Hiç kekeme insanları düşündünüzmü?

Bendede Kekemelik var, yaşım 18 ama bundan önceki senelerde şikayetci değildim, insan büyüdüğü zaman anlıyor ki insanların sana nasıl davranıcagı, mesela ben bu kekemeliğim yüzünden okul hayatımı sonlandırdım okulu bıraktım hoca bir metin okutmak istedi okurken kekeliyorudm herkez alay etti işte o an hayata karşı bakış açım davranışım hayattan soğdum hayata karşı başarım %50 ye indi kekeme olmıyan anlamaz düzgün konuşmanın bir nihmet oldugunu, ama bazende düşünüyorum hiç konuşamayanlar var diye o yüzden allaha şükür ediyorum bunuda neden paylaştıgımı açıklayayım sizinde benim gibi kekemelikle sorunu olan tanıdıgınız varsa ona karşı tek yapmanız gereken onun o kusurunu görmemezlikten gelip ona onu unutturmaya çalışmanız. eğer burda kekeme arakdaş varsa ona tavsiyem sakın içine atma güzel kardeşim benim ben o hataya düştüm ve hiç konuşmamaya karar vermiştim ama olmuyor insanlar senle alaymı ediyor dinç ol hırslı ol sen dahada çok konuşmaya devam et susma sustukça sadece kendine yenilirsin onlara değil

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Hiç kekeme arkadaşım olmadı. Günümüzde bunu yenmek için terapiler var diye biliyorum çocuklara yönelik.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• kardeşim insanları neden umursadın eğitim hayatına son vermeseydin keşke bence yeniden başla bu gibi engelleri aşamadan bir yere varamayız

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir arkadaşım ve lisede bir hocam kekemeydi. Empati yeteneği yoksun çok insan var. Onlarla az karşılaşman dileklerimle.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Helal olsun kardeşim herşeye şükretmek lazım keşke her insan senin gibi düşünse

0|1
    0|0
  • 16 yaşında 3.500 liraya kekemeliği yendim bence sende yenebilirsin tedavi olmakta fayda var :D

0|1
    0|0
  • Düşünmedim

0|1
    0|1
Yükleniyor...