Askerlik mi daha zor hamilelik mi?

Objektif olun hangisi daha zor sizce?

• Askerlik Askerlik mi daha zor hamilelik mi ?
    20% (18)59% (36)36% (54)Oy Ver
  • HamilelikAskerlik mi daha zor hamilelik mi ?
    80% (71)41% (25)64% (96)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
22|17

En İyi Kız Görüşü

• Bir kadının doğumda çektiği acıyı erkekler çekse ölüyor vucudlari kaldirmiyor bilin istedim boyle güçlüyüz falan diyor erkekler falan ama fasa fisoo biz bir dogurdukmu vücuttaki tüm kemiklerin kırılması demek

1|1
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Aga askerlik tabii ki. Hamileliğin de zorlukları var da, zorunlu değil en azından. Kadın istese evlenmez, çocuk falan da istemez. Ama biz mecbur gidiyoruz. 12 ay neler oluyor, dışarıdakiler bilmiyor. Askeriyede delirir misin artık, sağlam döner misin buraya bilinmez. Keşke zorunluluk kalksa. 2023 dediler bir ara, profesyonel orduya geçiş için. Umarım erkenden olur...

0|1
    2|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Tabiki hamilelik doğum anında yaşamını kaybeden binlerce kadın var sancısı ise tüm kemiklerin kırılma ağrısından daha fazla fakat askerlikte böyle bir durum yok.

0|1
    0|2
  • Hamileyken elim ayağım 2 beden büyüdü. Akciğere baskı yaptığı için gece uyuyamadım. Bebeğim 8 aylıkken suyu azaldığı için suni sancıyla erken doğum yaptım. Acıdan göz altım mosmor oldu. Gebelik sonrası göbek kaldı. Kilo aldım. Geceleri yine uykusuz kaldım. Neyi neyle kıyaslıyosun anlamıyorumki

2|0
    0|2
    • 2ay

Nereden bileyim daha önce hamile mi kaldım bilmiyorum ki soruyorum

• 2ay

Spor yaparsın, kilo almayı minimuma indirir ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin. Evde yatarsan, göt göbek büyür haliyle... Ağrıyabilir her yerin, ama zorunluluk yok? Çocuk istemezsen, bu ağrıları çekmezsin. Zorla yapılan şey, en zorudur her zaman. Askerlik zorla... İstemediğin bir şeyi yaptırsa birisi sana? Böyle bakabilmeliydin...

• 2ay

@Bugraaltas kıyaslama tuaf geldi askerlik kolay demedimki.

• karşılaştırılan şeylere bak, sakin kalamıyorum
    sen askere gidiyosun
    her sabah 11 12lere kadar uyumak yerine 7de uyanıyosun
    paşa oğlum diye seven anneciğinin yerine koğuş kalk diyen kart adamlar beliriyor
    buyur abi diye sana hizmet eden kız kardeşinin yerine patates soyduruyorlar
    bu alt tarafı 3 5 ay sürüyor ve sen şikayet ediyorsun?

sadece kadın olmak yetmiyormuş gibi hamile kalıyorsun
    9 ay boyunca vücudundaki tüm hormonlar alt üst olup, tüm kemiklerin değişiyor
    9 ay boyunca her dakika bir can daha taşıyor olmanın sorumluluğunu taşıyorsun
    günden güne içinde seni yiyen bir insan büyüyor
    o insan seni sevmektense karnında olduğu günler boyunca içten içe zarar veriyor
    doğum dediğin şeyin sancısı zaten ayrı
    o bebek daha doğmadan dertleri doğuyor
    kafanın içinde uğraşması ayrı
    yürütmesi ayrı
    büyütmesi ayrı
    geleceği ayrı
    yaşaması ayrı
    okutması ayrı
    bir gün gelicek askere gidecek diye üzülmesi ayrı
    ...
    sen gel, askerlikle hamileliği karşılaştır
    olacak şey değil

1|0
    0|1
    • 2ay

Birincisi ben sadece hamilelik sürecini kastedttim sorarken yürümesini büyümesini değil 2. s askerlik 5-12 ay oluyor ortalama olarak hamileliğe yakın 3 ay askerlik yok

• 2ay

Ayrıca askerlikte de insanların psikolojisi bozulabiliyor intihar edenler bile oluyor fiziki zorluğu da çok

• 2ay

ben de bebeğin yürümesinden büyümesinden bahsetmedim, hamile kadının bebeğinin yürümesini büyümesini o aylarda oldukça dert edindiğini söyledim
      postnatal doğum sonrası sendrom denilen hamilelik sonrası depresyonda hayatı komple değişen kadınlar da var
      karşılaştırmak gerekirse hamilelik dönemi psikolojisi askerlik psikolojisinden daha ağır ve zor

• Psikopat_hatun diyor Kİ asker yareni olmak..

