Bombalara karşı sofralar! Gençler yoksulluğa, israfa karşı kazan kaldırdı ve yemek dağıttı. Umut hala var mı?

İzmir'in gençleri 'Bombalara karşı sofralar!' sloganıyla, kimsenin beğenmediği, atık olarak gördüğü sebzelerden yemekler yapıp halka dağıtıyor; aç olan kalmasın diye uğraşıyorlar. Bu kadar umut dolu haberleri gördüğünüzde nasıl hissettiniz? Nasıl bir girişim sizce? Diğer şehirlere de yayılabilir mi?

13|12
55|90

En İyi Erkek Görüşü

• İzmire gevur deyip laf atanlar oturup bir düşünmeli, bu sitedekilerin bir kısmı da buna dahil.

8|5
    2|1

En İyi Kız Görüşü

• Ne güzel bir şey yapmışlar ama nereye kadar (( benim umudum yok çünkü biz ne desek boş ülkelerin en başındaki adamların kararları bunlar onların benim dediğim olcak kafasında yaşamaları

2|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 89

• Engelsiz pedalın 2 yıl önce Çorbada senin de tuzun olsun sloganı ile bisikletler ile gece evsizlere çorba dağıttığı blr projesi vardı. Uzun blr süre devam ettirdiler. Bir iki defa yardımcı olma şansı yakalamıstım. Gerçekten muazzam blr duygu. Saatlerce uğraşıp emek veriyorsunuz, verdiğiniz bir bardak çorba karşılığında aldığınız tebessum ve hayır dua varya işte o herşeye değiyor. O insanlarının gözlerindeki mutlulugu hiçbir kulüpte, pubta, partide bulamazsınız. Ellerine sağlık gençlerin. Yine icimi ısıtan bir haber oldu 😃 İnşallah İzmir e gittiğimde yardımcı olabilirsem aralarında bulunmak ta isterim

4|1
    0|0
    • 2ay

Çok doğru. İnsan ancak topluma bir şeyler katarak mutlu olabilir.

• 2ay

Kesinlikle. Hem başkalarına fayda sağlıyorsun hem de mutlu oluyorsun. Dahası var mı?

• 2ay

@YakubKadri Nein 😃

• Eğer haberleri izleyen birisi olduysa, bunu görmüştür ;" Real Junk Food Project" ingilterede başlatıldı ve bir çok yerde var, atık gıdaları tekrar kazandırıyorlae böylelikle israf olmuyor. Elalem geri dönüşümün bilinçli ve dikkatli olmasını sağlar bizimkilerde yüzüne gözüne bulaştırıp sonra neden gelişemiyoruz diye dert yanar. Yahu normal bir şekilde yaparsın ama sen yok bomba, yok savaş dersen bu saçmalık yaptığının peşindedir, bu zihniyet olduğu için bir arpa boyu yol alamıyorlar, slogan yaparken bile kendini dünyaya rezil ediyorlar.

Haberin detaylı ve devamı burada

m.karar.com/.../yoksullar-icin-atik-gida-marketi-252129

2|0
    4|0
  • Ve hala bu memlekette İzmir'e Gevur diyenler var... :(
    ve herhalde öyle diyenler her akşam bir fakiri elleriyle pirzola ile doyuruyorlar
    ( ? ! ? )

4|2
    0|1
  • Ahh bu gavur (!) İzmir'liler :)

5|1
    0|0
  • Helal olsun Güzel İzmir'in bu güzel duyarlılığına hayranım. Böyle güzel insanlar ve nezih gençler her yerde çoğalmalı. Yorumlara da saçma sapan şeyler yazanları kendi vicdanlarıyla başbaşa bırakıyorum. İzmir her yerde farklıdır keşke bende İzmir'de olsam da bu anlamlı organizasyona ban de katılsam..

1|0
    0|0
  • İzmir bilinci ortada işte.. her zaman Diğerlerinden önde..

4|1
    0|1
  • utanılacak bişey değil tek meşgalem şu internetim faturasını ödürum onun dışında hiç bir sosyalitem yok fakirim işsizim sokaklardan çöplerden atık ürün toplar satarım yalan yok sebzeelri metveelri toplar çürük yerelrini atar yerim ailemle bu fakir olduğum için değil işim olsa zengin olsaydım yine yaaprdım israfı sevmiyrum çöplerden topaldığım mesala bugün şeftali patlıcan marul yaprakalrı biraz yarım havuç salatalık topladım güzelce annem 3 5 sefer yıkası salata yaptık yanınada pilav pişirdik birazdan yiycez arta kalanlarıda çürük tarfalrınıda tavukalrım var onlara vercem fakirm diye gururluyum israfa karşı böyle mücadelem benimde

0|0
    0|0
  • Düşünce mükemmel. Ve sadece düşünce olarak kalmamış olmasıda insanlığın hala birşeyler yapabildiğinin iyilik için uğraşıldığının bir göstergesi. Çok mutlu oldum. Sadece iyileştirmeler yapılabilir örneğin pazar atıklarından toplanıpta yapılan yemekler değilde bir pazarcıyla anlaşılıp toplu alımda indirim sağlanarak parayla alınan yiyeceklerle bunun yapılması çok daha sağlıklı olur. Bunun için hepimizin yardımı gerekli tabiki. Umarım en kısa zamanda bu şekilde olur. Güzel yürekli insanlara selam olsun. Hepinize insanlığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İyiki varsınız.

3|0
    0|0
  • Hatanelerde ki israf daha beter güzelim yemeği alıp tek kaşık yemeden geri bırakan var ya da yarısını yeyip gerisini atan...

2|0
    0|0
  • Allah razı olsun

1|1
    0|0
  • Şu İzmiri İzmirlileri niye seviyoruz görün.. adamlar memlekete fayda peşinde bazıları gibi rant peşinde değil

0|0
    0|0
  • Hala bir umut var.

