Sivas'ta kadınlara özel 'pembe taksi' uygulamasına nasıl yorumlarsınız?

Sivas'ta taksi işletmecisi Gökhan Şimşek, kadın müşterilere kadın şoförün hizmet vereceği "pembe taksi" uygulaması için belediyeye başvurdu ve aldığı onay sonrası kadınlara özel pembe taksi uygulamasına başladı.
Sivas'ta kadınlara özel 'pembe taksi' uygulamasına nasil yorumlarsınız?
Sivas Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Terminal Taksi Durağı'nın işletmecisi Gökhan Şimşek, kentteki kadınların daha rahat ulaşım hizmeti alması amacıyla "pembe taksi" uygulaması yapmak için belediyeye başvurdu. Başvuruyu inceleyen Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Şimşek'e ruhsat verdi.

Yorumlarınız nedir.
Sizce de güzel bir uygulama olmamış mı?

2|0
52|22

En İyi Kız Görüşü

• İğrenç bir uygulama. Bu sefer karma taksiye binen kadınlar "aranıyor" muamelesi görecek. Kadınlarla erkeklerin ayrı tutulması insanlara empoze edildikçe en ufak bir meselede bile taciz ve tecavüz meşru gösterilecek, "konuşmasaydın, yardım istemeseydin" demeye kadar gidecek olaylar.
    Kadınla erkeği ayrıştırdıkça millet daha çok sapıtacak, değişmesi gereken kafa yapısı.

6|4
    2|1

En İyi Erkek Görüşü

• Ohhh iyice ayiralim kadinla erkegi. Hatta kadinlarla erkeklerin sokaga cikma saati ayri olsun.

3|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 51

• Bir derde çare değil, aksine "bizim tacizci şöförlerimiz var ama ne yapsak da buna çözüm bulamadık" demenin başka bir yolu.

3|4
    0|1
  • kazara sarı taksiye binen kadın "aranıyormuş zaten adamın taksisine binmiş" diye yaftalanmayacaksa bana fark etmez.

3|2
    0|0
  • Güzel olmamış bu açıkça toplumu ikiye bölmek ve cinsiyetçilik

1|2
    0|0
  • Valla ben geçen bir taksici amcaya sordum kesinlikle inanmayın dedi bu fix taksi dedi korsan dedi ve türlü işler dönüyor o taksilerde demişti bu tür taksilerin sahipleri hep içeri alındı falan demişti bana bilmiyorum yani 😂

0|1
    0|0
  • Taksilerde böyle bir uygulamaya gerek yok bence

1|1
    0|0
  • insanları renklerine göre ayırmak, saçma bir uygulama olmuş. böylelikle kendi duvarlarınızı kendiniz örüyorsunuz...

1|2
    0|1
    • 2ay

erkek söförün olduğu taksiye binersin adam sana tecavüz eder ozaman gelip burada aynı şyi yazar mısın

• 2ay

sadece kadınlara özel erkekler binemiyor kardeşim benim karaktere nasıl ayıracan söyle ayıralım adamın anlında tecavüzcümü yazıyor

• 2ay

bilemezsin, sonuçta herkes ölüyor. paranoyarak renkler içinde mi yaşıyıcağız yani he erkek he kız diye mi ayırıcağız hmm bunun rengi mavi bunun ki pembe? çok saçma alakasız saçma sarı taksiyi kadınlarda sürebilir, çoğu ülkede de öyle renklere göre ayırmak çok saçma ama sen bilirsin benim düşüncem bu.

• Gayet güzel bir uygulama. Hem zaten isteyen biniyor. Bazıları sanki kadınlar bu taksiye binmek zorundaymış gibi gereksiz bir tepki vermiş. Ayrıca bu yeni de değil, bir yılı aşkın süredir görüyorum bu taksiyi. 😊

1|1
    1|0
  • Evet güzel

0|1
    1|0
  • 2 sene önceki haber hatta bu taksi tutmadığı için faaliyetlerine son verdi şu an Sivasta pembe taksi yok

1|1
    0|0
  • ben beğendim güzel uygulama

0|1
    0|0
  • Bence toplum egitilmeli. böyle seyler cokta cözüm degil

0|1
    1|0
  • Bu tepki gördü ve sonlandirildi diye biliyorum cinsuyetcilik içerdiği için

1|1
    0|0
  • Guzel degil

2|1
    1|1
  • Bence yanlis bir uygulama ayristirma gibi bir durum olmus...

