Bilim insanlarının %93'ünün Ateist olması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tanrı bir dini bulup benimsememizi isteseydi, bunu bulabilecek ilk insanlar muhtemelen onlardı. Hastane koridorlarına sıçan insanlar değil. Bu yüzden bence ibret alınacak vaka budur.

Bir sürü örneği var bu işin, ben kısa geçeceğim.

galaksilerden başlayan ve atom altı boyutlara inen bu inanılmaz sanatı ortaya dökmüş bir varlık ile (eğer varsa), dinleri yolladığını iddia eden varlığın arasında inanılmaz vizyon farkı vardır.

hidrojenden karbondan başlamış ve günümüzde milyonlarca tür canlının yaşadığı şu gezegeni yaratmış bir tanrı varsa -ki bu sadece keşfedebildiğimiz kısım-, bu tanrının benim içtiğim viskiye veya nikahsız sevişmeme takılması mantıklı mıdır?

belgesel izleyin. evren ile ilgili, gezegenimiz ile ilgili, canlılar ile ilgili..
bir tanrı varsa, dinler ona hakarettir.

Teist bilim adamları, % 7 ile barajın altında kalmış :D :D

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• Ateist derken; bu yüzde %93 kesin tanrı tanımaz mı yoksa aralarında deist/agnostik/panteist vs. de dahil mi?

0|0
    0|0
    • 2ay

Yani aslında dini inancı yok anlamında sordum ama sitenin seviyesine indirgedim soruyu yoksa anlamaz bunlar ha ne diyor bu der bakar :D

• 2ay

Anladım anladım :D
      Tabi evrim deyince "ne yani maymundan mı geldik. s. s" tribine giren insan kaynıyor bu site.

Neyse soruya gelirsek gayet normal bir durum bence. Kuantum fiziğini inceleyen, kök hücre tedavisiyle uğraşan adam konuşan yılana mı aya çıkan muhammede mi inancak sdlskdfks

Erkekler Ne Diyor 2

• Havalara girip artistlik yapıyorlar ALLAH'a.

0|0
    0|0
  • Akıl ile zeka farklı şeylerdi r

Hitler de zeki idi ama akilsizdi

Ne dusunecem

0|0
    0|0
    • 2ay

Ama bu insanlar sadece zeki de değil ki çalışkan ve dünyayı daha yaşanır bir yer yapan insanlar. Hitler ile kıyas yapman çok mantıksız.

• 2ay

Onunla kıyas yapmıyorum bariz ortada

Ve bu sağa sola çekişten ötürü artik cevap yazmıyorum

• 2ay

Aman çok da fifi :D triplere bak ya yerim :D

Yükleniyor...