Aileye müslüman olmadığını söylemek?

Söyleyip söylememek konusunda kararsızım ama söylememek daha mantıklı geliyor zira beni anlamazlar, zaten namazlarını aksatmadan kılan insanlar. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum, söyleyeyim mi söylemeyeyim mi?

1|1
15|21

En İyi Erkek Görüşü

• eger din uzerinden sana baski uygulyorlarsa soyle. namaz kil kapan vs. diyorlarsa soylemen gerek ama tehlikeli bir durum. eger boyle bir baski yoksa soylemene gerek yok.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben söylediğimde annem bir ton hakaret etti ve sonrada senin içine şeytan kaçmış dedi deneme derim inandığin şey sana kalsin. Cahiller ile uğraşmak zor oluyor her ne kadar kendi ailende olsa.

1|0
    0|0
    • 2ay

Ahaha haklısın galiba :D

• 2ay

Ahaha ne münasebet. :D İyi niyetini anlıyorum 😘😇

• 2ay

Yok anlayabiliyorum zira burası sapık kaynayan bir site neyse merakin olursa veya arkadaşlık için mesaj atabilirsin simdilik hoscakal 😊

Erkekler Ne Diyor 20

• Eğer söylemezsen olmaz sölemek zorundasın ee bir halt yiyosan bunun sonucuna da katlanıcaksın kaçış yok hem bir şey olmaz oturup seninle konuşurlar baktılar sen anlamıyon kendi haline bırakırlar onların da yapacak bir şeyleri olmaz pek fazla ama şu var sen, düzgüncene yetişterememişler

0|0
    2|0
    • 2ay

Saygılı ve mantıklı bir insan böyle konuşmaz. Sen müslümansın diye herkes müslüman olacak değil. En azından dinini düzgün yaşa. Başkalarına laf etme.

• 2ay

ben zaten saygılıyım ben daha sana bir şey söylemedim bu beni eksileyen beyni kıt 2 ergen kız ne olduklarını sanıyorsa artık bunlara baksak neler neler yapmışlardır. Ben her zaman derim bu ülke hiç iyi yerlere gitmiyor hiç bir halt olmaz bu ülkeden diye bu insanlarda beyin akıl yok hep bir özentilik var dışarıya karşı avrupalılaşma olayı var onlar ne halt yiyorlarsa bizde aynı haltı yemeye çalışıyoruz neyse sen bunları zaten anlamazsın boşver

• Eğer dinlerini iyi bir şekilde yaşıyolarsa anlayıs gosterirler. Dinde özgürlük var kimse kimseyi zorlayamaz. Ben ailemden gördüğüm kadarıyla söylüyorum anlayışla karsılayacaklardır bana göre.

1|0
    0|0
    • 2ay

Herkesin ailesi bir değil ki?

• 2ay

@Uyumsuzx rica ederim. İyi günler

• 2ay

İyi günler 😊

• Bir aile icin cok aci bir durum. Kararina saygim var fakat ana babanin uzulmesinede katlanamam. Allah yardimcin olsun. Zor durum.

1|0
    0|0
    • 2ay

Birde soyle dusun lutfen. Belki okuduklarin duyduklarin aklini karistirdi ve birazda nefsine yenik dustun ve dinden sogudun ama,
      Farzetki sen haklisin, butun dinler uydurmaydi ve bizler bos yere ibadet ettik omrumuz boyunca ve ölduk herkes gibi.
      Biz birsey kaybetmeyiz ama ya varsa ve sen haksizsan.
      O zaman yine bizim kazanmak icin bir umudumuz olacakken senin hic olmayacak. Korkutmaz mi seni bir kibrit atesine bile dayanamazken canimiz, cehennem atesine nasil dayaniriz.
      Bazen banada vesvese gelir, namazimi tam anlamiyla kilamam ne yalan soyluyim dort dortluk bir musluman degilim ama vicdanimda rahat degil.
      Ve beni dinime siki siki baglayanda birgun babamla ahirette ve insallah cennette birdaha ve hic ayrilmamasicasina bulusmak.
      Eger ki bugun din yok desem kendimi atese atmis olurum.

• Baban dinine aşırı bağlı bir insansa, yayınında yapımında emeği geçenlere saydırabilir. Sana ne yapar orası ayrı

0|1
    1|0
  • Neden müslüman değilsin? Sadece nedenini merak ediyorum. Ailen namazlarını aksatmıyormuş mesela. Senin sebebin ne?

0|0
    0|0
    • 2ay

özentilik ne olacak başka

• 2ay

Görüşlerin için sağol, zahmet ettin yazdın. :)

• Dinlerin altındaki bilinmeyen kısmın örtülmesinden kaynaklı dini anlamayabilirsin. Dinler her zaman sembolik anlatımlar kullanır. Ama bu dinin yanlış olduğu anlamına gelmez. Ailen sana gereken alt yapıyı vermiş. Karar senin.

0|0
    1|0
  • bence düşünceni paylaş dinde zorlama yoktur sana sıkıntı verir söyelyememek.

0|0
    0|0
  • Söyleme ve geröek diine dön..

0|0
    2|0
  • ateistmisin yoksa müzlümanlğı tercih etmiyormusun

0|0
    0|0
  • Söylemelisin

0|0
    0|0
  • Nesin pekala? Deist, ateist ya da başka bir mesnevi din?

