Evime İCRA KAĞIDI geldi lütfen bilgisi olan var mı HAPSEMİ girerim?

Sayfanın başında " ilamsız takipte ödeme emri " yazıyor.
Sonra kalem kalem borç tutarını yazmışlar.
Ama borcum olan başka bir bankaya tahahüt verdim ve şu an her ay yüklü bir miktarda ona ödeme yapıyorum zaten 😔😔
bana bu bankaya tahahüt verdiğim için , diğer bankanın bekleyebileceğini söylemişlerdi.
Bunun için ne yapmalıyım?
Borç 18 bin hepsini isterse veremezsem cezaevinemi atarlar?

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

• Borç size ait değilse itiraz için, borç size aitse mal beyanında bulunmak için 7 gün içerisinde ilgili icra müdürlüğüne gidin. 7 günlük sürede ödeme yapılmadığı durumda haciz yolu açılır. Ev haczi ve maaş haczine gidilir. Bunların kıstasları var gazetelerde yer aldığı üzere yok ev haczi kalktı vs. söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Çalışıyorsanız ve maaşınızda daha önce uygulanan bir kesinti yoksa genel uygulama dörtte birine haciz uygulanır. Kesinti varsa sıraya girilir. Evde haczedilecek eşya yoksa beklemeye geçilir. maaş hesabı ve maaş dışı banka hesaplarınıza yatacak her para, kalacak miras, yeni edinilecek haczedilebilir mallar, emekli ikramiyesi gibi ücretler borca yönelik dosyaya aktarılır. Belirli bir süre sonra bu borcunun alacaklınız tarafından varlık yönetim şirketlerine aktarılabilir. Hapis cezası icra dairesinde vereceğiniz ödeme taahhütüne uyulmadığında var. Onun dışında bundan sonra iletişimde olacağınız insanların sadece görevlerini yaptığını unutmamak gerekir. (Manasız tepkiler olabiliyor) Bu durum içinde moralinizi bozmaya gerek yok. Borcunuzu en kısa sürede ödeyebilmeniz ve borçsuz yaşama adım atmanız dileğiyle kolaylıklar dilerim.

0|0
    0|0
    • 2ay

Sigortasız çalışılıyor ise, ve başka bir bankayla aynı rutinleri yaşayıp şu an ona heray düzenli para yatırıyorsa bu diğerinin beklemesi için nasıl bir yol izlemek gerekir.

• 2ay

Kolaylıklar diliyorum rica ederim.

• 2ay

O borçta icradan deyince şu yanlış anlamaya sebebiyet vermeyim bu dosyanızla ilgili beklerler, sıraya girerler ifadesi ev haczine gelinmeyeceği anlamı taşımıyor. Nasıl olsa oraya ödüyor evine gitmeyelim şeklinde böyle bir bekleme yok. Zaten haczedilecek mal var veya yok, varsa dosya borcuna aktarım ve tespit için geliniyor. Bunu da eklemiş olayım.

En İyi Kız Görüşü

• 10 yıl yatarsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Taahhüt verdiysen 4 eşit taksite bölünmüştür borç. Taahhüt edilen miktarlar ödendiği takdirde hapis cezası gibi bir durum söz konusu olmaz. Aynı borca ilişkin başka bir kişi veya kurumdan ödeme emri geldiyse 7 gün içerisinde itiraz hakkınız bulunmaktadır.

0|0
    0|0
  • Mal beyanı yap. Eğer çalışıyorsan maaşının 1/3 ya da 1/4 üne el koyma hakkına sahipler oranını tam hatırlayamıyorum. Hapise atamazlar. Mal beyanında usulsüzlük yapmazsan

0|0
    0|0
  • İcra dairesine gidip mal beyaninda bulunun.. mal beyaninda bulunmanin cezasi vardir ama borcu odememenin vardir.. sonraki alacakli haczedilen maasin kuyruguna girer sirasi gelince baslar tahsilata.. artik ev esyasina haciz olmuyor

0|0
    0|0
  • Hapis cezası yok artık. Temel eşyalardan birer tane varsa onları da almıyorlar.

