UTANGAÇLIKTAN NASIL KURTULURUM NASIL RAHAT Bİ İNSAN OLURUM?

Çok utangaçtım eskiden acayip öyle böyle değil belkide dünyanın en utangaç insanıydım eskiden kızlar tipimi beyeniyo kesiyo herkes çok yakışıklısın diyo kıvanç tatlıtuğa da benzetiyolar ama utangacım eskiden daha beterdim şimdi biraz düzeldim tamamen yenmek istiyom bundan 4 sene öncesine kadar şçyle bir olay oldu kız yanıma geldi bana çıkma teklifi etti utancımdan gittim hayatımda hep böyle şeyler oldu kızlar geldi ben kaçtım Sanki büyülüymüş gibi o an öyle bir tuhaf oluyom ki utangaçlıktan anlatamam hiç sevgilim olmadı kızlar beni kesiyo kafamı çeviriyom bana gülüyolar utanıyom topluluk yerlerde utanıyom minibüs otobüs kalabalık ortamlardan utanıyom nasıl geliştiririm kendimi yardımcı olursanız sevinicem utangaç oluptan yenende var mı merak ediyorum

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

• Çok düşünmeden hareket et. Aklına gelen ilk mantıklı şeyi yap. Eğer çekinirsen o yaptığın şey o an komik utanç verici olur diye düşünürsen birkaç yıl sonra kimse o anıyı hatırlamıcak sen de unutucaksın gülüp geçiceksin ilerde. Bunu düşünürsen rahatlarsın.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkür ederim denicem benimde sorunlarımdan biri bu çok düşünyom dediğin gibi mantıklı olanı yapmaya çalışacam

En İyi Erkek Görüşü

• Kardesim cekingenlik bendede vardi, cogu konuda islerime engel oldu. Bicok psikiyatriye gittim, bircok ortama girdim yenememistim. En son gittigim psikiyatri cekingenlligin duygularin ne yogunlukta hissedildigi veya belkide hic hissedilmedigiyle ilgili olabilcegini soyledi. Tabi bunu tespit edebilmek icin bana sordugu soruyu sanada sorcam simdi. Senin çocuklukta veya bugune kadar hic platonik veya sevgili olarak bir anlikta olsa ' bu kisiyi seviyorum' diye dusundugun yani 'sevdigin' oldu mu? Yanliz platonik veya sevgiliye 'hoslantiyi' sormuyor.'Sevdigin' yani hoslantidan yogun bir duygu, aşka yakin olan duygu hic oldu mu ya da hic olmadi mi? Bunu cok iyi duşun kardesim, eger yanliş cevaplarsan cekingenligin konusunda nasil yokedebilecegine dair vercegim tavsiyeler işe yaramaz. Sevdiysen ayri sekilde, sadece hoslanti olduysa ayri sekilde cozum yollari var cekingenligin

0|0
    0|0
    • 2ay

Bikere aşık oldum kardeşim hayatımda 1 giderken 5 . sınıfa giden kıza aşık oldum yardım edersen sevinirim kardeşim sana DUADA EDERİM ALLAH RAZI OLSUN

• 2ay

bunu denicem kardeşim ALLAH RAZI OLSUN Senin için dua etcem teşekür ederim

• 2ay

Rica ederim kardesim ne demek Allah sendende razi olsun umarim faydali olur

Kızlar Ne Diyor 3

• Böyle kal utangaçlık sayesinde günahdan korunmuşsun

0|0
    0|1
  • Kendini zorlayarak

0|0
    0|0
    • 2ay

yorumun için teşekkürler bügünden sonra hiç yapmadığım kadar elinden geleni yapıcam

• Ortamlara girerek, çevre edinerek yenmen mümkün. Ozguvenli olan şart

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Neden utangaçsın biliyor musun? Çünkü insanların seni yargılayacağı hissine kapılıyorsun. Bu his de yanlış otomatik düşüncelerinden ortaya çıkıyor.

0|0
    0|0
  • Karşındakilerinde senden bir farkının olmadığını düşün en sağlam rahatlama yoludur.

0|0
    0|0
    • 2ay

ne yapıyım örnek ver yapıcam uygulamalı bişey söyle

• 2ay

çok teşekkür ederim kardeşim yorumun içimi rahatlattı

• 2ay

Rica ederim nedemek.

• Kendinle yüzleş, kelime darcığını geliştir ve göz temaslarını öğren. Kesinlikle işe yarayacak. Ben aşırı utangaçtım, bana naber derlerdi, iyiyim derdim böyle bir donup kalırdım mal tripler falan. Rahatım şimdi, daha tam kişiliğim oturmadı ama geliştiriyorum kendimi. Göz teması kurmaktan çekinme, antrenman yap ve kelime darcığını biraz daha genişlet. Emin ol başarıya ulaşacaksın. 10 aydır bu yöntemi kullanıyorum ve senin gibi olan insanlara da bunu öneriyorum başarılar :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Demekki başara bilmişsin yenilmicek bişey değilmiş bunlar hep ailden kaynaklanıyo toplum içinde beni çok azarladılar yok şunu yapma yok bunu yapma bağırıp çağırıp dövdüler toplumdan utandırdılar beni ezik gibi hissetmeyee başladım sen sen ol ilerde çocuğun olursa muhakkak her anne baba çocuğunu döver bence sen dövme yanlış dövsen bile kızsan bile toplum içinde yapma yorumun için teşekkrler bende yenicem bu pislik hastalığı İŞALLAH zor olcak ama yenicem

• 2ay

Teşekkür ettim iŞALLAH Hayatın boyunca hep mutlu olursun Hayatta başarılar dilerim

• 2ay

Ben sana dilerim yanıtıma ortak olduğun için çok teşekkür ederim :)

• Ölümü düşün

0|0
    0|0
    • 2ay

nasıl yani konuyu daha açarmısın anlamadım kardeşim

• Psikolojik destek almani tavsiye ederim

0|0
    0|0
Yükleniyor...