1|0
    0|0
  • Olmus isteyen ona binsin.

0|1
    0|0
  • Güzel birşey bence

0|1
    0|0
  • Cok guzel insaAllah bütun sehirlerde olur

0|3
    2|0
  • Bence cok guzel olmus. heryerde olsa iyi olur.

0|1
    0|0
  • Ay çok güzel umarım yaygınlaşır. Pembiş pembiş gözümüz açılır kadınlara iş imkanı olur ve birçok insan rahat hareket eder

0|1
    0|0
  • Olabilir bence

0|1
    0|0
  • ne güzel keşke burda da olsa

0|1
    0|0
  • Diğer taksiciler yolda sıkıştırmasınlar da bunu

0|1
    0|0
  • rengi çok beğendim en sevdiğim renklerden

0|1
    0|0
  • Ötekileştirmek adına baya güzel uygulama

1|2
    0|1
  • bok gibi mk
    her yerden soyutlasınlar bizi

1|1
    0|0
  • Saat çok geç olduğu zaman kullanıyorum güzel bir uygulama ama ötekileştirme var bu bir gerçek😞

1|1
    0|0
  • İyi gibiolmus

0|1
    1|0
  • İnce düşünülmüş

0|1
    0|0
  • Boyle biseyin sivasta olmasida cok tuhaf

1|1
    2|1
  • Pembis pembis güzel olmuş

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    21

Erkekler Ne Diyor 21

• Güven verici.

2|1
    1|0
  • ülkem şartlarını göz önüne alınca güzel bir seçenek ama sonuçta cinsiyet ayrımcılığı oluyor o yüzden pek sıcak bakamıyorum yalnız dediğim gibi günümüz şartlarında bazen gayet gerekli bir uygulama

0|1
    0|0
  • Biryandan iyi biryandan kötü kadınında iyisi vardır kötüsü vardır. Kadın Erkek eşitliğine saçma bir durum. Nasıl kadınlar için iyiyse öyle olsun. Kadın olmak zor bu ülkede heleki cahil bir toplumda

1|0
    0|0
  • Bilmiyorsunuz ki bu ayrımcılığa giriyor

1|1
    1|0
  • Çok güzel bir uygulama tüm türkiyede bu uygulama hayata geçirilsin isterim

0|1
    0|0
  • en azından kadın saldırıları azalır diye düşünüyorum. Güzel olmuş.

0|1
    1|0
  • hayır, öyle saçma şey mi olur ya?

1|1
    0|0
  • Gereksiz ve yobaz bir uygulama... Yani sapık bir toplum olduğumuzun kanıtıdır.

3|1
    1|0
  • Olmuş da CHP zihniyeti gerici demesin yine şimdi

2|1
    1|1
  • heee iimiş

0|1
    0|0
  • Her şeyi daha kötü hale getirir

0|1
    1|0
  • Gel beni vur der gibi pembeyede boyamışlar arabayı. Bütün magandalar kolaylıkla bulabilir artık.

Hep ayrımcılığın kötü bişey olduğundan bahsedilir ya? İşte bu ayrımcılığın, cinsiyetçiliğin dik alası.

0|0
    0|0
  • Güzel

0|1
    0|0
  • kaç kere açıcaksınız bu soruyu ya 1 yıldır defalarca açıldı ayrıca zaten geçen senenin haberi

1|0
    0|0
  • İgrenç bir uygulama sonunuz iran olur

0|0
    0|0
  • erkekle bayan birlikte binebiliyo mu?

0|0
    0|0
  • Artık mikrofon Sivas'ta :d

0|1
    0|0
  • Cinsiyet ayrimi sanirim en fazla tr de.

0|1
    1|0
  • saçmalık

1|1
    0|0
  • cinsiyet ayrımı yapmak?

0|1
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...