Toplumun ön yargıları sizce de artık fazla olmadı mı?

Çok doğru  bir  tespit olmuş, siz ne düşünüyorsunuz?
Ben lezbiyen değilim ama bu ön yargılara bir son verilmeli bence. Onlar da insan bunu hakk etmiyorlar. Sizce?

2|1
10|40

En İyi Erkek Görüşü

• Eş cinsel degilim Allah'a şükür.. Ama toplum icerisinde yadirgamak kotulemek cok yanlis. Bence onlarda bu durumda olmak istemezlerdi diye dusunuyorum psikolojik bir ic savas kotu bir savas kimse istemez yasamayi bence. Ellerinde olmayan bişe.. eş cinselligi sapiklastirmadiklari surece onlarda insan onlarda kardesimiz.

3|0
    0|0
    • 2ay

en azından vicdanlı bir yaklaşımda bulunmuşsunuz. tebrik ederim. bu toplumun sizin gibi vicdanlara çok ama çok ihtiyacı var. +1
      eşcinsellik bir tercih değil yönelimdir. eğer bir tercih olsa kimse eşcinsel olmak istemezdi.
      kim sürekli aşağılanmak, itilip kakılmak, hakaretlere uğramak, dışlanmak ister ki?

• 2ay

göstermesen bile, her ne nitelik taşıyor olursan ol senin bu yönelimin ne bir kusur, ne bir hastalık, ne de bir sapkinliktir. Ve ben bunu en az kendi yönelimimi makul bulduğum kadar makul buluyorum, demektir.

• 2ay

@iştekuzukuzugeldim çok güzel anlatmışsın.+1

En İyi Kız Görüşü

• haketmiyorlar ama ne yazık ki bu hakaretlerin temeli de aşırı iğrençleşen eşcinseller.. Lady Gaga nın konserini hatırlayanlar bilir, resmen rezillikti ortalık.. kadın iç çamaşırıyla gelen erkekler... hak böyle aranmaz, Avrupa bile buna tam anlamıyla alışmış değilken, Türkiye de böyle dengesiz tavırlarla hak aramak, eylemlere sapkın kıyafetlerle gelmek akılsızlık.. bu daha çok itici yapıyor ama farkında değiller.

1|2
    0|0
    • 2ay

Birkaç kişinin günahı hepsine ait edilemez. Ozaman tecavüzcüler yüzünden bizde mi sapık damgasını hak ediyoruz?

• 2ay

ama nerede yapıyorlar? eçcinsellerin seslerini duyurduğu yürüyüşte. aslında sizde anlıyorsunuz benim söylemek istediğimi hatta hakta veriyorsunuz ama kalbiniz anlamak istemiyor.. buna inanıyorum..

• 2ay

İster doktor, asker, bakan, şoför, kapıcı, hemşire olsun, üstünü kazıyınca altından insan çıkar. Herkes öldüğünde 2 metre beze sarılır.
      O yüzden kişilerin giydiklerine takılmak abesle iştigaldir.
      Kadınların baş örtüsüne, çarşafına tepki vermek, veya mini eteğine, şortuna tepki vermek veya bazı erkeklerin kadın aksesuarları taşımasına tepki vermek aynı şeydir.
      Kılık kıyafetle uğraşmak, esası gözden kaçırmaktır.

Erkekler Ne Diyor 39

• Yahu bütün bunları cinsel eğilimleri geçtim hala karşısındakini aşağılamak adına Ermeni diyenler var birbirine.. Hala insanın kürt olduğu için potansiyel tetöeist olduğu kanısı , alevi olduğu için inancı yokmuş algısı , önyargıları bar insanların.. Daha en temel insani durumları çözememişken cinsel eğilimleri bir düzlüğe çılartmak imkansız gibi.. Bu ön yargılar doğal , kendiliğinden oluşan ön yargılar değil yaratılmış politik algılar sonucudur.. Zihinlerin devletleşmesi sorunudur.. Lütfen bireyselleştikten sonra biraz toplumlaşalım.. Lütfen biraz yöreselleştikten sonra evrenselleşelim.. Bu çağda yakışmıyor artık.

