Türk illaki müslüman mı olmalı? Müslüman olmayan Türk olamaz mı?

Sebepleriyle birlikte hakaret etmeden herkese saygı duyarak yorum yaparsanız sevinirim.

Güncellemeler:
2ay Evet hiç beklemediğin sonuç çıktı. Ben müslüman değilim ve Türküm. Çevremde çok duydum müslüman değilsen Türküm deme diyenler çok oldu. Burada tam tersi bir sonuç çıktı.

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• Türklük bir ırk, Müslümanlık bir dindir. Müslüman olmayan bir Türk de olabilir. Sonuçta Türkler İslamiyeti kabul etmeden öncede varlardı.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Milliyet ve inanis cok farkli seyler ki. inanisini degistirebilirsin. ben kaponum desem japon mu oluyorum. ya da muslumanim diye niye turk olmayayim

0|1
    0|0
  • Olur neden olmasın

0|1
    0|0
  • Bunu işte herkes yanlis anliyor, türkiye müslüman bir ülke diye her türku müslüman sanip yanlis anlasiliyor hersey

0|1
    0|0
  • Olablr

0|1
    0|0
  • Yoo olur müslüman olmayan türk

0|0
    0|0
  • Türklük kader din tercihtir. Ama bir de müslüman Turkse önünde kimse duramaz. bir ülkücü olarak böyle düşünüyorum

0|0
    0|1
  • Türk olmak çok baska bir duyguyken musluman olmak daha bir baska duygu.. ikisi birleşince bir harika oluşuyor ne mutlu türküm ; muslumanim diyene :)

0|0
    0|0
  • Niye gagavuz türkleri müslüman değiller ona bakarsak :)

0|0
    0|0
  • müslüman olmak zorunda değil , din inançtır ırkla ilgisi yok

0|0
    0|0
  • Olur efendim nitekim var da

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Türkler tüm dünyada İslamın bekçiliğini yapıyor diye kabul edildiği için tüm dünyada Türk denildiğinde İslam geliyor. Bu yüzden sanki her Türk müslüman olmak zorunda gibi bir şey mi algıladın anlayamadım. Her neyse Türk, Kürt, Laz, Müslüman, Hristiyan hiiiç fark etmez "İNSAN"lık varsa kalbinde sen saygı duyulası bir varlıksın zaten. İsrail de tanklar Gazze ye doğru hareket ettiği zaman tankların önüne geçen Yahudi ler de oldu. Amerika da binlerce Hristiyan da Gazze deki katliamlar durdurulsun diye protestolara katıldılar. Yani söylemek istediğim şey şu aslında dinin bir önemi yok.

0|1
    0|0
  • Bizler zaten Müslümanlığı sonradan kabul etmiş bir milletiz, illa müslüman olacak diye bir kural kaide yok inancını seçmekte özgürsün... Osmanlı zamanında bile hoşgörü siyaseti vardı, feth edilen topraklardaki insanlar inançlarını ve ibadetlerini özgürce yaşardı... Müslümanlıkta zorlama yoktur... Seçim senin

0|1
    0|0
  • Dünyada türk deyince müslümanlar akla gelir

0|0
    0|1
  • Din inancı başka birşey, ırk başka birşey.

0|1
    0|0
  • Olabilir çünkü Türkler islam dini ile sonradan tanışmış

0|1
    0|0
  • Bence türk müslüman olmaz

0|1
    0|0
  • Öz Türkler Pagan idi.

0|1
    0|0
  • Hayir zerre alakasi yok.. genleri kulturu bizim kadar bozulmamis daha dogrusu asil turkler hristiyan...

0|0
    0|0
  • yahudi türkleri de varmış eskiden hristiyan türkleri ateşe tapan güneşe tapan şaman türkleride var herkes müslüman olabilir ama türkler o kadar güzel müslümanlığı taşımış ki müslümansan türk müsün sözü gelebiliyor

0|0
    0|0
  • Ne alaka? Macarlar da türk mesela?

0|0
    0|0
    • 2ay

Öyleler evet ama kendilerini Türk olarak görmüyorlar.

• olur

0|0
    0|0
  • gagauzlar hristiyan ama türk

0|0
    0|0
  • olur olur

0|0
    0|0
  • Gagavuz Türkleri hıristiyandır.

0|0
    0|0