0|1
    0|1
  • Hamile olmayı tercih ederim :))

0|1
    0|0
  • B tabiki degil mi @MarcoReuss

0|1
    0|1
  • hamilelik

0|1
    0|1
  • Objektif oldum aklima direk yapay doğum sancısı verilen erkekler geldi. Askerliğe ilgisi olan ve imkan çıkma dahilinde yapmayı düşünen biri olarak hamilelik daha zor diyorum.

0|0
    0|1
  • hamilelik tabiki

0|0
    0|1
  • Askerlikten tezkereyi alırsın ama annelikten alamazsın.

0|0
    0|2
    • 2ay

Sadece hamilelik-askerlik sürecini soruyorum çocuğu tek annesi büyütmüyor herhalde babası da var

• 2ay

istisnalar dışında annelikle babalığı karşılaştırman çok tuhaf. Anne gibi anne ise babalıkla karşılaştırılmaz neyse konu bu değil. Süreçmiş madem kastın ikiside insanı değiştiren büyüten ve tehlikeli ikisinin sonu da ölümle sonuçlanabilir. Hangisini yaşarsan o zor. Ama en iyi cevabı askere giden ve çocuk doğuran kadınlar verir.

• Hamilelik

0|1
    0|1
  • Kime gore neye gore ?

0|0
    0|2
  • Hamileyken askerdeki eşini beklemk

1|0
    0|1
  • Ikiside zor

0|0
    0|0
  • Hamilelik😒😒

0|0
    0|1
  • Hamilelik tabiki de kemiklerin kırılıyor çocuğu doğrucaz diye

1|0
    0|1
  • Böyle bir karşılaştırma yapabilmek için birinin ikisinide yaşaması lazim😊

0|0
    0|1
  • Aynı

0|0
    0|1
  • Objektif düşünürsem askerliği bayanlar istiyor ama hamileliği beyler istemiyor en güzeli Askerlik

0|0
    0|1
  • Hamilelik

0|0
    0|1
  • Hamilelik

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bayanlar çoğunlukla hamileliği seçecekler Beyler de askerliği

0|1
    0|1
  • Hamilelik.

0|1
    0|1
  • 15 ay askerlik yaptım ve cevabım hamilelik..
    askerliği yaparsın ve biter.. Hamilelik sadece bir başlangıçtır..

0|0
    0|0
  • hamileliğin belli dönemleri zor
    belirgin problemleri: kusma, kokulara hassasiyet, belirli zamanlarda ağrılar ve çocuğu doğururkennormal bir insanın dayanamayacağı ölçüde bir ağrı yaşanıyor

askerliğin zor kısımları da
    sürekli olarak bir operasyon ihtimali ve öldürülme riski, psikopat ve kendini beğenmiş komutanların yaptıkları eziyetler

ikisininde zor olan yönleri var o yüzden bir seçim yapsak ikisini de seçemem ikisi de çok zor

0|0
    0|0
  • Hamilelik tabi ki. Hamilelik doğurmakla bitmiyor, büyütüyorsun birde o çocuğu ve ölene kadar o senin çocuğun. Büyükannelerimize bakın, çocukları 40-50 yaşlarınada gelse hala onları düşünürler. Şehit annelerine söyleyecek söz bulamıyorum zaten.

0|0
    0|0
  • Hamilelik, askerlik yaptım ne olduğunu biliyorum. Elimizin ucu yansa o an için dünyanın en önemli olayı o oluyor. İçinde can taşıyorsun, onu kaybetme korkusu içinde bilmediğin bir hareketlilik.

0|0
    0|0
  • Askerlik bence. Hamilede 1 kişiyle ugrasırken orada bir sürü h-ıyarla ugrasıyon. Sağlam git bitik gel. Dönünce bir kazanç oluyo mu? Yok hamile doğuruyor cocuk alıyor hem ye iç otur son aylar biraz sancılı o kadar nesi zor?

0|0
    1|0
  • Askerlik

0|0
    1|0
  • Tabii ki hamilelik.

0|0
    0|0
  • Tabikide askerlik zor.
    Hamilelikte bir gün askerlikte her gün sikilirsin :D

0|0
    0|1
  • Askerlik daha zor...

0|0
    0|0
  • Askerlik kolay bence

0|0
    0|0
  • hamilelik

0|0
    0|0
  • İkisi de hardcore meslek panpa

0|0
    0|0
  • Hamilelik daha zor olmalı.

0|0
    0|0
  • Askeri bir subay olarak askerliğin her koşulunu gördüğümü rahatlıkla söyleyebilirim. Fakat durum şu ki bazen askerde öyle zorluklar oluyor ki intihar eden asklerimiz oluyor maalesef. Hamilelikte böyle bir şey daha görmedim.

0|1
    1|0
Yükleniyor...