1|0
    0|0
  • toplumumuzda hep olucak malesef zaten ulu orta lgbt bireyleri kalkıpta yiyişmiyorlar ve bu durma cinsellik olarak görüyor sapıkca yakalşıyor insanlar tamamen farklı bir şey anlamıyorlar ön yargılar günümüzde lgbt kavramalrı yokkende vardı dulsa bir kadın namuslu olmasına rağmen her yakıştırma yapılırdı bu basit ama en acı örneği olucak ne kadar eğitim seviyesi artarsa artsın

1|0
    0|0
  • Bence gayet normal bir şey. Biyolojik olarak bir tercih olduğu gibi ruhsal olarak da olabilir. Üyesi değilim ama destekçisiyim.5 yaşında çocuklara tecavüz edenlerin saygısına ihtiyaç olduğunu da düşünmüyorum.

2|0
    0|0
    • 2ay

En güzel yorum. Çok haklısın asıl sapık ne daha farkında değiller sanırım

• başkası umurumda değil ama ne olursa olsun saygı gösteririm ben. sonuçta herkes özgürdür.

1|0
    0|0
  • sonuçta onlarda insan ve kimseye karışmaya hakkımız yok

1|0
    0|0
  • Arkadaşlar lezlik ve geylik hormonal bozukluk sonucu ortaya çıkan vir duygu bütünüdür.
    Tedavisi eğer istenirse vardır.
    Ayni grip olduğumuzda tedavi olduğumuz gibi bu duruma da aynı sekilde bakmalıyız.
    Tedavi olup düzelmek istemiyorsa benim muhattabım degildir.
    Araba çarpınca ambulans çağırma demekle teorik olarak ayni şeydir.

1|0
    0|0
    • 2ay

Dünyadaki tüm Tıp mensupları, eşcinselliğin bir hastalık olmadığı ve tedavisi de olmadığını söylerken hangi uzman tıbbi bilgilerinize dayanarak bunu söylüyorsunuz doğrusu merak ettim.

Geçmişte çeşitli psikolojik yöntemler, davranış tedavileri, ilaç ve hormon tedavileri ve hatta beyine yönelik cerrahi girişimler denenmiştir. Bu yöntemlerle eşcinsel bireylerin cinsel yönelimlerinde kalıcı değişiklik sağlandığı gösterilemediği gibi, uygulandığı kişide ruhsal ve bedensel hasara neden olabildiği saptanmıştır. Bu nedenle günümüzde Tıp etiği her türlü tedavi girişimini etik dışı bulmaktadır.

Eşcinselliği dönüştürmeye yönelik bu girişimlerin cinsel yönelimde değişikliğe neden olmadığı, bir başka deyişle hiçbir tıbbi yöntemle bir heteroseksüeli eşcinsel haline getirme imkanı olmadığı gibi, hiçbir hekimin ya da herhangi bir yöntemin bir eşcinseli heteroseksüel yapamayacağı bilinmektedir.

• kimsenin bişey hakettiği yok ve ayrıca Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermiyor bilmem anlatabildim mi.

1|0
    0|0
  • sana kesinlikle katılıyorum insanlar dünaya bir kez geliyor tercihte onlara bırakılmalı hor görülmemeli bende gay değilim

1|0
    0|0
    • 2ay

Gay değilim diye altını çizmene gerek yok ki. Sen kendi isteğinle mi heteroseksüel oldun? Gay olma imkanın vardı da sen heteroseksüelliği mi seçtin? İstesen de gay olamazsın ki. Eğer içinde varsa zaten eninde sonunda o yola girersin. İçinde yoksa başına silah dayasalar yapmazsın. Çünkü gay olmak ya da heteroseksüel olmak bir tercih değil yönelimdir.
      eğer bir tercih olsa kimse eşcinsel olmak istemezdi.
      söyler misin bana kim sürekli aşağılanmak, itilip kakılmak, hakaretlere uğramak, dışlanmak ister ki?
      Heteroseksüellik de bir tercih değil yönelimdir. Hiç bir heteroseksüel kendi cinsine yönelemez. Yapmaya kalksa iğrenir, yapamaz.

