İslam neden kadına değer vermiyor?

Çevremizde hep görüyoruz. İslama inananlar kadınları dövüp onlara şeytan diyor. Geçenlerde bir kadın, şort giydiği için dayak yedi. Ona dayak atan ise koyu müslüman...

Oysa bizi doğuran ve büyütenler biricik annelerimiz... Bizleri 9 ay karnında taşıyan ve doğuran sonrada bize bakan ve bizi büyütenler annelerimiz... Ve annelerimizde kadın! Nasıl kadınlara el kaldırıyorsunuz?

Kadınları başımızın tacı yapacağımıza onları dövüyoruz. Neden?

Çünkü islama göre kadınlar çok kötüdür. Bence böyle. Sizce?

Güncellemeler:
2ay yazmayı unuttum az önce sorulan soruyla alakam yok.
gelip saçma sapan konuşmayın!

0|0
5|11

En İyi Kız Görüşü

• Kuran bile istismarcilardan bahsediyor. Siz diyorsunuz islam deger vermiyor. Ulan tesettur emri gelmis ki. Erkeklerin eşleri onlara ozel olsun diye. Mucevher gibi deger veriliyor bize. Mucevher deger lidir dimi? Ama saklaman lazim. Zina neden yasak? Cunku ilkler eşle yasansin tecrubeler onunla edinilsin ve evliligin heyecani buyusu gitmesin diye? Boyle olmazsa kim kimin altinda kalmis belli mi olur? O dovenler eziyet edenler sen saniyormusun gercek musluman? Ona bakarsan herkes duzgun mu kapaniyor? Kimisi feraceyle kimsi pantolon tunikle. Kimisi farza bakiyor kimisi tarza. Herkes bir degil yani. Hangi musluman mukemmel soyle bana. Islam mukemmeldir. Ama kul mukemmel degildir. Islamin adini soyle salak insanlar yuzunden lekelemeyin. Bunun islamla degil insanlarla alakasi var. Ona bakarsak erkekler kizlari kizlar erkekleri sucluyor. Hepsi ayni diyor iki tarafta. Halbu ki cinsiyetle alakasi yok. Karakter meselesi. Birde boyle dusunun.

1|0
    0|2

En İyi Erkek Görüşü

• İslam = Arap milliyetçiliği

0|5
    1|0
    • 2ay

katılıyorum...

rezil arapların, emperyalist düşünceleri ile türk milletini kirletmesine izin vermemeliyiz...

ben ermeni kökenliyim. çok uzaktan ama...

bence türkler ya hristiyan ya da ateist bir toplum olmalı...

ortadoğunun kültürel dünyasından ancak böyle çıkılır... ama tam tersi oluyor işte...

• 2ay

Ben ortodoks hristiyanım mesela 👍

• 2ay

farketmemişim... bende ateistim...

sanırım boşnaksınız. bir iki gün önce bosna-hersek avrupa birliğine kabul edildi...
      "AB hristiyan birliği" diyenler acaba ne diyecek çok merak ediyorum...

Kızlar Ne Diyor 4

• İslama göre kadınlar kötüdür diye düşünme 😊 Unutma islamı bunşekilde yaşayanlar insanlar cahil bazen aptal bazen yobaz olan insanlar bir dini insanıyla feğil kitabıyla petgamberiyle düşün çünkğ biliyorsun ki bunları yapanlar islama en çok zarar veren kişiler

0|0
    0|2
    • 2ay

ne alaka?

bütün kötülükleri yapanlar müslüman çıkıyor?

hepside tesadüf değil ya...

• 2ay

saldırmak?

• 2ay

İslamı zaten siyasete dahil ediyolar oy toplamanın yolunu bu şekilde bulmuşlar insanların algısı bundan daha vahim en szından müslüman deyip oy veriyolar. Ben sen yermiyorum arayışınıda saygı duyuyorum benim için sorgulayan araştıran birş yobaz şekilde körü körüne inanandan çokdaha değerlidir

• Sadece yaşamamıza izin verilmiş gercekten daha fazla bircdeger verildigi yok

0|3
    0|0
  • Dinimizi bilmeyen bir kimsenin İslamiyet’in kadına verdiği değerden bahsetmesi, körlerin fili tarif etmesine benzer

0|0
    0|1
    • 2ay

dininizi çok yakından tanıyorum.

bulunduğum mahalle son derece dindar bir mahalle ve etrafta bir kadın bile yok... tabi ki bunu sapıklığımdan demedim.

kadınlarını okutmuyorlar bile... hadi erkekler islama inanıyorda kadınlar nasıl inanıyor ya? bu din sizi sevmiyor kardeşim...

• 2ay

Kardeş mükemmel olan İslam'dır, müslümanlar değil

Hakkı'yla yaşayamıyor olabilirler, madem sen çok biliyorsun çok araştırmışsın falan; yaşa. millete bakma herkesin hatası olabilir. Peygamber efendimizin hayatını örnek al 3 5 komşuyu değil..

• Islama göre kadinin kötü olduğunu düşünmüyorum, ilk islam gekdiginde kızlar diri. diri gomulmekten kurtuldu, peygamberimiz veda hutbesinde eslerinize deger verin dedi kadını el üstünde tutmuştur. Yasanan olaydan haberim yok fakat o kisinin dovmesiyle yani o musluman vs. Olduğu icin dövdü demek yanlış olur. Ikisine aynı cerceveden bakmamak gerekir

0|0
    0|0
    • 2ay

bu hikaye uydurmadan ibaret!

islamdan önce arap yarımadası gayet iyi bir yerdi.
      ne zaman islam geldi işte ondan sonra ortadoğu bu hale düştü...
      bu yüzden hristiyan ve yahudiler, islamı hiç sevmez.
      ortadoğuyu hristiyanlar düzeltebilir...

