Osmanlı döneminde yaşamak isterdim diyen mübarekler buralarda var mı?😊?

Ben Osmanlı döneminde yaşamak isterdim o zamanın edebi adabı başkaymış...

0|1
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• O zamanda adalet vardı allah korkusu vardı

2|0
    0|1

En İyi Kız Görüşü

• He git kardeşim git millet uzaya gider bizimkiler geriye takmışlar bir Osmanlı iyi tamam da tarihimizi bilelim koruyalım sahip çıkalım da orda takılı kalmayalım bu bizi geriye götürür dön bak milletimiz Osmanlı'nın gelişimi kabul etmediği için geriye düştü bir ilerlemedi hala da ilerlemiuor valla atalarımız utanıyordur bizden

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• hehe edebi adbını skım osmanlı dneminde taht kavgasından başka bır skm varmıydı halkda padişahın kolesiydi atatürk geldide cumhuriyeti kurdu kadınlara seçme seçilme hakkı verdi ama yanlış yaptı keşke saltanatı kaldırmasaydı sızın gbı karacahıllere bu kadar yetkı vermseydi iyiymiş

0|0
    2|0
    • 2ay

Allah sizi islah etsin

• 2ay

Sürekli burda okuduğumuz bölümden falan mı övünmemiz gerekiyor ben cahil biri değilim sadece o dönem kadınları edepli demek istedim siz olayları başka yere çektiniz küfür ve hakaret ediyorsunuz.

• 2ay

çok alındıysan sende bana bir okkalı küfür et merak etme gocunmam pek umrumda olmaz ama sana bir soru sence o zamanın kadınları gerçek manadamı edepli adaplıydılar yoksa baskı ve korkudan mı?

• Sanki gördü, kezoya bak.

1|1
    3|1
  • Haremderi curcuna.. Adaba bak.

0|0
    0|0
  • Fatih'in devrinde o kutlu padişahı yakından tanımak isterdim..

#Vesselam

0|0
    0|0
  • evet 4 karılı olurduk ne güzel

0|0
    2|1
  • Padişahın kulu olmaya hiç niyetim yok onlar yi böyle

0|0
    0|0
  • Padisah olcaksam isterdim :D

0|0
    0|0
  • Hic sorma be o zaman muhtemelen kudretli bir savaşçı olurdum neresinden bakarsan bak yaşanılası zamanlarmış, çok yanlış zamanda geldik dünyaya çoook 😕😒

0|0
    0|0
  • Yok istemem gelecek te yaşamak isterdim ya da taş devrinde

0|0
    0|0
  • Tabu haklisin. Kadın kocasının izni olmadan kendi oz anne babasını eve dahi alamıyordu misafirlik için. Osmanlı ayriydi

0|1
    2|0
    • 2ay

Evet muhteşem bir dönemmiş. Çok isterdim tekrar öyle bir yaşam biçimi olsun...

• 2ay

Pardon ama akıl yoksunumusun sen? Sana Osmanlı döneminde olanları yazıyorum. Benim fakültede bitirme tezimin konusu Osmanlıda Kadının yeri ve önemliydi. Bunun için günlerce milli kütüphanede sabahladim yüzlerce şeriye mahkemesinin kararını okudum. Bu dediklerim en basit şeyler. Olanları bilsen hiç yaşamak istemezsin

• 2ay

Testestehoron bey sanirim arkadasimiz ozamanin edebinden ve adaletinden bahsetmek istemisdir yoksa bende eminim ki oda bunun farkinda bir bayandir

• Ben daha da eskilerde mö 200-300 lü yıllarda veya rönesans döneminde italyada yaşamak isterdim.

0|0
    0|0
  • Köle olarak herhalde

0|0
    0|0
  • Ben osmanlıdanda önce göktürkler zamanında yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • Ben roma döneminde yaşamak isterdim..

0|0
    0|0
  • eski zamanda yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • Roma döneminde yaşamak isterdim

0|0
    0|0
  • Ben isterdim

0|0
    0|0
  • O zamanları merak etmiyor değilim

0|0
    0|0

2 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• Hem isterdim hem istemezdim 😊

0|1
    1|0
  • İsterdim.

0|1
    0|0
  • isterdim

0|1
    0|0
  • Hz muhammed dönemi daha edepli ona bakarsan

0|0