Kadının erkeklesmesi normal hatta "delikanlı kız" olarak görülürken erkeğin kadınlaşması neden çok tepki alır?

Erkeklesmek ya da kadınlaşmak derken dış görünüşten bahsetmiyorum. huy ve karakter olarak bir kızın erkeksi olması garip karşılanmaması yanında + puan alıyor. (mesela futbolla ilgilenen kız, silahla ilgilenen kız, motorcu kız) ama erkeğin kadınlaşması çok tepki alıyor ve dışlanıyor. Erkekler bir çok şeyi "erkekler adam bilmem ne yapmaz" diyerek yapmıyor. Neden?

0|0
2|19

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü cinsiyetci bir toplumda yaşıyoruz ve cinsiyetci aptal toplumumuz feminenliği zayıflık olarak görüyor.

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aptal homofobikler bir tek erkeğin eşcinseline vs. tepki gösteriyor çünkü

0|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 18

• İ. neler sevilmez genelde.

0|1
    1|2
    • 2ay

Che'den sözler paylaşan birinden bunları duymak komik.

• 2ay

Hangi toplumun?
      Bilinçlenmemiş toplum dersek daha doğru olur.

• 2ay

@Volterra Doğru. toplum o seviyede maalesef.

• Ataerkil bakış açısından kaynaklı. Kadın kimliğini hor görüyorlar.
    Benim için kadın çok feminen, erkek de çok maskülen olmamalı.

Cinsel kimliği fazlasıyla öne çıkarmak bana lüzumsuz gelir.

0|0
    0|0
  • tüm mesele genel olarak kadınların narin ve kibar erkeklerin gaddar ve güçlü algısıyla ilgili
    iki cinsinde yaptıkları bazı hareket ve davranışlar , kızlar için "delikanlı kız" övgü , erkekler için " karı gibi " kızgınlık ifade eder.

0|0
    0|0
  • bir çok bilimsel açıdan konuşup tartışırız da bu saatte ne ataerkillik ne kadın erkek ayrımclığı mk salla gitsin :D

0|0
    0|0
  • Yazık ya bize
    Halbuki az tepki göstermeseler
    Önümüze gelene vercez

0|0
    0|1
  • herşey tamamda biri karı gibi konuştumu veya karı erkek gibi konuştumu kürekle azına vurasım geliyo sesin neyse o arkadaş niye kendinden tiksindiriyon türkçe konuş işte

0|0
    0|0
  • Kızın hayat koşullarına karşı bu davranışları göstermesi normaldir fakat erkeğin ne zorluğu var ki

0|0
    0|1
  • koyamna gitsin

0|0
    0|1
  • allah vergisi erkek ava çıkar avlar kadın evi yapar falan

0|0
    0|0
  • Kızın erkekleşmesi de en az erkeğin kadınlaşması kadar itici.

0|0
    0|0
  • Ataerkil bir toplumuz çünkü.

0|0
    0|1
  • delikanlı kız değil kezban diyoruz genelde

0|0
    0|0
  • Erkek kadına neden benzesin ki erkeğe benzemeye çalışılır

0|0
    0|0
    • 2ay

Tamam ben de diyorum ki erkek kadına benzemeye çalışırken çok tepki arıyorken kadın erkeğe benzemeye çalışınca niye az tepki alıyor

• 2ay

Aferin. İyi geceler

• 2ay

İyi geceler

• eğitim kültür seviyesine göre değişiyo bence

0|0
    0|0
  • kız dediğin kız gibi olur ne o öyle erkek gibi kız

0|0
    0|1
  • Delikanlı kızı bıyık bırakana demiyoruz karakterine yönelik diyoruz.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ee benim ilk cümlemi okusana bir.

• 2ay

Tamam pardon. Kadının delikanlısı hoş gelir erkeğe neden seni anlar illa sevgili olarak da düşünme oturup 100lik rakıyı içer senle görüşürüz kardeşim der kalkar ya da binlik rakıyı içersin sevgilinle rahat rahat konuşursun dertleşirsin sapıtmaz. Araç kullanırken yavaş kullan demez bassana olm kız gibi ne sürüyorsun der. Suratın düşünce trip atmaz niye düştüğünü düşünür ya da düzeltmeye çalışır. Örnekleri çoğalt. Erkeğin öyle kadın gibi davranması ne bileyim itici geliyor. Yapısına ters bir kere kadın tamam onları yaparsa batmaz göze ama çok çabuk incinen bir erkek düşün. Sen kavga edecekken sana aa çok ayıp dediğini düşün. Tek tek örnekleri çoğalt ya. Olmaz o iş kadın gibi davranan erkekle oturmam ben.

• 2ay

Ayrıca delikanlı kız sevişmez kolay kolay sadece zevk içinde yapmaz aşık olduğu Ada'mla yapar ama sevişirse de öyle bir sevişir ki bu kızsa diğerleri ne dersin😉

• Cinli eşitlik yok , erkek bakim yapınca bile top damgasi yiyor toplum tarafından

0|0
    0|0
  • Simdi kadinlasmak var kadinlasmak ve delikanli kiz var delikanli kiz var. Erkek gibi yuruyen erkek gibi konusan bir kiz son derece iticidir ve tiksinctir mesrla drlikanli kiz derkenki kast edilen sey olumlu ozellik ve davranislar. Ayni sekilde bir erkekte ağlaksa safsa sevgi doluysa mesela ciddi anlamda tepki almaz ama kadin gibi yururse kadin gibi konusursa son derece itici ve tiksinc olurlar. Ha ne yaptiklari umrumda degil tabi karismaya claismiyorum brndrn uzak olsunlar ueter

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Menfaatlerine 'gelenek' diyen dar görüşlü insanlar çok fazla.

0|2
    0|0
Yükleniyor...