Otobuste bazı kızlar neden yaşlılara yer vermez?

çok anlayışlı kız arkdaşlarımız var onlara kesinlikle lafım yok.. ama bir süredir dikkatimi çekiyor bazı kızlar özelikle süslü ve havalı olanlar oluyor bunlar yaşlı bir amca ya da teyze geliyor başında duruyor asla yer vermiyor işte oturan erkek varsa o kalkıp veriyor o da vermezse teyze ayakta kalıyo..
daha ilginçi o kıza hiç kimse birşey demiyor ama erkek otursa bin tane ters bakış hatta sözlü tacizde bile bulunulabiliyor. hayrola erkekler 2. sınıf vatandaşamı düştü neden böyle bir uygulama var? veya benim bildiğim hamile yaşlılar ve gazilere yer verildiği yani yer verilcek kişiler arasında kızlar yok ne gibi bir hakları olduğunu düşnüyorlar?

Güncellemeler:
2ay hadi görüşleri alalım
2ay yorumlar evet

0|0
3|5

En İyi Kız Görüşü

• Bir gün yaşlı olacaklarını unutuyorlar , annelerinin ve babalarının da o teyzeler/amcalar gibi olamayacağını düşünüyorlar. İki dakika ayakta durmak insana bir şey kaybettirmez bence aksine kazandırır. Eğer yer verdiği yaşlı bir insansa. Önce bunu anlamak lazım

0|1
    0|0
    • 2ay

aynen katılıyorum.. ama neden bu düşüncesizlik kızlarda yoğunlaştı onu anlayamadım.. mesela bir yer boşalıyor dimi kız o teyzeden amcadan önce koşup oturuyo sanki önceliği hiç dikkat etmemiştim bir dikkat etmeye başladımda fark ettim hep bunları

• 2ay

Erkeklerde de var , ama daha az oranla.
      Sürekli oluyor böyle şeyler ve henüz kimsenin sesini çıkardığını görmedim

• 2ay

tabi tabi erkeklerde var ama daha az.. ben gördüm birkaçkez ama erkeklere laf söylediler laf söyledği anda utandılar heralde kalktılar ama mesela bir önlerindeki kız üstüme alınayım bende gencim demedi kalkmadı

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeklerin sonunda uyandığını görmek beni ciddi anlamda mutlu ediyor. Yıllardır söyledim, anlattım kimse oralı olmadığı gibi çokça da güldüler. ''Ya kadın onlar aşağılık varlıklar nedir biraz tolerans sağlasak zarar gelmez'' dediler. Ancak boynuz kulağı geçeli çok oldu. Günümüzde bir kadın kafasına göre toplu taşımada ''bu beni taciz etti'' dese, sorgulamadan o adamı linç edecek insanlar var piyasada. Nitekim çoğu insana tecavüz iftirası atıp, senelerce içerde yatırmış kadınlar da mevcut günümüzde. Üstüne üstlük kıytırık AVM gezisine gidip, alışveriş yaptı diye otobüste oturma hakkına sahiplerken, erkekler sabahtan akşama kadar çalışıp, o yorgunlukta bir de ayakta beklemek zorundadır toplu taşımalarda. Dediğinize tamamen katılıyorum, aynı yaşlarda bir oğlan bir kız çocuğu yan yana otursalar yaşlı insanlar erkeğin gözünün içine bakar yer vermesi için. Her yerde öncelik tanınıyor, askerlik yapmıyorlar, evlilikleri bittiğinde nafaka bağlanıyor onlara, babalarının emekli maaşlarını alabiliyorlar. Müthiş bir adaletsizlik var, artık farkına varılması ve düzenin değişmesi gerek.. Ciddi anlamda can sıkmaya başladı..

0|1
    0|0
    • 2ay

kadınların dötleri çok kalktı hep fesatlık var içlerinde

• 2ay

konuş kardeşim şimdi işe gidecem ama :)

• 2ay

@provokasyon arkadaşımıza demiştim ben :)

Kızlar Ne Diyor 2

• Saygı sıfır

0|1
    0|0
    • 2ay

Peki sence kizlarin biraz daha fazla olmasi neden kaynaklaniyor? Erkeklerde yok demiyorum varda kizlar daha bir haklariymis gibi oturuyorlar

• 2ay

Ailevi eğitim sıfır

• Kizlar diye genellemek neden? Erkekler vermiyor asil

0|0
    0|0
    • 2ay

sorumu okumamana veriyorum lütfen birdaha okurmusun bazı kızlar dedim? erkeklerde yok mu var tabiki ama kızlara oranla çok çok az sen bir kız olarak kaç kere verdin yer?

• 2ay

O sozde adaletin devletin sucu herkes esittir benim gozumde pozitif ayrimciliga da karsiyim herkes bir degil genelleme diyorum sadece

• 2ay

mesela sen kadınlar deme diyorsun asıl kadınlar kadınlar diyor kendine pozitif ayrımcılığıda sahiplendiler birtek kendilerinin sandılar hayır pozitif ayrımcılık her kişiye karşı vardır kim mağdursa ona karşı devlet yapar diyor kadına değil yani

Erkekler Ne Diyor 4

• Şöyle de düşünülebilir 40 yaş üstü herkesi yaşlı sayarsak o zaman neden toplu taşıma kullansın ki bu insanlar? Ayakta yarim saat gideceğime bir saat yürürüm daha iyi düşünebilir bir insan. Zaten toplu taşıma çok pahalı. Insan binerken bile bir koltuğa sahiplenmek istiyor. Bu konuda ne yapılabilir bilmiyorum ama ön yargılı olmamak gerekir insanlar hakkında. Yok o erkek kalkar yok o kiz kalkmaz. Artik bu kafayi değiştirelim.

0|0
    0|0
    • 2ay

ben bunada katılabilirim ama o zamanda kalkmayan erkeklere tepki gelebiliyor ama kızlara asla tek kelime dendiğini görmedim açıkçası onların dokunulmazlığı var gibi

• 2ay

Bu konuda tepki vermek de yalnış. Sonuçta koltuğa bedava oturulmuyor veya bedava olsa bile hiç kimsenin haddine değildir bir başkasını yerinden kaldırmak.

• Kişilik meselesi bayan erkek değil

0|0
    0|0
  • Bende vermiyorum.

0|0
    0|1
  • dötleri rahat yer istiyorda ondan

0|0
    0|0
Yükleniyor...