0|0
    0|0
  • Sen niye din değiştirdin diğer dinler daha mı kolay geliyor :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Dinlere inanmıyorum. İnsanları yönetmek için uydurulmuş şeyler. Hala okuyorum bu konu hakkında olan şeyleri.

• 2ay

Ben küçük yaşta kuran kursuna da gittim kuran okumayı biliyorum ve sadece Arapçaaını okuyup başka bişey yapmayan asalaklardan değilim.

• 2ay

@ZaiLa hadi uzaklaş yavaştan. Benim asabımı bozma.

• Neden müslüman olmadığını anlatmak istersen dinlerim doğrusu çok merak ettim deistmisin ateist mi?

0|0
    0|0
  • müslüman olmadığını nasıl anladın

0|0
    0|0
    • 2ay

Okumak ve düşünmek yetti.

• 2ay

En başta kuran okudum, aklıma takılan şeyler oldu araştırdım soruşturdum hatta anneme veya yakınlarıma sorduğum bazı sorular yanıtsız kaldı. Turan Dursun'un da çok büyük katkısı oldu, gerçekleri görmemi sağladı.

• 2ay

eyvah onu bende okudum
      turan dursunun etkisinden zor kultuldum
      inansız insan ileride boşluğa düşüyor
      sen de dene

• Söyleme

0|0
    0|0
  • söyle

0|0
    0|0
  • Niçin müslüman değilsin neden fikirlerin değişti soylermisin

0|0
    0|0
  • Sen niye farklı düşünüyorsun ki onlardan.

0|0
    0|0
  • Söyle

0|0
    0|0
  • arkadaş çevresi iste dinar ailenin çocuğunu kadir yapıyor

sen öbür tarafa gidince söyle dicen

Sonrakiler, öncekiler için: “Rabbimiz, bizi dalâlette bırakanlar işte bunlar, artık onlara ateşten iki kat azap ver.” dediler. (Allahu Tealâ) şöyle buyurdu: “Herkes için iki kat (azap vardır). Fakat siz bilmezsiniz.”

araf 38. ayetin bir kısmı tamami değil

iste sen arkadşa çevren yüzünden ateist oldun Allaha dicenki beni bunlar kafir yaptı bunlar iki kat daha fazla azap görsün dicen

0|1
    0|0
    • 2ay

Ateist olduğumu nereden uydurdun? Dünyada sadece İslam ve ateizm mi mi var? Çok dar bakış açısı.

• 2ay

İq iki haneli şu an anladım. Defolup gidebilirsin.

Kızlar Ne Diyor 14

• Ben açıkladım aileme. Annem bunu başkalarına söylemeni ve bu konu hakkında kimse ile tartışmanı istemiyorum, inanmak istemiyorsan inanma ama sus, bunu herkesin bilmesine gerek yok dedi.
    Annemin mutlu olmasi benim ideolojilerimden daha önemli, o yüzden hobi olarak ateyizim.

1|0
    0|0
  • Bence bunu yaymak zorunda değilsin. Anladığım kadarıyla hala kafanda soru işaretleri var. Bence bu soru işaretlerini giderene kadar kimseye bir şeyden bahsetme. Ardından neye inanmayı net olarak seçtiğinde aileni karşına alıp onlar ile konuşmalısın, diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Bizimkiler tatlı su müslümanı olduğu için zerre dert edinmiyorlar ama senin ailen çok dindarsa hiç söyleme ne gerek var huzursuzluk çıkmasın gereksiz yere. Seni ibadete zorlamıyorlarsa sorun olmaz bilmeleri bir işe yaramayacak.

1|0
    0|0
  • Seni anlamıycaklarını düşünüyorsan söyleme, çünkü ailen bunun için sana tavır alabilir ki ufak bir konuda değil bu

1|0
    0|0
  • Bakın bu hassas bir konu. Sizi seven dostlarınız, arkadaşlarınız ve diğer yakınlarınız size asla karışmayacaktır (karışmaya hakları yoktur). Fakat aileniz sizin için üzülebilir, bu konuyu kafalarında büyütebilirler. Sonuçta yaşlı insanlarsa onları üzmemek hastalandırmamak gerek. :) bence bu konuları aile içinde açmaya gerek yok.

0|0
    0|0
  • Sen bilirsin onlar üzülecek ise bilmesinler daha iyi

1|0
    0|0
  • Kimseye söyleme bence seni anlamayabilirler ve olduğun gibi kabul etmezler eğer çok muhafazakarlarsa

1|0
    0|0
  • ben söyledim vırvır ettiler. sen de söyle vırvır çekeceksen.

1|0
    0|0
  • Söyleme, recm ederler

0|0
    0|0
  • söyleme baskı yapabilirler

0|0
    0|0
  • once neden deılsın bunu ıyıce tekrar bı dusun kardesım. kuvvetle muhtemel baskılardan dolayı ama dıger dınlerde huzurlu olamazsın

0|0
    0|0
  • Söyleme

0|0
    0|0
  • sen mi degılsın.

0|0
    0|0
  • Allahtan korkmayan aileden neden korksun..

0|0
    1|0
Yükleniyor...