0|0
    0|0
    • 2ay

Olmaz mı birisi söyledi adamın tekini çalıştığı yerden alıp götürmüşler cezaevine

• 2ay

Sigortalı işe girmesi avantajmı sağlıyor yani. Bide taksit yapmadan önce bir miktar peşin istediler mi

• 2ay

Avantaj mı bilmiyorum artık. Yüzde 25 kesiyorlar işte.
      Peşin istemediler. Yok ki zaten neyini versin adam

• Merak etme borcu olana bişey yapmıyolar bu ülkedeki alacaklı olan çeksin cezasını diye hapis kararı çıksa bile bikaç sene sonra çıkar karar o zaman kadarda denkleştir bir zahmet haciz olayına gelince affetmezler kolay kolay

0|0
    0|0
  • Beklicekler ozman git bankayla gorus bu gelen oburu bitmeden almaya baslayamaz ama sakin yeni gelene imza atmaaa yksa iceri girersin tahut verme diger borc bitmeden

0|0
    0|0
  • Hep diyorlar ödeyemeyeceğin parayı alma 😃

0|0
    0|0
  • Taahhütte bulunduğunuzun hapis cezası olabilir. İlamsız takiplere icra dairesinden itiraz ederseniz süreci uzatırsınız...

0|0
    0|0
  • Bankaya gidip durumunu anlat. borcu yeniden yapılandır. diğer bankadaki borcun bankayı ilgilendirmez. eğer görüşmez isen sıkıntı yaşarsın. görüş ve borcu yapılandır. Hapis cezası yok bildiğim kadarı ile

0|0
    0|0
  • güvenceli çalışıyorsan korkma hacze gelemezler. en fazla diğer bankaya olan borcunun bitmesini bekleyip maaş haczi yapabilirler. o da maaşının %25 ini geçemez

0|0
    0|0
    • 2ay

Sigortasız çalışıyorsa

• 2ay

Diğer bankayanoşan borcun bitmesini beklemelerini nasıl istemek lazımki dilekçemi vermeli

• 2ay

sigortalı değilsen eve haciz uygulayabilirler

• nerden çıktı borç aaa

0|0
    0|0
  • hayır calisiyorsan maaş 4/1 alıyorlar eşyanın değil. 1 cay kaşığı almazlar ama yedi emin diye yasa var esyani alır yarısını depo tutar günlük onun parasını da sana ekler ne yap o borcu taksit yaptir aynisi bana oldu

0|0
    0|0
  • selam gecmıs olsun haciz ya da hapis cezası yok yalnız ıcra tahattutu verdıgsen ıcra daıresıne tahattut ıhlalınden doalyı cezaevıne gırersın buna dıkkat et ya da kafana bısı takılır ıse net acıklama yapabıırım

0|0
    0|0
  • Ilamsiz oldugu icin dbir dilekce ile itiraz edebilirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

İlamsız ne demek. Borç doğru daha neyine itiraz edebilirim ki

• 2ay

Uzlasma saglanir ya odeme kolayligi vs sureyi uzatirsin

• mal bildiriminde bulun korkma bir şey olmaz
    bankadan zaman iste

0|0
    0|0
    • 2ay

şu an mal bildiriminde bulunmam mı gerekiyor 7 gün içinde ödeme yapın yazıyor kağıtta

• 2ay

mal bildiriminde bulunmaz san sorgusuz mahkemesiz 15 gün hapis cezası var

• 2ay

bana yaz tam bilgi vereyim

• Borcu bölerler büyük ihtimal ama ödemezsen 6 ay yatarsın.

0|0
    0|0
  • ÖYLE BİŞEY YOK :) verme boşver.

0|0
    0|0
  • Evet anlattıklarına göre cezaevi süreci başlamış.

0|0
    0|0
  • Anlaşmaya gitmeseydin hiç biri ile keşe hiç bir bok yiyemezdiler

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu bankanın telefonlarını açmadım ki diğerininkini açmıştım. Efes varlığa nasıl düşer ki borç

• 2ay

Yok kira

• 2ay

Skıntı yok keyfine bak 5 yıl oldu ödemiyorum

• borca hapis cezası yokda haczedilebilir malların.

0|0
    0|0
  • evinde çift şekilde bulunan eşyalrı tek e indir sonra mal beyanında bulun adına ev araba arsa varsa icra ile alınabılır çalışıyorsan maaşına icra konulabılır ama hapıs yatmazsın yanı banka her halukarda sana kolaylık sağlamak zorunda sende gidip hangı bankalara borcun varsa onlarkla konus gereken yapılandırtmayı yap

0|0
    0|0
    • 2ay

Benim üstüme yok ama anne ve babamın tarlaları var ona bişey yapabilirlermi

• 2ay

hayır

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...