Bugün sokakta bir yavru kedi gördüm ağlıyordu dayanamadım önce sevdim biraz sonra da dayanamıyıp veterinere götürdüm aşıları yaptırdım eve getirdim ama hala bit veya pire var bir kaç tane eve düştü onunkiler bize sıkıntı yaratır mı bilen acil yardım edebilir mi

0|1
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• kedi sahibi ve uzmani olarak pireler kolay kolay kedi vucudunu terk etmez terk edende beslenecek ortam bulamayinca bir kac gunde evde ölürler. ustundeki pirelerse ilac ve asidan dolayi kedinin vucudunu terkedeceklerdir yani atlarlar temizlenir dokulur size bir sikinti yaratmaz ama tavsiyem siz bir tirnaklarinizla inceleyip sıkıp sıkıp öldürün ölüsünu almak biraz sıkıntı vucudunda kalsin sıkınt degil kendi temizler. kediyi sahiplendiginiz icin tesekkurler. bircok kedim oldu ve oldu sorulariniz olursa sorabilirsiniz beslenme tuvalet egitimi vs internette kulaktan dolma haberler mevcut yardimci olabilirim.

1|0
    0|0
    • 2ay

Çok teşekkür ederim. bende bir kaşınma oldu ama psikolojik olabilir diye düşündüm çünkü pirenin biri salonda canlıydı öldürdüm onuda bana bir zararı olmak diye düşünüyorum pirenin bugün parazit, pire bütün aşılarını yaptırdım 2 gün daha gidicem parazit için ağzından bir sıvı veriyorlar

• 2ay

bide tavsiyem sosyal medyada kedi tavsiyeleri isterken o konudaki bilgisizliğiniz yuzunden bir cok insan ters tepki verebilir simdiden uyarsyim

Erkekler Ne Diyor 5

• Belki annesi yemek bulmaya gitti, organ mafyası gibi kaçırmışsın hemen hayvanı

0|0
    0|0
  • Asla kedi üzerindeki bit pira sadece onun üzerinde ya da başka bir hayvanın üzerinde yaşayabilir. Eğer geçebileceği başka bir hayvan yoksa kısa sürede öleceklerdir

0|0
    0|0
  • vetenirden bir damla var alıp damlatin pire kalmaz
    birde Pirenin hiç sevmediği şey sirke

0|0
    0|0
  • Kesin olmamakla beraber zarar vereceğini dusunuyorum, bit bittir.

0|0
    0|0
  • Bitler sıkıntıı. İyice ezip parçala öldüklerinden emin ol ellerini sabunla iyice yıka

0|0
    0|0
    • 2ay

@husem_ ülke namusu nasıl elden gidiyor?

Kızlar Ne Diyor 3

• Aşıyla beraber mevcut bitleri için ilaçlama yapmadılar mı?

0|0
    0|0
  • Bit ve pire size sıkıntı yaratır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Benim vücuduma girme şansı var mı

• 2ay

Yani kediyi tekrar sokağa salmak istemiyorum yarın tekrar bir konuşucam veterinerle çünkü çok kaşınıyorum :D

• 2ay

Aynen git konuş geçici şeyler bunlar.😊

• Acilen temizle

0|0
    0|0
Yükleniyor...