0|0
    0|0
  • Düşünceli bir davranış umarım ülke ayrışmak yerine böyle şeyler yapar

0|1
    0|0
  • Işık gençlerde.

0|1
    0|0
  • helal olsun gençlere hepsini takrir ediyorum çoj güzel ve ince düşünmüşler fakirlerin karnını doyurmak için fedakarlık yapmışlar

2|0
    0|0
  • afferin lan size... küçük büyük herkesin elini öperim. orada çalışanların.

3|2
    0|0
  • Dünyanon daha iyi bir yer olması için emek harcayan herkes güzeldir... Harcadıkları emek çok değerlidir..

0|1
    0|0
  • Helal olsun ne diyimm. güzel sehrimde böyle güzel insanları görmek dahada mutlu ediyor bizi. Düşüncesi bile hoş

2|0
    0|0
  • seviyorum la ben İzmir'i ve İzmir'lileri

4|0
    0|0
  • Takdire şayan her genç kendi şehrinde örgütlenip bu gibi işlere girerse daha çok güzel şeyler göreceğiz inşallah

2|1
    0|0
  • Helal olsun

0|0
    0|0
  • İyi niyetli fakat alakasız bir eylem olmuş..
    Bombalar açlıktan patlamıyor ki..

0|1
    0|0
  • İzmir'le sınırlı kalmamalı Türkiye genelinde yaygın olması lazım

4|0
    0|0
  • Hayvanlar yaşadıkça hala bir umut vardırr.

2|0
    0|0
  • Süper fikir..

2|0
    0|0
  • Herkes duyarlı olabilir bu konuda. O kadar çok israf var ki evlerde ve özellikle restoranlarda.

2|0
    0|0
  • Mü kem mel.

2|0
    0|0
  • Böyle insanlar da olmasa yaşanmaz bu dünyada

2|0
    0|0
  • Gençlere yer açalım.
    Tebrik ederiz, vesile olanları...

2|0
    0|0
  • Iyi bir girişkenlikte neden hep bozuk ve atık olarak görduğu sebzeler? Herkes cebinden 5-10lira cikartıp yeni 1 2 kilo domates biber elma vb. Veremez mi kim bozuk meyve veya sebze yemek ister ki

0|0
    2|0
    • 2ay

Bozuk değil ihtiyaç fazlası israf olmaması için kullanılıyor ayrıca insanlara tüketim bilincini aşılmaya calisiyorlar

• Erkekler Devam
    59

Kızlar Ne Diyor 54

• İzmir'e gavur derler birde yazılı her yorumu eksileyen mavili Gavurun zoruna gitmiş olmalı bu faaliyet. Her ilde olmalı böyle şeyler

1|2
    0|1
  • Kesinlikle yayilmali..👍

1|1
    0|1
  • Cok guzel gercekse Allah razi olsun onlardan

1|0
    0|1
  • Bence harika..

0|0
    0|0
  • Var tabi

0|0
    0|1
  • Izmirimin gencleri yapar

1|1
    0|1
  • insanlar isterse herseyi yapar da sirf acgozlulugumuz yuzunden kinimiz kibrimiz yuzunden ve elbette tembellik yuzunden geri adım atiliyor

1|0
    0|1
  • ❤️❤️ ne güzel umarım düzenli yapılır 👍👍

2|0
    0|1
  • yeni nesilden bu tür bilinçli kişiler çıkıyor. hemen ümitlenmeyin zalimler kazanıcak

0|0
    0|2
  • Supeeerrr

1|0
    0|1
  • Çok güzel bir etkinlik bu bence 👏👏

2|2
    0|1
  • Hangi İzmir gavur İzmir (!) mi?
    Tabii ki cok guzel girisim.

2|1
    0|1
    • 2ay

Kotu durumda olan insanlari icten ice hakir gorenler de var, umursamayan da boyle onlari dusunup yardim eden ugrasan da tesekkur etmek lazim.

• Çok iyi, yayılabilir. Daha fazlası yapılabilir. :)

1|0
    0|1
  • Güzel bir girişim

1|0
    0|1
  • Bide gavur ızmir derler 😊 çok yaşasınlar harika bir şey

3|0
    0|2
  • Gavur (!) İzmirliler...

1|0
    1|3
  • Keske yayilsa ve hepimiz birseyler yapabilsek birseyleri basarmak icin kucuk adimlarla baslamali yavasca buyumeli insallah olur

1|0
    0|1
  • Guzel dusunce..

1|0
    0|1
  • Cok iyi

2|2
    0|1
  • Oh ne guzel sevap kazaniyorlar

0|0
    0|0
  • Cok guzel 👏👏

0|0
    0|0
  • Çok beğendim fikri.

0|1
    0|0
  • Her yerde yapılması gereken bir hareket başarılı gercekten tebrik ediyorum 👏👍

1|0
    0|0
  • iyi insanlar iyki var

0|0
    0|0
  • Bu ve benzeri olaylar ülke çapında hep oluyor. Bazı beyinler nedense olumsuz düşünmeye programlı gibi ve buraya sadece kötü haberleri taşıyorlar.

0|0
    0|1
  • Helal olsun. Harika düsunce

1|0
    0|1
  • Bence çok guzel bir uygulama izmirin gençlerini tebrik eder ve devamını dilerim... Inşallah devam eder...

0|0
    0|0
  • Sanırım iyilikle güzellikle alakalı mesaj veriyorlar.. çok güzel örnek.. helal olsun..

1|0
    0|1
  • İzmirdeyim ama duymadım bunu

1|0
    0|1
  • Evet umudu hissettim

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    24
Yükleniyor...