Ülkemizde nasıl bir ceza sistemi olmalı?

Ülkemizde nasıl bir ceza sistemi olmalı?

• Cezayı mağdur belirlemeli.
    35% (15)31% (11)33% (26)Oy Ver
  • İşkenceli infaz olmalı.
    28% (12)28% (10)28% (22)Oy Ver
  • Müebbet hapis cezası olmalı.
    9% (4)14% (5)11% (9)Oy Ver
  • Diğer/Belirtiniz
    28% (12)27% (10)28% (22)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|21

En İyi Kız Görüşü

• İşkenceleri infaz olmalı bir de halk önünde yapılmalı ki ibret-i alem olsun diye

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• ülkemizde ceza hukuku ve yaptırımlar cürümlere göre belirlenmiştir ve uyguluma yetkisi devletle birlikte paralel hareket eden hukuktadır ama yetkili icra edemiyorlar adaleti

0|1
    0|0
    • 2ay

Evet, ceza sistemi berbat. Yöneticiler de öyle.

• 2ay

sistem berbat değil sistem 4 farklı şekilde uygulanır 1. ceza 2. tazminat 3. cebri ceza 4. geçersizlik bizimkiler genelde 2 ve 4 ü uyguladığı için sınıfta kalıyor :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Yapılan işe göre değişkenlik göstermeli bence.

Çocuk tecavüzü, tacizin her türlüsü = Halk önünde hadım cezası

Hırsızlık, Gasp ın her türlüsü = Halkın önünde hırsızlık yaptı ise elinin kesilmesi ya da bacağının kesilmesi

Bu tarz cezalar gelirse ancak caydırıcı olabilir. Onun haricinde muebbet hapiste gereksiz yere bir sürü insanı besle dur...

1|0
    0|0
    • 2ay

Kesinlikle katılıyorum.

• 2ay

Sonuçta o kişiyi idam edince ödüllendirmiş oluruz o kişiyi. Ölüp gidecek ve hiçbir şekilde acı çekmeyecek. Ama yazdığım şekilde olursa herkesin içinde yapmak isteyenlerde bunu kabul edip yapacaklar. O zamanda buna katlanıcaklar.

• İdam

0|1
    0|2
    • 2ay

Hoşgeldin arkadaşım tekrardan. Evet, idam kesinlikle şart. Özellikle sapıklar için.

• Suça göre değişir.

0|0
    0|0
  • İdam gelmeli kardeşim kesinlikle... yapilan o suclarin baska bir karşılığı olamaz

0|0
    0|0
  • Şeriat gelmeli diyenler doğru söylüyo dinimizde zorlama yoktur seriat zamanıda isteyen istediğini yapar amma velakim belli kurallar cercevesinde

0|0
    0|0
  • Seriat gelmeli

1|3
    1|4
  • Iskence

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Suça göre değişir. Ağır suçlarda idam taraftarıyım. Müebbetin idamdan daha ağır olduğunu düşünüyorum.30 yıl sonra şartlı tahliye gelse ne olur, gelmese ne olur.

0|1
    0|1
  • Şeriat gelecek eninde sonunda.

0|1
    0|1
  • bazı konularda idam bazı konularda müebbet hapis

0|1
    0|1
  • Almanyadaki gibi gelire göre ceza

0|0
    0|0
  • Cezayı mağdur belirlemeli. kafasındayım mesela bir kıza tecavüz eden şeroyu kız cezalandırmalı ne istiyorsa ona göre cezalandırılmalı ya da komisyon gibi şey olmalı o kızın 2 oy hakkı olmalı diğerlerinden 1 oy hakkı

1|0
    0|1
  • Canavar allahsiz adeletci seriati olmali acik giyenin kizlari firina atacan pkklilari kesip dograyip kopeklere dagitacak yazik garibim kopeklere acik karnina dolasiyo lgbt uyelerine amerikaya bilet alacan decibeli yuksek olan insanina meydan dayagi hakkina sahib verilmeli cezasiz boyle iki ufak degisimler guzel olur

0|0
    3|3
    • 2ay

Al işte yobaz geldi.

• 2ay

@Aşık1639 islam degil buyuk baba seriati

• 2ay

O ne demek bilmiyorum ama biraz daha düşüneceğim islamı ya da en kötü alevi mezhebini seçerim onlar biraz daha ileri görüşlü ve düşünebilen insanlar araştırdığım kadarıyla ama neden sevilmiyorlar bilmiyorum.

• Bak kardeşim şimdi kimse insan hakları şu bu diye zırvalamasın el kadar bebeye tecavüz adam insan mı ki insan hakkı olsun. Ben bu tarz olaylarda infaz olması gerektiğini düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Cezayı mağdurun belirlemesi yanlış ama idamda gelmeli :)

0|1
    0|1
  • idama karşıyım diğer yazdıklarınada öyle ama büyük suçların büyük cezaları olmalı 2 3 yılla sıyıramamalılar

0|0
    0|0
  • Kıstas..

0|0
    0|0
  • işlenen suça neyin zemin hazırladığı iyi araştırılmalı;

0|0
    0|0
  • Şeriat çünkü her şeyi en iyi yöneten Allahdır

0|1
    0|0
  • bence Hammurabi kanunları olmalı Kısasa Kısas eden bulsun.

0|0
    0|0
  • Kısasa kısas :)

0|0
    0|0
  • İDAAAM İDAAAM İDAAAAM
    :D as:as:DAs:AS hunharca idam istiyorum

0|0
    0|0
  • Allah'ın kanunlarıyla cezalandırılmalı...

1|0
    0|1
  • işkence ama infaz degil

0|0
    0|0
  • Ülkemizde herhangi bir suçun cezasının caydırıcı olduğunu düşünmüyorum. Bence şeriat...

0|1
    0|0
  • Cezayı mağdur belirlerse s... çarız 😂

0|0
    0|0
  • idam

0|0
    0|0
Yükleniyor...