• 2ay

sen lezbiyen değilim diye belirtince bende gay değilim diye belirttim sürü psikolojisi işte :) evet bu tür durumlar çoğunlukla östrojen hormonunun erkeklerde gereğinden fazla salgılanması ile oluşuyor diye biliyorum ve değindiğin tüm konularda sana katılıy

• Dogru

1|0
    0|0
  • Beni ilgilendirmez ne laf ederim nede savunurum

1|0
    0|0
  • Bence imam hatipler kapatılmalı

1|1
    0|1
  • Lgbt denen saçmalığı hiç bir zaman savunmadım savunmamda saygımda yoktur. Cidden bu gidişle lut kavimlerinde olduğu gibi bir son bekliyor bizi. O kadar şehit verilir kimsenin kıkı çıkmaz ama amerika bunlara erkek erkeğe veya kız kıza evliliğe izin verdi diye türkiyede izin versin diye eylem yaparlar bu sebeple saygım asla yoktur. Tamam eylem yap ama önce insani değerler için yap

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben sadece her birimiz insaniz ve yargilamadan once dusunmeliyiz diyorum kimse hak etmiyor oyle sapik diye yargilanmayi. Lgbt'i savunmuyorum beni ilgilendirmez sadece insani degerler soz konusu

• 2ay

Mesele lbgt değil. Normal bir erkekle kadın arasındaki evlilik dahil, devlet ne karışır ki 2 kişinin evlenmesine?
      Devletin insanların yatak odalarında işi ne?
      Devlet hangi hakla insanların mahremine burnunu sokabilir.
      Benim itirazım burada...

• 100 yıl sürer bu ön yargıların kırılması

1|0
    0|0
  • Sadece İslam dini değil diğer tüm inanışlarda, kendi cinsinden biri ile ilişki yaşamak günah ve ayıp sayılır. Bunu bildikleri halde topluma açık yerlerde yapmamalılar. tabiki saygı duyuyorum ama göz önünde sırnaşmadıkları sürece

1|0
    0|0
  • saygı duymak gerekir bana gore bende gay degilm yanls anlaşılmsn

1|0
    0|0
    • 2ay

neden ben gay değilim diyerek düzeltme ihtiyacını duydun peki?
      demek ki gay olmak senin zihninde iyi bir şey değil kötü bir şey. Kendine yakıştıramadığın bir şey.
      Yani düşüncelerin gaylığin kötü bir şey olduğu yönünde. İşte bu da "saygı duyarım" cümlesiyle üzerini örtmeye çalıştığın "ön yargılardır"

Eğer heteroseksüelliğin kötü bir şey olduğunu düşünsen "yanlış anlamayın ben hetero değil, gayim" derdin.
      işte ön yargı denilen şey tam da budur.

• 2ay

Ne diyosun Allah için Şimdi ben bunu yazdm diye suçlumu oldm savunmayanlara yaz

• Kendine bakmadan başkasını eleştirmek de dünya birincisiyiz

1|0
    0|0
  • Bencede

1|0
    0|0
  • Toplum cacık gibi oldu zaten

1|0
    0|0
  • abartili seyler yapiyorlar dillere dusuruyorlar kendilerini biz normaliz ve 7/24 seks hayatimiz yok. Bu insanlarda kendi kendine ve davranislariyla bir cok yonden biz burdayiz diyorlar bu topluma karsi boyle seyler daha normal degil , normal gelmeyecekte bir sure daha o yuzden pek haksizlikmis gibi gormuyorum

0|0
    0|0
  • Cinsel tercihi bir insanı iyi ya da kötü yapmaz

1|0
    0|0
    • 2ay

eşcinsellik bir tercih değil yönelimdir. eğer bir tercih olsa kimse eşcinsel olmak istemezdi.
      söyler misin bana kim sürekli aşağılanmak, itilip kakılmak, hakaretlere uğramak, dışlanmak ister ki?
      Heteroseksüellik de bir tercih değil yönelimdir. Hiç bir heteroseksüel kendi cinsine yönelemez. Yapmaya kalksa iğrenir, yapamaz.

