İngiltere de Yaşamak , Deneyimlerim Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Türkiyeden geçen sene ayrıldım, şartlardan dolayı mecburen İngiltereye yerleşmek zorunda kaldım.
Önceleri vatanımdan ayrıldığım için bir hayli üzüntü içerisine girmiştim. Lakin 2 yaşam koşulu arasında dağlar kadar fark ve yeni yurdumun beni bir hayli kendisine çekmesi , üzüntümün yerine mutluluk kapladı.

İngiltere de Yaşamak , Deneyimlerim Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
Londra da yaşayanlarda bana hak verecektir. Bu durumum temel sebeplerine geçelim.

1. İnsanları detaycı, düzenli ve analizci (İyi bir eğitim seviyesine sahipler) Herhangi bir vatandaşı durdurup bir takım sorular sorsanız bile (yüksek olasılıkla) olayları nasıl analiz edip sonuç çıkardığını sizde şahit olursunuz.

2. Kitap okumayan, eğitimci bakış açısına sahip olmayan insanlar ciddiye alınmıyor
Boş ve dağınık yaşayan insanları yüksek bir biçimde ezme politikasında yaşıyor Londra.

3. Acıtasyon yapan dilencilere yer yok
Bu benim çok dikkatimi çekmişti. Sokaklar mendil açan dilencilerden çok , herhangi bir yeteneğini gösteren insanlar var. Ve önlerinde ya bir çanta oluyor ya bir mendil.

4. Hüzün, Duygusallığı aşılayan bir ülke değil
Toplu taşıma aracına bindiğinizde çalan bir arabesk , sokaklarda yankılan korku ve hüznü aşılayan müzikler yerine çoğu cafe vb. ortamda klasik müzik çalıyor.

5. İnsanlar kural baskısı altında değiller, bizzat kuralları uygulayan takendileri
Toplum düzeni için bir takım kurallara uymak gerekir. Lakin Londra da Türkiyede olduğu gibi yere tükürmek yasaktır, birinin yanında şunu yapmak yasaktır gibi şeyler yok. Bu serbest olduğu anlamına gelmiyor tam aksine , insanlar zaten bunun bilincinde. Trafikte sizi sollamaya çalışan bir aracı çok zor görürsünüz. Herkes bir düzen içerisinde yaşıyor.

Bu yaşam koşullarında gerçekten kendisini gereksiz şeylerden soyutlayıp gelişmek istiyorsunuz.

Asla kendi ülkemi aşağılayıp bir başka ülkeyi yükseltme politikasın da değilim. Asla da olmam. Sadece gözlemlerim..

• Katılıyorum İngiltere İyi Bir Yer
    73%(11)62%(23)Oy Ver55%(12)
  • Hayır Katılmıyorum
    13%(2)24%(9)Oy Ver32%(7)
  • Diğer
    14%(2)14%(5)Oy Ver13%(3)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim
Güncellemeler:
update

0|1

Erkekler Ne Diyor 18