• 2ay

Cahiliye donemini duymadınız galiba, inanciniz olmaya bilir fakat, saygi duyun ve yalanlama yoluna gitmeyin

• 2ay

İslamdan önce türk kadını devlet yönetiyordu I, islamdan sonra padişahın kölesi oldular. Araplarla türkleri bir tutma.

Erkekler Ne Diyor 10

• Cennet annelerin ayaklarinin altindadir. sözü hangi dinde geciyor? Kiz cocuklarinin diri diri gömülmesine hangi din son verdi?

0|1
    0|0
  • Dinimizi bilmeyenler konuşmasın diyenler açıklayın bakalım nasıl bir değerdir bu?

1-) 2 kadının şahitliği 1 erkeğin şahitliğine eşittir.
    2-) kadının aklı ve dini noksandır. (Hadisi şerif)

Hepsini yazmadım. Ama araştırırsanız görürsünüz. Hep sizi kısıtlıyorlar. bir tane erkeği kısıtlayan bir hadis ayet falan gösterin?

0|1
    0|0
  • Yazarın yetiştiği topluma bakmak lazım

0|0
    0|0
  • Veriyo

0|0
    0|0
  • Erkek ve kadın bir elmanın iki yarısı gibidir ikisininde birbirinden üstünlüğü yoktur.
    İslamla din istismarcısı yobazları bir tutmayın.

0|0
    0|0
  • Bir arap ülkesi kadına insan değil memeli hayvan demişti. Böyle cahil varlıklar işte.

0|1
    0|0
    • 2ay

suudi arabistandan nefret ediyorum! >:(

• 2ay

Nefret etmemek elde değil ki. Hepsi birer kanser hücresi gibi. Arapların başına isterse 50 peygamber gelsin insan olmazlar.

• 2ay

geçenlerde arap kraliyet ailesinin verdiği yemeği izledim.

eğer izlediğim videonun arap kraliyet ailesi tarafından verilmiş bir ziyafet olduğunu bilmeseydim national geographic wild belgeseli izliyor olduğumu düşünürdüm.
      kraliyet yemeği ya... insan daha bir steril şeyler bekliyor.
      ama bunlar daha yemekle arasına bir araç koymayı öğrenememiş... deveyi aynen pişirip pilavın üstüne koymuşlar. pilavı sıkıp köfte yapıyor ve yiyorlar deveyi de elle parçalıp yiyorlardı... midem kalktı hemen kapattım tabi...

• Sen o adamın koyu müslüman olduğunu nereden çıkardın? Cehaletini gidermek için kitap okuyup müslümanın nasıl bir şey olduğunu anlamak hiç de zor değildir. Kendini müslüman zanneden bir akıl hastası tarafından gerçekleştirilen münferit bir olayı bütün müslümanlara mal etmek dürtülerinin eseri mi yoksa aklındaki hastalığın dışa vurumu mu?

0|0
    0|0
    • 2ay

neresi akıl hastası?

fazla hadis, kuran vs. okumuş ve kafayı yemiş...

islam tam bir çelişkiler dini... eğer islam yok olmazsa bizler yok olacağız. türklerin aklını başına alması şart. yoksa ilk sallantıda türkiyede gidecek. atatürkün emeklerine yazık ediyorsunuz. bir pkk, bir akp... yazık ediyorsunuz çoook hemde... ülkenizi ayrıştırıyor ve yıkıyorsunuz ama bugünleri çoook ararsınız... dikkatli olun...

• 2ay

Ohooo sen paranoyak olmuşsun. Yardımcı olamayacağım.

• İslam şiddet kan savaş dışında birsey değildir bak islamcılara tecavüzcü sapık barbar

0|1
    0|1
    • 2ay

evet bunu diyorum zaten...

bir ülke düşün. bu ülkede solcu ve marksist olduğunu söyleyip teröristlik yapanlar (pkk) hariç diğer kötülük yapanların hepsi müslüman çıkıyor. bu nasıl bir tesadüftür ya?

tecavüzcüler imam hatipli ve ensar vakfı çıkışlı...
      yolsuzluk, hırsızlık olayına değinmiyorum bile

herifler resmen freni patlamış kamyon gibi saldırıyor...

• İslamî çevreye göre değil Kitap ve Sünnet göre araştır kardeş...

0|0
    0|1
    • 2ay

çok fazla çelişkiler var.

islamın kendi içinde yaşadığı çelişkiler çok fazla. bir hadisin tam terside var. yani tam bir karmaşa var.
      islama inananlar bunu düzeltmek yerine hocalara başvuruyor. aklını kullanmıyor.

ama nasıl oluyorsa bütün müslümanların %95i aynı!

çelişkileri düzeltip modern dünyaya adapte olacağına müslümanlar daha da batıyor...

mesela bosna hersek geçenlerde avrupa birliğine katıldı... ama boşnakların %50si müslüman.

demek ki onlar aklını kullanıyor. ve demek ki ab hristiyan kulübü değilmiş...

bizim ülkemizde boşnaklar gibi akıllı olacağına daha da batıyor...

• 2ay

Çelişki söyle? İddianı kanıtla!

• 2ay

www. kurandakidin. com/8-hadis-mantik-celiskileri/

oku bunu... diğerlerini de bulup atacağım...

• Bunun din ile alakası yok karıştırma o adamın karaktersiz ligi

0|0
    0|0
Yükleniyor...