorsun canım

0|0
    0|0
  • Allah babana acısın

0|0
    0|0
  • Evlenince kapanirsin artık

0|0
    0|0
  • Baban Ateist mi?

0|0
    0|2
  • Tamam

0|0
    0|0
  • Benimle evlensene😁 çok acayip pişman olur😍

0|0
    0|0
  • trakyalı mı baban senin babanın ben ecdadına...

0|0
    0|0
    • 2ay

niğde

• 2ay

ayıp diye bişey var ya inancsız admmıs

• bir psikiyatra git

0|0
    0|0
  • Babana helal olsun türbanı siyasi figür olarak görmüyormuş

0|1
    0|0
  • “Ana babanın çocuğa her emrettiğine çocuğun itaat etmesi ve her yasak ettikleri şeyi yapmaması icap etmez.” Bu görüşte âlimlerin ittifakları vardır. Haram veya helal oluşu kesin olmayan şüpheli işlerde ana babaya itaat lazımdır. Haram olduğu bilinen işlerde onlara itaat etmek icap etmez. Âlimlerin çoğu bu görüştedir. Çünkü şüpheden kaçınmak takvadır. Ana babaya itaat ise kesin bir emirdir.” (İmam Gazâlî)

0|0
    0|0
    • 2ay

Abi gidecek yerim olsa durur muyum giderim şu an yapamıyorum kız çocugu olmak farklı

• 2ay

Zamanında lisede bir hocamız vardı okula başörtüsü ile giremediği için peruk takardı belki senin için bir çözüm olabilir

• Abla bunu tek başına mı düşündün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

Yükleniyor...