Yoga yaparken Allah kabul etsin demek?

İş yerinde yoga yapıyorum ve meditasyon bölümüne geçtim, klasik meditasyon duruşunu yaptım. Transa geçtim, tamda o sırada ufak bir ses duydum, gözlerimi açtığımda 17-18 yaşlarında çocuk "allah kabul etsin abi, tövbeest... boş bulundum abi kusura bakma" dedi. Müşteri olduğundan bişey demedim, gülümseyip geçtim.

Burada konu inançlar değil, ben buda'yada Allah'ada inanmıyorum. Trajikomik geldiği için yazıyorum şu an.

Yoga yapan birine tepkiniz , bakış açınız nasıl?
Yoga yapıyorsanız biri size byle birşey derse ne yaparsınız?

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ben yoga yapmam. Çok daha basit çok daha sağlam malzemeler var elimde. Bu gün on onbeş tane esneme hareketi verecem diye kursa yazılıp tonla para harcayanlara acırım. Benim bedava ibadetim var ve benim ibadetimde belirlenmiş hareketler yoga hareketlerinden en az 200 kat sağlık için daha faydalı. O yüzden ne zaman yoga yapan birini görsem hem acır hem de dşşak geçerim. Zavallım evrenin kendisiyle konuştuğunu sanıyor diyerek buruk buruk gülerim.

0|0
    0|0
    • 2ay

Tanrı seninle konuşursa sanada deli diyecekler ;)

• 2ay

O direkt olarak konuşmaz. Ben onun sesini şu anki halimle kaldırabilecek şekilde dizayn edilmedim :) o zaten bana söylemesi gerekeni paygamberleri aracılığı ile bana iletti. Ben de merak ettim okudum ve öğrendim. Özetle o diyor ki ''Çalma çırpma zina yapma dedikoduya girme efendi ol akıllı komşunun akrabaların halini hatrını sor '' iyi olan herşeyi emretmiş bana zararı olan herşeyi yasaklamış. Ama dikkatimi çeken bir mevzu var. Sana danışmak isterim tabi müsaitsen?

• 2ay

Bir inancın olmasaydı, bu söylediklerinin hiç birini yapmazdın o zamansa? İyi insan olmak için Dine inanmak gerekiyor? Kameralar çıktığından beri mucizeler olmuyor. Dizayn edilmek? İşid'in yaptığı, şeriatin olduğu ülkeler inandığın dinin, birebir uygulayan ülkeler ve hiçte hoş olmayan şeyler yapıyorlar. Kuran'da sadece bunlar değil. Öldürmek, savaşmak, reşit olmayan kızlarla evlenmek var. Kuranda yazanlardan sadece işine geleni almak sadece fırsatçılıktır.

Mesela kuranda güneş dünyanın etrafında döndüğü yazıyor. Çünkü dünyadan görünen oydu. Halbuki dünya güneşin etrafında döner. Kuranda Güneş DÜnyadan ufak olduğu yazıyor. halbuki güneş dünyadan yüzlerce kat daha büyük. Dünya'da ne görünüyorsa kitabada o işlenmiş. O zamanlar insanları yönetmek için ne gerekiyorsa, o yazılmış.

Sor sorunu dostum.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...