• 2ay

tamam da mekana göre değişiyor bu durum, bazı şeyleri aşmış yerlerde eşcinsel insanlar kimse için bir sorun teşkil etmiyor, Türkiye'de önyargılı bakıyoruz bu insanlara

• Tamam hak hürriyet özgürlük felan da herşeyin de bir limiti var eşcinsellik tedavi edilmesi gereken ruhsal bir hastalık bunu haklı göstermeye çalışmasın kimse

0|1
    0|1
    • 2ay

Dünyadaki tüm Tıp mensupları, eşcinselliğin bir hastalık olmadığı ve tedavisi de olmadığını söylerken hangi uzman tıbbi bilgilerinize dayanarak bunu söylüyorsunuz doğrusu merak ettim.

Geçmişte çeşitli psikolojik yöntemler, davranış tedavileri, ilaç ve hormon tedavileri ve hatta beyine yönelik cerrahi girişimler denenmiştir. Bu yöntemlerle eşcinsel bireylerin cinsel yönelimlerinde kalıcı değişiklik sağlandığı gösterilemediği gibi, uygulandığı kişide ruhsal ve bedensel hasara neden olabildiği saptanmıştır. Bu nedenle günümüzde Tıp etiği her türlü tedavi girişimini etik dışı bulmaktadır.

Eşcinselliği dönüştürmeye yönelik bu girişimlerin cinsel yönelimde değişikliğe neden olmadığı, bir başka deyişle hiçbir tıbbi yöntemle bir heteroseksüeli eşcinsel haline getirme imkanı olmadığı gibi, hiçbir hekimin ya da herhangi bir yöntemin bir eşcinseli heteroseksüel yapamayacağı bilinmektedir.

• Fazla oldu

1|0
    0|0
  • Banane ya, yesin millet birbirini.

0|0
    0|0
  • Fazla oldu

1|0
    0|0
  • Çok doğru

1|0
    0|0
  • Bunu çoğunluk yapmıyor bence

0|0
    0|0
  • Gaylar bana asılmasın, lezbiyenler çevremdeki kızlardan uzak dursun. Umurumda değiller.

0|0
    0|1
  • Sapikligin daniskasi. Benden uzak olsunlar. Gözümün önünde yapmasinlar kâfi.

0|0
    0|0
  • bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Bu hastalik ve sapiklik tedavi olmalilar ve ben onlara saygi duymuyorum.

0|0
    0|1
    • 2ay

• 2ay

@KumruSahin tedavisi olmamasi milletin ibnelik yapmasinida gerektirmez ama

• Erkekler Devam
    9

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 9

• öldükten sonra ne anlamı kalıyor kii..

Burası Türkiye cahil ve yobaz ülkedeyiz yapacak bir şey yok

2|0
    0|0
  • Desteklemiyorum ama sonuna kadar saygı duyuyorum. Yeter ki gözümün önünde oynaşmasınlar bu normal kadın erkek çiftler de de rahatsız olduğum bir durum zaten.

1|1
    0|0
  • Kesinlikle katılyorum her ne olursa olsun bizim onaylamadığımız bir davranış da olsa insanların düşüncelerine yaşayışlarına saygı duymak zorundayız onları dışlamak insanlığa sığacak bir davranış değil

2|1
    0|0
  • Bence de çok hakli

1|0
    0|0
  • evet fazla olmaya başladı.

1|0
    0|0
  • Ben lezbiyenlerden korkuyorum benden uzak olsunlar😕

0|0
    0|0
  • Sapıkça bişey ama beni ilgilendirmez