Aileden kendine bakamicak yaslı hasta bir yakınınz siz de kalcak naparsınz, ona karsı tutumunz n'olur?

Ailenizde buyuk baba/ anne yatalak oldu. ya da kendine bakamıyacak durumda. sabretme katlanma ölcünüz nedir? Huzurevine mi gönderirsinz yurtdısındaki gibi malum batılılasıyoruz :)

Güncellemeler:
2ay Bakıyorum da erkekler bu konuda duygusal :)
2ay bir de kucuklukte sevgi toumuyla yetişmeyen otoriter bir ailede yasayn birey nasıl sevgi sabr göstermeli

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• 6 yıl dedemle beraber yaşadık. 4 yılını yatalak geçirdi.
    Ah demeden ufff demeden baktık...

Dedem vefat ettikten sonra annemle babama söylesiğüm şeylerden biriside, ilerde elden ayaktan düşerseniz sizede böyle bakmayan evladın kalıbına tüküreyim...

1|1
    0|0
    • 2ay

yasam tarzı, yasantılar, yetiştirilme tarzı meselesi :)

• 2ay

İnş. Hepimiz geçeriz...

En İyi Kız Görüşü

• Kusura bakmayin ama yurtdisinda hicbir türk anne babasini huzur evine atmiyor, atan kesim belli zaten. Ben sahsen atamam, ben yabanciya bile kiyamiyorum kaldiki Anne Baba Babanne falan atayim. Pasa pasa bakarim. Esim olursa onunkilere bile bakarim. Hic gocunmam.

3|1
    0|0
    • 2ay

ama o yabancı kesimin yasam tarzı. evlatlarına yuk olmadan huzurevine gitmeyi tercih ediyorlar. kultur farklılıgı :)

• 2ay

Sendende insallah iyi insansin hep öyle kal merhametini hic kaybetme senin gibi insanlar az bu dünyada 🌹 Eminimki babaannen hatasini anliyordur ve pismandir, sen öyle yaptikca dahada cok anlayacak hatasini. Allah herkeze vijdan versin merhamet versin bazen bu yüzden kaybediyoruz insanlar nankör oldugu icin ama en güzel cevabi Allah veriyor er ya da gec ♥️

• 2ay

ins maneviyatıma kullenen duygularımın dogmasına vesile olur

Erkekler Ne Diyor 18

• Bakarım ki tam anlamıyla bu tip olmasada buna benzer durumlar oldu kısmende olsa evet zormu zor ama yapoacak bişey yok yinede Allah elden ayaktan düşürmesin tabi ama huzurevine göndermem normal şartlarda.

1|0
    0|0
    • 2ay

kardesim kultur farklılıgı meselesi bir amerikan kulturuyle yetişseydin farklı dusunrdun

• 2ay

Dediğim gibi sana hak veriyorum ;)

• 2ay

:/ :) :( :)

• 29 yaşındayım ve teyzem yıllardır bizimle kalır.. kendisi engellidir, hatta annem sık sık söyler sende çok emeği var diye. Şimdi bireysel olarak bir kanıya varmak gerekirse.. vicdanı bir kenara bırakalım size böylesine emek vermiş bir insana karşı nasıl olur da tahammül sınırı çizebilirsiniz ki? Ayrıca bu durumun kültürün getirisi olduğunu düşünmüyorum.. Sonuçta insanı insan yapan etik ahlak diye bir kavram vardır.. ve bu durum din, dil, ırk gözetmeksizin herkesin varoluşunun temeline işlenmiştir. Ayrıca geçmişten, günümüze bunu değiştiren toplumsal ve kültürsel yapı değil, bireysel bencilliktir. Çünkü insan kendine yeni bir biçim oluştururken, diğer var olan her şeyi dağıtır hiçe sayar.

0|0
    0|0
    • 2ay

görüşlere yorumumu okumadn yorum yapnları anlamıyorum Şu an !!

• 2ay

Yorumunu okudum.. ve bu benim kişisel düşüncem ve ben sadece soruya cevap verdim.. Tüm bir sayfayı ve herkesin yorumunu okumaya ihtiyacım yok. Ayrıca sana eziyet edilmediği sürece.. ailenin ya da senin için önemli olan yakınlarının otoriter olması senin onlar gibi bir davranış sergilemen gerektiğini göstermez. Ve sen yıllar sonra yaptıklarınla onlara bu davranışlarının ne kadar yanlış olduğunu hatırlattığın sürece..

• 2ay

üslup cok önemli. insanlra eziyet etmiyorum. ancak ssoruyu daha da somutlastırıp sorma gibi tavrınz olabilrdi ancak siz de suclayıcı sen dili var iyi geceler

• Hayir asla.. onlar benim degerlerim.. bu kaderdir ve cekilir.. o evinde kedi kopek besleyipte ana atayi huzurevine gonderenlerden nefret ediyorum

1|0
    0|0
    • 2ay

haklısınz ancak imtihan dunyası onların sizin imtihanız. farketmdn öfkenize yenik dusup ya kırarsanız..

• 2ay

Canim anladim sen vazifeni yap, bol bol dua et inan bu senin icin en güzeli. Neyin oldugunu bilmiyorum o sahis. Birde su var bir Gelin isen kaynana kaynatana bakmakla hükümlü degilsin, ama oglunun bakmasinada karisamazsin. Sen icinden gelerek bakarsan sevabini alirsin. Alzheimer olmus sanirim o sahis. O kisilerle ugrasmasi zor, ama sevap. Bak diyemem bakarsan iyi olur. Eger sabrini zorlayip sövdürecekse hic bakma ozaman bir degeri kalmaz 😕😔

• 2ay

@ŞekerliBöcek allah sabir versin kedinlikle zor olacajtir

• Şu an hiç biri yok hayatımda ilgilenmıyorlar, sağlığı yerındeyken yanımda olsalardı bakardım nankörlük yapmazdım ama Şu an bakmam.

2|0
    0|0
  • Yardımsever olur

0|0
    1|0
  • Büyük nenem kalmıştı 110 , yasnda oturup muhabbet ettik balkonlar bir benle çıkıyor.. Karaoğlan nerede diyomus

1|0
    0|0
  • bana her yer parıs gerekırse ust katı yapar otur yeme ıcme beraber

1|0
    0|0
  • Bakarım valla etme bulma dünyası oda bir sınav neticesinde.

1|0
    0|0
  • imkanim varsa bakarim omrumun sonuna , ama kaldirmicaksan bakmamak lazim iki tarafada zulum olur , kas yaparken goz cikartiriz

1|0
    0|0
  • Basimin ustunde tasirim

1|0
    0|0
    • 2ay

öfkenize ya yenik dusup kalp kırarsanız

• 2ay

Bazi seyleri reklama girmemesi icin anlatmiyorum alcak gonullulukten dolayi birde insallahi masallahi yok alirsin yakin zamanda karsiligini ben tesekkur ederim sevgiler

• 2ay

sevgiler hosgörülü insan :)

• Bizde vaziyetler zevkten önce geliyor
    Bakarım bakarız sanki zillerimizmi dökülür

0|0
    0|0
  • Bakarım bende yaşlanacam sonuçta. Etme bulma dünyası

1|0
    0|0
  • Bugün böyle vicdansızlıgı yaparsak yarın kendi evlatlarımızdan beterini görürüz ömrümüz yettiği kadar bakmak görevimiz

0|0
    0|0
  • ilgilenirim

0|0
    0|0
  • Bakacaksın kardeş başka yolu yok

0|0
    0|0
    • 2ay

görüşlere yorumumu okumadn yorum yapnları anlamıyorum Şu an !!

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

Yükleniyor...